Bu söz hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

'Chp bir parti değil.Türk'e dilini dinini ve özünü kaybettirmeye memur bir katliam müessesesidir.' Necip Fazıl

Öncelikle ben hiçbir partiyi desteklemiyorum. Ancak bunu okuduğumda ilk düşündüğüm ve savunduğum şey şu ki : Eğer senin dilin dinin ahlakın özün bir partiye bağlıysa sen zaten bunlara sahip değilmişsin demektir. Akp dindar bir parti(!) de namaza onun sayesinde mi başladın.

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• Boşuna soru sormuşsun cevabıda vermişsin :) benden +5

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Amk hepiniz entel oldunuz. Entel ve korkak oldunuz. Korkmayın gerçeği söyleyin, dindarlar artık bu azılı faşist dinsizler önünde diz çökmeyecek.. Bir savaş yaklaşıyor buna herkes emin olsun. Ama bu beyaz Türklerin tiranlığının sonu olacak. Korkma, kimliğinden utanma, kim olduğunu hatırla on yaşındaki halini düşün... Üniversite karı kızla içkiyle çeldiler aklını. Ruhunu ve bedenini esir aldılar. Ama uyan din de bizim diyanette. Taksim de bizim İstanbul'da. İstanbul'u Fatih aldı. Korkma senin elinden İstanbul'u İngilizler alamadı, iki üç chpli azılı solcu faşist mi alacak... Yeter ki artık korkma, kim olduğunu hatırla

1|0
    1|0
  • Atatürk ten sonra chp hangi dönemde oy alarak liderliğiğe geldi hep cunda ve darbelerle geldi

p**evenkler chp liler Atatürkü bahane edip arksına sığınıyorlar.

bir icraatınız bile yok serefsizler ordusu.

Akp ye gelince bn akpartili değilim ama hakkını yemem milleti rahata kavuşturdu

milletin götüne rahat batıyor.

Gezi parkıymış*piçlerinin hepsinin elinde parti bayrakları sol örgüt bayrakları hiç birinin elinde doğa ile ilgil bir pankart bir a4 kağıdı bile yok o kadar doğa severler ki

parkı rezil ettiler miting yaptıkları yeri bile temizlmeye gelmedi chp soytarıları ve sol örgüt piçleri

...

1|0
    2|1
    • sence yağlı kazık rahat öylemi? hiç şaşırmadım. zevki sefana devam et. hayırlı işleeer.

• Gerizekalı demeden önce sorsaydın gözünle gördün mü diye.Bende onları savunmuyorum. Orada iki grup var biri protesto edenler diğerleri provakatörler. Ancak şu da bir gerçek ki o ölen ve yaralananların hepsi suçlu polise taş atan kişiler değiller.

• o zman çekilecekler ayak altından polis provakatörlerin ... yapacak

sonra eylem mi yapacaksın ne yapacaksan yap yok olmaz bizim milletimiz olurmu ezdirir mi olmaz daha ne bok olduklarını bilmedeikeri grupları savunuyor bizim isanlarımız ... e doğal olarak onlarada hak ...

• chp uzun yıllardır olduğu gibi bugünde içler acısı durumdadır ama, necip fazılın hayatını ve görüşlerini hem yandaştan hem muhaliften okuyup necip fazıla ve söylediklerine öyle değer biçmek gerek diye düşünüyorum.

2|0
    1|0
  • Ne ak particiyim ne chpciyim açık söyleyeyim partici değiilim hiç bir zaman olmadımda.her parti malı götürmüştür bu ülkede.hakkını veririm kim olursa olsun belediyecilik hizmet anlamında chpden çok ilerdeler ve çok çok daha iyi , daha organize çalışıyorlar

2|0
    1|0
  • lan on yıllardır bu ülkeye bir turan geliyo bir devrim geliyo bir şeriat geliyo yıl oldu 2013 bu ülkede hiç bir sikim değişmedi abd köpekliğimiz bile.. değişen tek şey abd nin adım adım bizleri kullanarak ortadoğuya daha çok yerleşmesi oldu.. Atatürk ün partisiyiz diye ülkenin* koyan CHPye de Ataürk e dinsiz imansız sarhoş diyen AKPye de yıllardır pkk nın faklı ideolojisinin farklısını aynı yollarla yapmış olan MHPye de sol sol deyip Atatürk e milliyetçi kapitalist işe yaramaz damgasını vuran (ki zamanında leninin Atatürk e ne kadar sıcak olduğunu da biliyoruz emperyalizme direndiği için) devrimciye de koca bir FISSS.. bu ülkenin insanından bir cacık olmaz..

