Bir bütün olarak insanca yaşayabilmek için, bu topraklarda yaşayan insanların ne yapması gerekiyor?

Bir bütün olarak İnsanca yaşayabilmek için, Bu topaklarda yaşayan insanların ne yapması gerekiyor ?

Evet arkadaşlar insanlık adına konuşalım insanca konuşalım olgun bireyler gibi bütün olabilmek için ve herkese yaşamak hakkı tanıyabilmek için birer cümle ile fikir ve eleştirileri bekliyorum...

Güncellemeler:
Bütün olabilmek için görünüşe göre öncelikle farklı olana saygı göstermek gerekiyor.

Sonra sırasıyla,

- Sevgi gerekiyor,

- Dürüst olmak gerekiyor,

- Adil olmak gerekiyor,

- Tarafsız olmak gerekiyor,

- Doğruyu söyleyen düşman bile olsa o doğruyu yapmak gerekiyor,

- Yanlışı söyleyen babamız dahi olsa o yanlışa engel olmak gerekiyor,

- Araştırmak gerekiyor,

- Farklı görüşleri dinlemek gerekiyor,

- Her ne olursa olsun insanların inançlarına ve değerlerine saygı göstermek gerekiyor,

- Siyaseti siyasetçilere bırakmak gerekiyor,

- Kimseyi suçlamamak ya da yargılamamak gerekiyor,

Ve şunu unutmayalım arkadaşlar hayat çok kısa her kesin yaşayacağı bir hayat var. Onuda savaşarak geçirmek doğru olmaz. Bu kısır döngüye bir son verelim. İnsanca yaşamak için herkese yaşama hakkı tanınması gerekiyor.

Kardeşlerim insanca yaşamak için el ele verelim...

0|0
2449

En İyi Erkek Görüşü

• Kendilerini sorgulamaları lazım. Türkiye'de 500-600 bin kişi sefa sürerken, 50 milyon insan yoksulluk ve açlık sınırlarında. Harcadıkları emeğin karşılığını neden alamadıklarını, kimlerin buna nasıl engel olduğunu görmeleri lazım. Sadece kendi ailelerini değil, kendileri gibi olan diğer herkes için bunu düşünmeleri lazım. Bir kere buna cevap aramaya başlasalar, meselenin millet ya da din değil, şu hükümet bu hükümet değil, ait oldukları sosyal sınıfın sömürülmesi olduğunu görseler, gerisi gelir... Çiftçiden 50 kuruşa alınan ürünün pazarda 3 liraya satılması emek sömürüsüdür ve insanlar bunu görmek istemiyor çünkü kendileri de emek sömürüsü, kolayca para kazanma peşinde. Öncelikle insanları içlerindeki hırsları atmalı. Bu hırslar çıkarcılığı da ırkçılığı da ayrımcılığı da doğuran hırslar

1|4
    2|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 24

• insanca yaşayabilmek için ülkenin herşeyinden yararlanıp sonra nankörlük etmemek gerek.. yalnız bu insanlar için olan...

Bütün olmak içinse provaktrlerin bu topraklardan çıkarılması.. iç karışıklık çıkarıp Türkiyeyi bölmeye çalışan abd'ye kafa tutulması taviz verilmemesi gerekir.. Ha ne kadar başarılı oluruz diye sorarsan ? asla başarılı olamayız.. bizler kukla olmuşuz ipler abdede ..

1|3
    2|2
    • Düşman yaratmanın bir anlamı yok. Öteki olarak gösterdiğimiz herkes bu yüzden karşımızda, aslında iyi insan çok ama insanlığın göstergesi olan sevgi selini ortaya çıkarmıyorlar.

• Sanırım Lise son sınıftasın. İdealizim rüzgarları esiyor ifadelerinde. Azcık da Realist olmayı denesen.

