Bir genç kızın çeyizinde neler olmalı?

Bir genç kızın çeyizinde mutlaka olması gerekenler nelerdir? Bildiklerinizi, duyduklarınızı paylaşır mısınız?

Güncellemeler:
Kizlardan daha fazla cevap gelir die umuyordum ama

Erkekler önde gidiyor...))
KIzlarrrrrr neredesiniz ama olmuo böleeee

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Misafir yemek takımı

Günlük yemek takımı

Misafir çkb takımı

Günlük çkb takımı

Çelik tencere takımı

Teflon tencere takımı

Çaydanlık

Su takımı

Günlük havlular

Dantelli havlular

Bornoz takımları

Dantel takımı ( salon için)

Dantel takımı ( yatak odası için)

Mutfak için peçete takımı

3-5 battaniye

3-5 yorgan

5-6 yastık

Çeşit çeşit nevresim takımları

Pikeler

Yatak örtüleri

Bulaşık makinesi

kettle

Tost makinesi

Ekmek kızartma makinesi

Çeşitli büyüklükteki saklama kabları

Ekmek sepetleri

Leğenler

Mini tencereler

Tavalar

Elektirik süpürgesi

Saç kurutma makinesi

Düzleştirici

Ütü

Çeşitli ıvır-zıvırlar...

Bu liste bitmez Allah kolaylık versin :)

• Aynen öyle

• Kesinlikle katılıyorum. Kızların işi daha zor. Bu ıvır-zıvırları ihtiyaç olarak bulup almak zor. :)

• Ben biliyorum yazmadıklarını olsun farketmez :)

Evin eksiği ölene kadar bitmez derler

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 33

• en önemlisi ÖPÜLMEMİŞ DUDAKLARI

• hee adam haklı :)

• bu zamana kadar kaç kızı öptün dostun . madem öyle sende dokunmuycaktın :)

• Bekareti yoksa, örtünün, havlunun, çatalın ne önemi/anlamı var ki...

• erkekte ne yoksa o olmali

• kendisi yeter . alın terımızle ev dızerız beraberce :)

• şahin k dvd si(:

• fırın şart ama adamı eve bağlarsın

• başka yerden geçirdik olmadı napalım yemek yiyelim bari :p

• :)) erkegin kalbine giden yol midesinden gecer misali dimi

• Tabak , kaşık , çatal takımı . Yatak odası . Çamaşır ve buzdolabı .

• Kız kardeşim o kadar çeyiz yaptı. Hep kızdım "Kızım zamanı gelince alırsın şimdiden boşa para harcama. Miadı dolacak sen evlenene kadar" diye. Dediğim de oldu. Evlendi birkaç ay geçti. Şimdi aldığı şeyleri beğenmiyor :D Bunlar eskidi falan diyor. Demem o ki fazla kasmayın yahu.

• :)

• atlet fanila don.

• hııı

• dikkat edin. başka yerlerede kaçabilir... nefes borusuna mesela...

• :) sakız bogazıma kacıyordu :)

• lif,havlu vs byle şeyler :)

• Prezarvatif olmalı :) ilk geceden hamile kalmaması için ...

• pilli ya da şarzlı olsun bır tane , hergun ugrastırma adamı

• İnsanlara sorduğunda alamadığın cevaplara cevap verebilecek bir zekaya sahip olmalısın. Ne öpülmemiş dudaklar,ne sevişmemiş bir bedene ihtiyaç yoktur çeyizde.Ruhunun derinliklerinde ne yaşadığını bir çift dudak yada sıcak bir beden sergilemez.Evlenecek arkadaşa şimdiden mutluluklar dilerim,masumane sorulara verilen çirkin cevapları da kınıyorum.Yaşı 60 da olsa bir ruh aşkı yaşayıp mutluluğu istiyorsa ve evlenmek için heyecanlıysa bu soruları garipsememek gerekir.Kendi adıma terbiye sınırları içerisinde yazamayan GEYİK arkadaşların yazdıkları yorum ve cevap müsvetteleri için özür diliyorum.

(NOT : kimse üzerine alınmasın,sözüm ne öpülmemiş dudaklar dye yorum yazanlara nede onurdan bahsedenlere.Bunlarda birer düşünce ama arada verilen ahlak dışı cevaplar bir erkek olarak bile benim hoşuma gitmedi)

• Tesekkür ederim sagduyunuz icin

• öpülmemiş dudakları mı?