0|0
    0|0
  • necip fazıl inönüye kızmıştır çünkü inönü okyanus ötesindeki şerefsizlerle anlaşıp ülkeyi abd ye işgal ettirmişti. türkçülük yapanlara(kafatasçılık değil, ozamanlar bugünkü gibi sahte eğitimsiz ülkücüler yokmuş birsürü dergi çıkarıyorlarmış türk tarihini araştırıp bilinmeyenleri anlatıyorlarmış) inönü işkence etmiş bunları hep anlattı yaşayanlar. abd ile ikili anlaşmalar yapıp ülkenin askerinin eğitimini sanayisini ordusunu abd nin eline bırakmış. inönü hakkında chp lilerin bilmediği çok şey var, ama bu chp nin o demek olduğu anlamına gelmez. atatürk ün zamanında süper ama inönü geldikten sonra işin rengi değişmiş. bugünkü chp ise daha çok "sahte sol" görüşlü, kötünün iyisi işte.

2|0
    0|0
  • yaw ister kabul edin ister etmeyin biz müslüman bir ülkeyiz ...

bu gerçeği ALLAH dışında başka kimse değiştiremez.

AKP bir çoğunun yapamadığını yaptı millet derdi ne eknomi nede insanlar bn açlıktn ölen insanları gördüm istanbulda komsumun yiyecek ekmeği yoktu chp - mhp döneminde çocuktuk ama az çok hatırlıyorum

APO yu getir diler bir tek kadını eksikti hoş belki onuda yapıyorlardır ya..

chp ye sadece Atatürkün partisi diye oy verenler var ya

Bende sırf AKP ye dindar diye değil hepsinden daha iyi bir iş yaptı diye veriyorum

önümüzde ki seçimde yineg*tolacak mhp chp

ne diyeyin yırtın bir tarafınızı kolay gelsin :DDDD

1|0
    0|0
  • yaşıyor olsaydı ilk yüzüne tükereceğim insan necip!

1924 yılında fransa'da yediği bokları akp bile temizleyemez o derece çirkef bir şahsiyettir.

3|2
    1|2
  • Necip fazılın kalemine saygı duyuyorum önceleri severdim de kendisini..Ancak sonraları adnan menderese yalakalıkla dolu mektuplarını okuyunca yazarlığına saygımı kestim..Necip fazılın hayatta olan 70 küsürlük bir kardeşi de vardır ki benim eski manitaya sulanma girişiminde bulunmuş haberi aldığımda necip fazıla dair ne varsa aklımdan silmişimdir:D

Necip fazıla dair bu duyguları beslerken cehape ile ilgili şu fikirlerimi yazarak düşüncelerimi sonlandırmak istiyorum..

Beyler futbolda tff ve onun hakem kurulu diye bilinen mhksı vardır..Zaman zaman şikebahçe zaman zaman gavatasaray bu iki güzide kurumu arkasına alır diğerlerini açıkta bırakıp şampiyon olur..

Cehapenin de iktidara gelebilmesi için türk silahlı kuvvetlerini arkasına alması lazım..Çünkü tarihlerinde sandıkla seçimle iktidara geldikleri yok..

0|0
    0|0
  • Chp bozdu . Atatürk zamnındaki chp ile şimdiki bir değil. Muhalefet dediğin iktidara arka çıkar fikir beyan eder. Farklı goruş öneri sürer .Arkadaş 1 kere he de 1 kere deki tamam öyle olsun

1|0
    0|0
    • aynen chp de ne tüzük kaldı ne birşey en basiti al gezi parkınba onay verdiler işte burda ama yavşaklar şimdi gtimiş kıvırıyo link

• Onlara göre parti başkanı bir peygamberdir eskiden bu zihniyet kıralada tanrı diyordu.

0|0
    0|0
  • Üstad ne demişse doğru demiş

1|1
    3|2
  • İnsanları insanlara dusuren seylerın canı cehenneme SİYASET FANATİZM ETNİK UNSURLAR

0|0
    0|0
  • saçma insanın saçma sözü

3|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 9

• yaa müslümanız biz müslümaan. adam Müslümanlıkla ilgili birşeyler yaptıkça neden köpürüyor millet anlamıyorum. Başımıza chp geçse ne halde oluruz bir düşünün, ya da mhp geçse. Tayyip mükemmel bir adam değil belki ama kimse ATATÜRK olamazz her insan hata yapar. elbette yanlış kaarar verilen veya yanlış söylenen sözler olabilir ama bu kadar ağır itaflarda bulunulmamalı ya. kim yaptı başbaknın yaptığını bu güne kadar? hangi parti yapabildi? nolur birazda tarafsız olun yaa gerçekleri görün. Eksi verenlerede saygım var biz AKP taraftarı olanlar diğerleri gibi koyun vs. gibi hitap şekilleri kullanmayız kimseye. anlayan anladı lafımı.