• ben yeterince realistim m.etme ;)

• Birşey söyleyim mi, bu yine bizim elimizde, birbirimizin fikirlerini çekememezlik yapmazsak mutlu mesut yaşarız ama birimizin fikri diğerimizinkine zarar veriyorsa hiç kimse aynı anda mutlu olamaz... Ya bir tanemiz iyi ise bir tanemiz uçuk... Uçuklara uymayan akıllılar da var ama uçuklara yardım ettiğini farketmeyen sırf içi boş gaz dolu insanlar da var...Hiçkimseyi aynı anda eğitemiyorsun, her düşünce kitlesinin aşırıya kaçanı, yoldan çıkanı ve de saçmalayanı var... Durum böyle oldukça elimizden birşey gelmiyor.

0|0
    0|0
  • düşünmek lazım.kulaktan dolma ile hareket etmemek lazım.

0|2
    2|1
    • Sana düşünmek için bir ip ucu, kalben ve aklen inanıp kanaatler sonucu vardığın senin hakikatin şey neyse onu yaz...

• Allah doğru yoldan ayırmasın ne diyeyim .

• herkesin, yani karşımızdakinin de bir türlüsünden imtihandan geçtiğini, hayatın aynı derecede hepimize yeterince zor olduğunu bilerek yaşamaya baksak..biraz trafikte yol vermek gibi, anlayışlı olmak gibi, ne bileyim bu çok özverili bir çaba gerektirir. nerdeyse imkansız bişey :)) feragat ister. kimsenin kazanamadığı bir hayat..aynı derecede. belki o zaman mümkün.

0|1
    1|1
  • Bu topraklar derken trden bahsediyorsun.. Ben vizyonunu biraz daha fazla genis olmasini beklerdim!..

Dunyada insanca yasamak daha dogru olmaz mi? Nerde yasadigin dinin rengin goruslerin cinsiyetin onemi varmi?

Sen bile bu soruyu sorarken ayrimcilik yapmisin arkadas " Bu topraklar " diyerek.. Ok turkiye icinde insanca yasa diyerleri hayvancami yasasin?

Insanca yasamak icin ayrimcilik yapmadan, Din Irk Renk Cinsiyet ne aklina geliyorsa once insan oldugunu bilmek lazim... Insan degilsen insanca nasil davranabilirsin ki ve bunu senden kim talep edebilir ki?

0|0
    0|0
  • Herkes kafasına estiği gibi davranmayı bırakmalı ve birlik olmalı .

1|2
    1|1
  • ben bir deistim. ancak birinin dinini gerçekleştirme özgürlüğü kısıtlanırsa buna tepki gösteririm. ancak benim özgürlüğüm kısıtlandığında insanlar burası müslüman ülkesi başka ülkeye git o zaman diyor ki türkiye müslüman ülkesi değil müslümanların çoğunlukta olduğu bir ülkedir. o zaman ben de şöyle mi demeliyim herkesin müslüman olmasını istiyorsan iran a git. işte böyle bir yapı var türkiye insanında. kendinden farklı düşünenleri hemen bir karalama çabası.

1|1
    0|1
  • ''Yaradılanı severim Yaradandan ötürü...''

2|3
    1|2
  • biz zaten bir bütün içinde yaşıyoruz. benim kürt türk alevi her çeşit arkadaşım var ve hiç biriyle sorun yaşamıyorum. aslında sorunu devlet çıkartıyor sorun varmış gibi gösteriyor.

0|0
    0|0
    • Önemli olan eşit olmaktır arkadasın var bunları gececeksin nasıl devlet diyanete bütçe veriyorsa Cem evinde vermeli almaya gelince vergi vs herkesten alıyor ama vermeye gelince sadece türk sünni kesimine veriyor burda eşitlik yok bak son 30 yıldır Türkiye düşük yoğunlukta bir savaş yaşıyor orda olan haksızlıkları kimse görmüyordu ist göbeğinde 12 günde insanlar yasal terör örgütü olan polisi daha iyi anladılar Türkiye çok sesli çok renkli ama bazıları bunu hep tekleştirmeye çalışıyor doğal

• birbirimizden böyle nefret etmeye devam edersek zor olur o biraz.

0|0
    0|0
  • saygı, anlayış ve empati olduğu sürece sorun çıkmaz diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Dürüst olmanın, herşeyi çözeceğine inananlardanım. Sonuna kadar da savunurum.