• El işlemeli havlu kenarı, yastık yüzleri, masa örtüleri :P

• Atmacalar :D gençse güzeldir düz mantığı :D

• ellenmemiş memeleri

• ilk gece nasıl uyuturum diye uyku ilacı çeyizinde olması gerekir malum ilk gece

• Bir genç kızın en güzel Sandığı Kalbi, Çeyizi se O Kalbine doldurduğu Sevgi ve Muhabbettir.

Bu Çeyizler hiç eskimez, Kalıcıdır,İsteğin yere götürmende çok kolay olur...

• çeyizde tv, buzdolabı, çamaşın makinası, fırın, düdüklü tencere, çelik mutfak eşyası, ütü, halı kilim gibi şeyler. ama çeyizi çok erken, 10 yıllar öncesinden dizmenin dezavantajı var. alınan eşya demode olabilir.

• çeyiz mi kaldı anacım..

kişiliğin insanın vicdanın dürüstlüğün olsun ve iyi seviş yeter :)

• çok saygılıyıım :))

• Lütfen saygili olalim

• güzel iç çamaşırları, jartiyer falan.

• ya işte benim çeyizimde de zaten onlar var. evlenince böylece eşimin çok güzel bir gardrobu olacak :)

• Bizim adetlerde onu erkek tarafı alır kız tarafı değil ama :)

• gül dal bohça tabak çanak takımı bilimum evde kullanım için dantel iğne oyası mutfak gereçleri :) birde hepsini açıp resim çekme olayı :)

• Genç kız kim?

• Kocayı bulsak çeyiz hazırlayacağız belki. :D

• sagol

• verin eksileri silent -1 verdim güzel tespit :)))

• Öncekileri Göster
  • ceyizini kulllanan baynda gormedım:)

• Bana don getirsin yeter.

• Olmaz olmaz :D

• Hak emen olmasın zaten.

• Hak emen yok yani :D

• Öncekileri Göster
  • bi filimde görmüştüm. bi kızın en büyük çeyizi hiç öpülmemiş dudaklarıdır diyordu. Bencede bu olmalı

• seninde galatasarayınında ...

• kalbinde galatasaray aşkı olsun yeter :P

• pek klişe efendim

• tripsizlik, zeka, mantik, baski kurmamak, ozguven, anlayis, hayata karsi pozitif bakis acisi, sevgi, anaclik...

• aahahaa öpülmemiş dudakları ahahaah :)=

• @narsuyu : bu alemden kimse bende hızlı uyuz cevap veremez :)))

• Hahaha basligi okur okumaz bu gecti aklimdan eksiye ragmen yazacaktim benden once davranmissin :D

• Ütü ve masası, Elektrikli halı yıkama özelliğide olan süpürge, yemek çatal bıçak takımı, envai çeşit nevresim, fön makinesi, bulaşık,çamaşır,kurutma makinesi, 106 inç Full HD tv, Playstation 4 :D,

Ayrıca çeyizin sahibininde 89 62 91 ölçülerinde olması :DDD

Bknz: Megan FOX

• Ben bunlar olsun demiyorum olabilir diyorum.. Daha azıda olabilir ama Megandan vazgeçmem :D

• Zeki mürende görecek mi:))))hahah

• Geri kalan erkek tarafının mesüliyetinde tabiki bi zahmet :DDD

• Havlu.

• mıllı pıyango bıletı

• oynatmaya az kaldı doktorum nerde :)

• Koorkarım sende şener şenin bir filmi vardı onun gibi tırlatıcaksın:))

• ne yapayım tek umudum frıvıc :)))

• Öncekileri Göster
  • Para...

Kızlar Ne Diyor 26

• kurulu ev, araba, meslek, dolgun ücret. ee...

• 3 boy merdanesi olmalı

her kabahat için farklı oranlarda uygulanmak üzere

üzeri çiçek desenli olursa acıyı azaltabilir.

benim hayalim bu ;))))))))

• Benim banka kartım war :) içeriside baya baya doldurulmuş durumda... gideri warmı sence

• Aaaa çeyizim için biriktiriyorum ben o paraları her ay maaşımdan çekiyorlar...

• YOK CANIM .9

• Hic cyizim yok evlenmeden alrm hepsini

• sarımsak ezeceği bu olursa gerisine gerek kalmaz bu herseyi hallediyor bide bir adet saglamından merdane üzerse No sexs Yes şiddet..