2|0
    2|0
    • ben müslüman değilim benim gibi çok fazla kişi var turkiyede neden genelleme yapıyorsun ? siz kimsiniz ?

• sen olmayabilirsin arkadaşım ama ülkenin %90 ından fazlası müslüman o zaman ona göre oalcak bu ülkede anayasa hukuk ve düzen...ABD hıristiyan bir ülke mesela bak bir cami yapılacak dediler noldu ortalık burasıda msülüman ülke arkadaş buralarda böyle istemeyen gider zaten her seferinde daha fazla insan o atıyor niye çünkü insanlar bunu istiyor abi CHPKK dan kurtulma derdinde millet

• marul sen Müslüman değilsen azınlıksın. ve demokrasilerde çoğunluğun sözü geçer.

suarez sana katılıyorum

• Hala kimse anlamıyor akp atatürk ilke ve inkılaplarını neredeyse yok ediyor. 19 mayıs 23 Nisan yasak etti gençliğe hitabeyi kaldırmayı düşünüyo adamlar tc yi hedef aldılar. Ben chp ci de değilim ama türkiyenin sonu çok kötü. Hepsi birbirinden book.chp nin başına adam gibi insan hiç bir zaman geçmedi belki geçse böyle hep sürünmezlerdi. Ama tayyip daha da piç mileti böldü. İnsanları evlerinden etti oturduğum yerde kaç kişinin evlerini başlarına yıktı garibanların siz daha konuşuyosunuz. Hepsi booklar ve insanlarımızda böyle galyana geliyor kanıyolar.

3|1
    0|1
  • Akp, insanların dini inançlarını sömüren, din üzerinden rant sağlayan, istismarcı, Abd piyonu kolpa bir parti. Emine Erdoğanın başörtü modellerini uygulayanların, akp için namaza başlamaları normaldir. ki son günlerde, Allah için kimse bir şey yapmıyor, ya moda için kapanıyorlar ya da akp için namaza başlıyorlar. yeni nesil uyduruktan islamcı bunlar.

3|4
    4|2
    • sende onlardansın anlaşılan böyle net kendinden emin konuştuğuna göre.

• bilmeden oy verdiğinizi ve salak olduğunuzu kabul ediyorsunuz yani. size boşuna koyun demiyoruz

• ben ak partili değilim ama sende fazla ezbere konuşmuşsun. bunlar doğru değil. şuana kadar çok akpli arkadaşım oldu, hepsi de sadece allah rızası için kapanıp namaz kılıyolardı ve sadece ak partinin yaptıklarından memnun oldukları için oy veriyolardı. tabi onlarında beğenmediği yönler var ama diğer partilerden iyi diyolar. genellemelerin hepsi aptallar tarafından yapılır.

• şunu anlamıyorum onlar Müslüman üyeleri olan bir parti ve kapalılara okuma şansı verdi.ne diye köpürüyorsunuz ? zorla insanları kapattırdıklarına ben hiç şahit olmadım .sen oldun mu ?

3|0
    1|1
    • hı yazma cevap yaz. kapalılara okula giriş hakkı verildi diye köpürenler haç takarak gezenlere gık demiyorlar.hak ise okumak onların da hakkı

• eeee birşeyler giriyor işte yıllarca ezdikleri müslümanlık gelince başa yemyior CHPKK ve asker yıllarca hor gördü ezdi ksııtladı müslümanları şimdi işlerine gelmyior böyle olması ama görmyüorlar ki bu seçimde çok daha fazla oy alacak

• Ben chp nin düşüncelerini sevmiyorum :).Ben Kemalıstım.İki düşünceyede katılmıyorum.

0|0
    0|0
  • şu türkiyede necip fazıl kadar gereksiz bir insan var olmamıştır ..

2|0
    2|3
  • CHP eskisi gibi değil ki. Namaz kılmayı da akp den öğrenmedim.

0|0
    1|1
  • ben dogru bildigimden sasmam, o dogru bildigi hosuma gitmeyeni de dese de o dediyse dogrudur derim, Necip Fazil dediyse bu boyledir, daha cok sevdim Necip Fazil i

0|0
    2|0
  • Necip fazil bunu neden demistir ortada,şu anyasasaydi akpnin yalakasi olurdu.

0|0
    1|0
Yükleniyor...