0|0
    0|0
  • ÖTEKİLEŞTİRMEMEK VE YARGILAMAMAK TEK ÇÖZÜM

1|0
    0|0
  • hoşgörülü saygılı olmak gerek kısacası

0|0
    0|0
  • herkes farklı yanıtlar vermiş.bazıları şaşırttı beni.bi tarafını da yırtsa insan bir şekilde bütünleşemiycek gerek küçük gerek büyük çapta.benim cevabım budur.

0|0
    0|0
  • adalet herşeyin çözümü...

0|0
    0|0
  • saygıı duymakk birbirine yeterli bncee.

0|0
    0|0
  • Birbirlerimizi anlamaya çalışmalıyız

0|0
    0|0
  • saygı sevgi anlayış olması lazım

0|0
    0|0
  • sadece bunun icin savaşmak :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 48

• Öncelikle bu zulüm imparatorluğunu al aşağı etmemiz lazım.

Sonra, yerine geçecek kim olursa olsun, amerikanın ekmeğine yağ süren (ki illaki sürecektir) tüm kararlarında aynı şekilde ayaklanmalı ve ülkemizin menfaatlerini korumalıyız.

Bunun için en önemli şeylerden biri de "parti lideri sultasına" son vermek. Halkın kendi vekillerini kendisinin seçmesi. Partilere değil, parti başkanlarına değil, doğrudan millet vekillerine oy verebilmesidir. Böylece parti "başkanlarına yalakalık" ve onlar karşısında "el pençe divan" durma geleneği bitecek, her vekilaklı hür, vicdanı hür bir şekilde halkının hakkını koruyabilecektir. Korumayana seçmeni haddini bildirebilecektir.

Laiklik, dinsizlik olarak biliniyor nedense. AKP öyle tanıttı diye. Lakin laiklik korunmalıdır "ve uygulanmalıdır". Uygulanmalıdır ki dinsiz ile dindar, yahudi, hristiyan ile müslüman... Yada mezhebi farklı olanlar birbiri ile savaşmasın. Yada bir grup insan "bu bizden" diye kayırmasın. Dinden riya temizlensin... İslam dininin talebi de budur zaten.

Eğitim "tek tip" olmalı. Şunlar imam-hatipli, şunlar "özel", şunlar devlet okulundan diye 3-5 çeşit insan yaratılmamalı. Eğitim millileştirilmeli ve tek tip eğitim almış halk oluşturulmalı. Oluşturulmalı ki halk birbiri ile çatışmasın.

Ve, yabancılara ülkemizin zenginliklerini sömürtmemeliyiz. Petrolümüz de borumuz da diğer madenlerimiz de bizimdir. Onları kendimiz işlemeli, kendimiz kazanmalıyız. Yabancı şirketlere verilen "imtiyazlar" ve "kapütülasyonlar" kaldırılmalıdır...

Uzun uzun anlatmaya gerek yok aslında. Atatürk ve ilkelerinde birleşirsek ülke yükselir. İşte bu yüzden önce Atatürk ve mirasına saldırmaları...

Bak çinde Atatürkün hayatı "zorunlu ders" olarak okutuluyor. Çindeki tüm politikalar Atatürkten esinlenilmiş politikalar. Yükselmesi tesadüf mü sandınız yoksa? Adamlar bizi kopyaladı, dünya gücü oldu... Fakat bu millet Atası öldükten hemen sonra amerikanın, daha sonra da hacı, hoca ve yobazın peşine takıldı. İngiliz hayranı ve arap hayranı diye ülke bölündü. Adam olun, Atatürkte birleşin. Allah nasıl ona yardım etti ve olmayacağı oldurdu, bu ülkeyi kurtardı ve kurdu ise, sizlere de yardım edecek, ve refaha kavuşturacaktır. Yoksa sürünürsünüz... Ya bugünkü gibi amerikan sömürgesi olarak, ya da onca petrol çıkmasına rağmen halkı sefil durumdaki arap devletcikleri gibi.

Etnik kökeni ne olursa olsun, tüm Türk Milletine, selam olsun!

