Bir genç kızın çeyizinde neler olmalı?

Bir genç kızın çeyizinde mutlaka olması gerekenler nelerdir? Bildiklerinizi, duyduklarınızı paylaşır mısınız?

Güncellemeler:
Kizlardan daha fazla cevap gelir die umuyordum ama
Erkekler önde gidiyor...))
KIzlarrrrrr neredesiniz ama olmuo böleeee

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Misafir yemek takımıGünlük yemek takımıMisafir çkb takımıGünlük çkb takımıÇelik tencere takımıTeflon tencere takımıÇaydanlıkSu takımıGünlük havlularDantelli havlularBornoz takımlarıDantel takımı ( salon için)Dantel takımı ( yatak odası için)Mutfak için peçete takımı3-5 battaniye3-5 yorgan5-6 yastıkÇeşit çeşit nevresim takımlarıPikelerYatak örtüleriBulaşık makinesikettleTost makinesiEkmek kızartma makinesiÇeşitli büyüklükteki saklama kablarıEkmek sepetleriLeğenlerMini tencerelerTavalarElektirik süpürgesiSaç kurutma makinesiDüzleştiriciÜtüÇeşitli ıvır-zıvırlar...Bu liste bitmez Allah kolaylık versin :)

• Bravo sana :)

• Öncekileri Göster
    • Kesinlikle katılıyorum. Kızların işi daha zor. Bu ıvır-zıvırları ihtiyaç olarak bulup almak zor. :)

• Aynen öyle

Erkekler Ne Diyor 33

• Tabak , kaşık , çatal takımı . Yatak odası . Çamaşır ve buzdolabı .

• El işlemeli havlu kenarı, yastık yüzleri, masa örtüleri :P

• Atmacalar :D gençse güzeldir düz mantığı :D

• Bekareti yoksa, örtünün, havlunun, çatalın ne önemi/anlamı var ki...

• öpülmemiş dudakları mı?

• çeyiz mi kaldı anacım..kişiliğin insanın vicdanın dürüstlüğün olsun ve iyi seviş yeter :)

• Lütfen saygili olalim

• çok saygılıyıım :))

• lif,havlu vs byle şeyler :)

• Kız kardeşim o kadar çeyiz yaptı. Hep kızdım "Kızım zamanı gelince alırsın şimdiden boşa para harcama. Miadı dolacak sen evlenene kadar" diye. Dediğim de oldu. Evlendi birkaç ay geçti. Şimdi aldığı şeyleri beğenmiyor :D Bunlar eskidi falan diyor. Demem o ki fazla kasmayın yahu.

• :)

• gül dal bohça tabak çanak takımı bilimum evde kullanım için dantel iğne oyası mutfak gereçleri :) birde hepsini açıp resim çekme olayı :)

• şahin k dvd si(:

• ilk gece nasıl uyuturum diye uyku ilacı çeyizinde olması gerekir malum ilk gece

• güzel iç çamaşırları, jartiyer falan.

• Bizim adetlerde onu erkek tarafı alır kız tarafı değil ama :)

• ya işte benim çeyizimde de zaten onlar var. evlenince böylece eşimin çok güzel bir gardrobu olacak :)

• erkekte ne yoksa o olmali

• kendisi yeter . alın terımızle ev dızerız beraberce :)

• fırın şart ama adamı eve bağlarsın

• :)) erkegin kalbine giden yol midesinden gecer misali dimi

• başka yerden geçirdik olmadı napalım yemek yiyelim bari :p

• atlet fanila don.

• :) sakız bogazıma kacıyordu :)

• dikkat edin. başka yerlerede kaçabilir... nefes borusuna mesela...

• hııı

• Prezarvatif olmalı :) ilk geceden hamile kalmaması için ...