• yatak ortusu

sandık falan havlular el işi orguler :D

• dantel yatak örtüsü olmamalı, dantelli iç çamaşırları olmalı. fonksiyonel bi insanım.

• Kendisi neye ihtiyaç duyuyorsa o olmalı. Hiç kullanmıcağı dolap raf beklicek şeyleri sırf çeyize konur diye almak saçma. Evinde ne kullanıcaksa otursun düşünsün bi liste yapsın alsın.. Burda yazılan cevaplara göre alışverişemi çıkcak yani?

• bir genç kızın çeyizi olmamalı. ne işi var evlenecek falan önce kendine bir ev kursun yalnız yaşasın kendini bulsun sonrasına bakar işte...

• Bekareti..Diğerleri zaten model şeyler..

• budur +1

• ne çeyizi ya allah aşkına! Hiç sevmem öyle şeyleri.. evlenmeden önce ne gerekirse abartılmadan alınır biter.. yok öyle 10 çeşit yemek, çatal-bıçak, tencere, çaydanlık, yatak yorgan, çarşaf vs vs takımları.. çok gereksiz bence.. bide sergilemiyorlar mı böyle görgüsüzler gibi ne var ne yoksa... bitiyorum vallahi o duruma.. hiç ama hiç tarzım değil.. iki insan sevsin birbirini evlenmeye karar versin, ne istiyorlarsa alsınlar.. yıllar öncesinden bin çeşit hazırlığıa gerek yok.. bu benim fikrim tabi farklı görüşü olanlar saygı duyarım..

• Çok uzun bir liste yazmaya başlarsam sonu gelmez diye korkuyorum :)

• dürüstlüğü ve onuru.

• interneti aç arat gözünün önüne boyun kadar listeyi görünce evlenmekten vazgeçersin orta da dert de kalmaz :)

• :))

• öpülmemiş dudaklar:P

• güzel eksi.

• en kalıtelısınden yemek takımı ,catal bıcak setı ,kahvaltı takımıi tencere takımı tost makınası kathl,elektrık süpürgesı,en az ıkı tane uyku setı nevresım takımı battanıye, sac kurutma makınası,banyo takımı,halılar perdelerde kıza aıt ama o eve yerleşeceğin zaman alırsın perdelerı sonra yatak odasınıda kız alır hee durumu yoksa beyaz esyalardan bırını alır dantel cesıtlerı vs... bıtmez

• kendini sandığa kilitleyip evlenceği adama saklamalı

• Öpülmemiş dudakları o.O :D

• Öpülmüş dudağa da razıyım ben.

• Aa o çeyizin içinde daha neler neler var ama.

• Ben senden çeyiz felan istemiyorum, çeyizle evlenmeyeceğim zaten. Gel...

• aldirmayin kocakari masallarina ne ceyize ne paraya hicbirseye gerek yok sen ona o sana gereken saygiyi sevgiyi verin yeter

• Kettle

• Hep biilindik şeyler mutfak banyo ve yatak odası kıza ait beyaz eşyada alabilirsin bulaşık makinesi felan gibi oturma odası salon felan erkek tarafına ait olması gereken dersen mutfakta en çok zaman geçiren sen olucaksın mutfağının hazırlığını yap

• Mutfak banyo salon araç ve gerçleriiii:))Tek tek yazalım mı

• Diğerlerinden de vazgeçtim. Pas vermemeye başladılar zaten. Tek kaldın bak şanslısın.

• :)))))DItttttttttt :))

• Tamam... tamam... Haseki sen olacaksın garantisini veriyorum bak.

• Öncekileri Göster
  • Çeyız mı kaldı

• benim hiçbişiyim olmicak valla, millete gösteriş yapıcam diye saçma sapan şeylere bi sürü para harcayamam..

• aklında bulunsun, o sandığın bir yerlerine toz bezi ve mandal tıkıştır mutlaka. sonra bir bakmışsın şıkır şıkır evinde çamaşır yıkayamıyorsun.

yaşanmış hikayelere dayanıyor bunlar, inan bana:)

• Mutfak - Yatak Odası - Banyo bunlar varsa tamamdır zaten..

• pardon da ben urfalıyım :))

• Şanslısınız ya. Bizim Günydoğu anadolu bölgesinin çeyizi hiç bir yöredee yok. Bir örtü için 7 milyar para verdik be... üstelik ablam kullanmıyor bile onu sadece millet laf söz etmesin diye göstermelik alındı

• Sandıkda yaşamaya ne dersin?

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...