Arkadaşlar bir can için fikrinize ihtiyacım var bir bakın lütfen.

İş yerinde annesi tarafından nedenini bilmediğim terk edilmiş yavru bir köpek var. Cins bir köpek şu kulakları kocaman olan tatlı şeylerden. Hayvanı beslemeye çalışıyoruz alıştı gitmiyorda gerçi nereye gitsin yavru. Biraz bakım yapayım dedim bir de ne göreyim her yeri kocaman kenelerle dolu. Biraz temizledim ama ne mümkün kulaklarının içinde kene yuvası var adeta bu şartlarda temizlemek mümkün değil. Ayrıca iş yeri ana cadde üzeri hayvan anlamıyor yola çıkıyor araçlardan da kaçmıyor. Ezilmesin diye gözümüz hep onda araçlar çoğu zaman duruyor yön değiştiriyor. Bağlama şansımız da yok yönetim karşı bu tarz şeylerle.

Neyse benim asıl sorum şu ki ben bakma imkanım çok kısıtlı olmasına karşılık bu hayvanı evime getirip temizliği yapıp bakım için veterinere götürmek ve ona sahip çıkmak istiyorum.

Ama ev sahibi köpek disi olduğu için yarın bir gün eve alıştığı için gitmeyeceğini ve köpeğin burda doğurup başına bela olacağını söyledi. Disi olduğu için istemiyor yani.

Şimdi ben bu yavruyu veteriner de kısırlaştirmis olsam ne kadar doğru bir iş yapmış olurum. Vicdanım el vermiyor ama burda keneden diğer köpekler yüzünden doğal çevreden araçlardan ezilecek ölecek diye de vicdanım rahat değil.

Kısırlaştırmak ona haksızlık midir fikir verin lütfen.

Güncellemeler:
Arkadaşlar şöyle yapalım belki ise yarar. Köpek cins koca kulaklı siyah beyaz küçük 1-1.5 aylık bir yavru. Ben temizlik ve tıbbi destek adına herşeyi yapıp tam sağlıklı asılı hatta kimlikli bir şekilde köpeği kapınıza kadar getirmeye razıyım (ıstanbul içi sadece) köpeğe bakabilecek birileri var mi içimizde?

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• sokağa atılmasındansa al bakıma kısırlaştır ya da geçici yuva olarak yanına al haysev sayfasından

link bu sayfadan köpeğin fotoğraflarını çek ve ilan ver kalıcı yuva bulunsun sen bakımını yaptır şimdilik al yanına ayrıca ev sahibi buna karışamaz öyle bir hakkı yok malesef link

1|0
    0|0
    • Ev sabahı aynı zamanda akrabam ve komple apartman onun giriş katında yuva yapıp bakmayı düşünüyorum o yüzden ister istemez konuşma hakkına sahip oluyor. Yok demiyor ama disi olduğu için istemiyor. Öyle iste.

• umarım iyi biri sahip çıkar

• İnşallah.

Kızlar Ne Diyor 4

• yha bilmem böle şeyleri ama hayvanı kısırlaştırmak olmasın bence yha ına bakarsan doğada bir çok köpek var yani oda kendi başının çaresine bakabilir doğada olan herkpeğimi alcan bnce ama karar yinede snn

de hm adam şey diomuş dişi olduğu için gitmez burda kalır burda doğuruur adam g,itmemesinden dolayı diomuş kısırlaştırssan ne alakası olcakki

0|0
    0|0
  • köpeklerle arası çok iyi olan bir tanıdığım vardı

demişti ki..kısırlaştırılan köpek hayata küsüyor

karar senin

0|0
    0|0
    • İste bu kararı veremiyorum. Ondan anne olma hakkını alma yetkim yok ama sağlıklı bir hayat sürmesi için ona bu konuda haksızlık yapabilir miyim diye düşünüyorum ve çok kararsızim.

• Tartışma ile halledilecek bir durum olsa şerefime bir dakika bile bırakmam bu yavruyu burda.

• :(inşaallah bakabilirsin

• En son çare kısırlaştırmaksa kısırlaştır derim. Benimde sibirya kurdum vardı o kısırdı hayata falan küsmedi yani gayette köpek iyidi. Gerekiyorsa kısırlaştır sokaklarda daha çok acı çekmektense sıcak bir yuvası olur.

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum kısırlaştırmakta basit birşey değil işin aslında. Resmen doğalarına müdahale dilleri olsa neler söylerler bize kim bilir. Mebalinden korkuyorum.

• sen bilirsin.

• ay canıımm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Şöyle yap dostum sen güzeli veterinere götür temizliğiydi aşısı falan yaptır.Zaten henüz yavru olduğun için diğer kısım sorun olmaz.Bu zaman içerisindede sahibindene falan ilan ver gönüllü sahiplendirme olarak.Eğer belirli süre birisi çıkmazsa o zaman diğer işi yaptırırsın.

0|0
    0|0
  • Bende öyle bir şey yapma gidip aşılarını ve bakımını yaptır köpeğin, ev sahibinize de köpeği çiftleştirmek istemediğini ve biraz büyüdükten sonra birisi bulup vereceğini söyle, o şekilde ikna etmeye çalış. Üzüldüm köpeğin haline.

0|0
    0|0
    • Valla kardeşim bende bok üzülüyorum görsen yüce mevla ne kadar güzel sevimli yaratmis ama çaresiz kaldım resmen :S

• Barındıra bilsem bakması zerre kadar gözümde değil şerefime

• Zaten asıl sıkıntı el alemin dili, öbürküsü sıkıntılı iş değil her türlü bakılır. Ev sahibin biraz anlayışsız, o adamdan çekeceğin var gibi.

Yükleniyor...