• pilli ya da şarzlı olsun bır tane , hergun ugrastırma adamı

• İnsanlara sorduğunda alamadığın cevaplara cevap verebilecek bir zekaya sahip olmalısın. Ne öpülmemiş dudaklar,ne sevişmemiş bir bedene ihtiyaç yoktur çeyizde.Ruhunun derinliklerinde ne yaşadığını bir çift dudak yada sıcak bir beden sergilemez.Evlenecek arkadaşa şimdiden mutluluklar dilerim,masumane sorulara verilen çirkin cevapları da kınıyorum.Yaşı 60 da olsa bir ruh aşkı yaşayıp mutluluğu istiyorsa ve evlenmek için heyecanlıysa bu soruları garipsememek gerekir.Kendi adıma terbiye sınırları içerisinde yazamayan GEYİK arkadaşların yazdıkları yorum ve cevap müsvetteleri için özür diliyorum.(NOT : kimse üzerine alınmasın,sözüm ne öpülmemiş dudaklar dye yorum yazanlara nede onurdan bahsedenlere.Bunlarda birer düşünce ama arada verilen ahlak dışı cevaplar bir erkek olarak bile benim hoşuma gitmedi)

• Tesekkür ederim sagduyunuz icin

• ellenmemiş memeleri

• Bir genç kızın en güzel Sandığı Kalbi, Çeyizi se O Kalbine doldurduğu Sevgi ve Muhabbettir.Bu Çeyizler hiç eskimez, Kalıcıdır,İsteğin yere götürmende çok kolay olur...

• çeyizde tv, buzdolabı, çamaşın makinası, fırın, düdüklü tencere, çelik mutfak eşyası, ütü, halı kilim gibi şeyler. ama çeyizi çok erken, 10 yıllar öncesinden dizmenin dezavantajı var. alınan eşya demode olabilir.

• Genç kız kim?

• nicin sordun? nüfusuna mi alacaksin?

• Öncekileri Göster
    • sagol

• Kocayı bulsak çeyiz hazırlayacağız belki. :D

• ceyizini kulllanan baynda gormedım:)

• Bana don getirsin yeter.

• biz sana gönderelim bitane

• Öncekileri Göster
    • Hak emen olmasın zaten.

• Olmaz olmaz :D

• bi filimde görmüştüm. bi kızın en büyük çeyizi hiç öpülmemiş dudaklarıdır diyordu. Bencede bu olmalı

• pek klişe efendim

• kalbinde galatasaray aşkı olsun yeter :P

• seninde galatasarayınında ...

• tripsizlik, zeka, mantik, baski kurmamak, ozguven, anlayis, hayata karsi pozitif bakis acisi, sevgi, anaclik...

• aahahaa öpülmemiş dudakları ahahaah :)=

• Hahaha basligi okur okumaz bu gecti aklimdan eksiye ragmen yazacaktim benden once davranmissin :D

• @narsuyu : bu alemden kimse bende hızlı uyuz cevap veremez :)))

• Ütü ve masası, Elektrikli halı yıkama özelliğide olan süpürge, yemek çatal bıçak takımı, envai çeşit nevresim, fön makinesi, bulaşık,çamaşır,kurutma makinesi, 106 inç Full HD tv, Playstation 4 :D,Ayrıca çeyizin sahibininde 89 62 91 ölçülerinde olması :DDDBknz: Megan FOX

• Geri kalan erkek tarafının mesüliyetinde tabiki bi zahmet :DDD

• Zeki mürende görecek mi:))))hahah

• Ben bunlar olsun demiyorum olabilir diyorum.. Daha azıda olabilir ama Megandan vazgeçmem :D

• Havlu.

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 26

• Mutfak banyo salon araç ve gerçleriiii:))Tek tek yazalım mı

• Sende var mı hepsi? :D

• Öncekileri Göster
    • :)))))DItttttttttt :))

• Diğerlerinden de vazgeçtim. Pas vermemeye başladılar zaten. Tek kaldın bak şanslısın.

• benim hiçbişiyim olmicak valla, millete gösteriş yapıcam diye saçma sapan şeylere bi sürü para harcayamam..

• aklında bulunsun, o sandığın bir yerlerine toz bezi ve mandal tıkıştır mutlaka. sonra bir bakmışsın şıkır şıkır evinde çamaşır yıkayamıyorsun.yaşanmış hikayelere dayanıyor bunlar, inan bana:)

• Öpülmemiş dudakları o.O :D

• Ben senden çeyiz felan istemiyorum, çeyizle evlenmeyeceğim zaten. Gel...

• Aa o çeyizin içinde daha neler neler var ama.

• Öpülmüş dudağa da razıyım ben.

• bir genç kızın çeyizi olmamalı. ne işi var evlenecek falan önce kendine bir ev kursun yalnız yaşasın kendini bulsun sonrasına bakar işte...

• Benim banka kartım war :) içeriside baya baya doldurulmuş durumda... gideri warmı sence

• YOK CANIM .9

• Aaaa çeyizim için biriktiriyorum ben o paraları her ay maaşımdan çekiyorlar...

• sarımsak ezeceği bu olursa gerisine gerek kalmaz bu herseyi hallediyor bide bir adet saglamından merdane üzerse No sexs Yes şiddet..

• Hep biilindik şeyler mutfak banyo ve yatak odası kıza ait beyaz eşyada alabilirsin bulaşık makinesi felan gibi oturma odası salon felan erkek tarafına ait olması gereken dersen mutfakta en çok zaman geçiren sen olucaksın mutfağının hazırlığını yap

• Bekareti..Diğerleri zaten model şeyler..

• budur +1

• ne çeyizi ya allah aşkına! Hiç sevmem öyle şeyleri.. evlenmeden önce ne gerekirse abartılmadan alınır biter.. yok öyle 10 çeşit yemek, çatal-bıçak, tencere, çaydanlık, yatak yorgan, çarşaf vs vs takımları.. çok gereksiz bence.. bide sergilemiyorlar mı böyle görgüsüzler gibi ne var ne yoksa... bitiyorum vallahi o duruma.. hiç ama hiç tarzım değil.. iki insan sevsin birbirini evlenmeye karar versin, ne istiyorlarsa alsınlar.. yıllar öncesinden bin çeşit hazırlığıa gerek yok.. bu benim fikrim tabi farklı görüşü olanlar saygı duyarım..

• dürüstlüğü ve onuru.

• kurulu ev, araba, meslek, dolgun ücret. ee...

• 3 boy merdanesi olmalıher kabahat için farklı oranlarda uygulanmak üzere üzeri çiçek desenli olursa acıyı azaltabilir.benim hayalim bu ;))))))))

• Hic cyizim yok evlenmeden alrm hepsini

• yatak ortususandık falan havlular el işi orguler :D

• Kendisi neye ihtiyaç duyuyorsa o olmalı. Hiç kullanmıcağı dolap raf beklicek şeyleri sırf çeyize konur diye almak saçma. Evinde ne kullanıcaksa otursun düşünsün bi liste yapsın alsın.. Burda yazılan cevaplara göre alışverişemi çıkcak yani?

• Çok uzun bir liste yazmaya başlarsam sonu gelmez diye korkuyorum :)

• interneti aç arat gözünün önüne boyun kadar listeyi görünce evlenmekten vazgeçersin orta da dert de kalmaz :)

• :))

• en kalıtelısınden yemek takımı ,catal bıcak setı ,kahvaltı takımıi tencere takımı tost makınası kathl,elektrık süpürgesı,en az ıkı tane uyku setı nevresım takımı battanıye, sac kurutma makınası,banyo takımı,halılar perdelerde kıza aıt ama o eve yerleşeceğin zaman alırsın perdelerı sonra yatak odasınıda kız alır hee durumu yoksa beyaz esyalardan bırını alır dantel cesıtlerı vs... bıtmez

• kendini sandığa kilitleyip evlenceği adama saklamalı

• aldirmayin kocakari masallarina ne ceyize ne paraya hicbirseye gerek yok sen ona o sana gereken saygiyi sevgiyi verin yeter

• Kettle

• Çeyız mı kaldı

• Mutfak - Yatak Odası - Banyo bunlar varsa tamamdır zaten..

• nasıl bır sandıktır o hepsı sıgar mı?

• Öncekileri Göster
    • Şanslısınız ya. Bizim Günydoğu anadolu bölgesinin çeyizi hiç bir yöredee yok. Bir örtü için 7 milyar para verdik be... üstelik ablam kullanmıyor bile onu sadece millet laf söz etmesin diye göstermelik alındı

• pardon da ben urfalıyım :))

• dantel yatak örtüsü olmamalı, dantelli iç çamaşırları olmalı. fonksiyonel bi insanım.

• öpülmemiş dudaklar:P

• güzel eksi.

Yükleniyor...