1|1
    1|2
    • İnsanlık benim derdim. Politika değil bu arada bütün liderleri de reddediyorum. Yemek, içmek, dinlenmek, barınmak gibi basit şeyler için ne böyle sistemlere gerek var. Nede liderlere bu millet kendini yönetecek kapasitede yeter ki rahat bıraksınlar...

• Gerek var.

Barındığın, yediğin, içtiğin şeyleri almak ve özgür olmak için bu sistemler şart. Halk arasında uyumu sağlamak için. Yoksa yatayım dayemekler önüme gelsin, içecekler ağzıma aksın... Sen nerede yaşıyorsun arkadaş? Burası cennet değil.

Sen bütün liderleri red ediyorum derken, Atatürk'ü de red edersen, babanın kim olduğunu bilmeden yunan ve ingiliz uşaklığı yapar, onların tuvaletlerini temizler, artıklarını yer, gösterdikleri yerde uyursun. Dinlenmek ne demek onu zaten hiç bilemezsin.

• on numara bir yorum olmuş sonuna kadar katılıyorum ++

• 2 yol var. ya diyeceksin ki tamam lan özel şirketlere parselleyin heryeri, orduyu da nato nun konrolune verin. devlet diye birşey olmasın dünya zenginlerden oluşan küresel kraliyetle yönetsin. biz de onların kölesi olalım istedikleri gibi kullansınlar.

ya da diyeceksin ki biz kimliğimize değerlerimize bağımsızlığımıza sahip çıkarız, dünyayı sömürmeye yönetmeye çalışan zenginleri ülkeden atarız. herşeyini üreten eğitimli bilinçli bir toplum oluşturur kimsenin kölesi olmayız. ezilen halklara da sahip çıkarız.

1. yol olma yolundayız biz, onun da kurtuluş savaşı vermiş bir millete olması zor olduğundan epey patırtılı kütürtülü oluyor yıllardır yıpratmaya çalışıyorlar. ya tamamen köle olmamız gerekiyor, ilk başta kötü olur nüfus biyolojik harp yöntemleriyle ciddi azalır(tohumlarla oynuyorlar, avrupa birliğinde , hindistanda , türkiye de. adamların sperm üretimi bizdekinin 6 da birine düştü sırf yiyeceklerden kanser de arttı). ama sonunda dünyanın populasyonu 400 milyona düştüğünde(hedef o) artık öldürmeyecekler. 1. yolu istiyorsak hemen yapalım. 2. yolu istiyorsak da taş atarak değil çalışarak yapmamız lazım. şu an milletin bu kadar ayaklanması herşeyi devletten beklemekten. doğru devletin yapması lazım, ama devletin yaptığı özel sektörü özgürleştirmek. ozaman sen de özel sektörü , sermayeyi ele geçirmek için çalışacaksın. sokaklara dökülmek %80-90 olmadığın ve organize olmadığın sürece hiçbir fayda sağlamaz bu halimizle yapabileceklerimizi de aksatır.

0|1
    1|1
  • Güncellemelerinde saydığın o gereksinimlerin hepsine birden iki kelime deniyor:

" Düşünceli İnsan " olmak.

Bunun yolu da eğitimden geçiyor, ama Okuldaki eğitimden değil. Saf, Temiz veya Arı bir halde doğrulup dünyaya gelen insan yavrusuna ne gösterirsen, ne öğretirsen öyle olur. Anne -Babaların bilinçli olması lazım. Sen sabah karnını doyurup sokağa salar ve akşam hava karardığında eve alırsan. Şekil 1a. da görüldüğü gibi, saygısıs, dilini-Dinini bilmeyen, düşünmekten aciz, sadece az bir zekayla konuşulmuş sözlerin peşinden koşan vasat bir nesil oluşturursun.

" Tür milleti kendini sevmiyor, Biri birine hiç sevgi ve Saygısı olmayan bir millettir" Avrupanın kendisine en az Saygısı ve sevgisi olan milletiz malesef.

0|0
    0|0
  • milliyetçilik ilkesinin gereğini yapmak gerekir.nedir milliyetçilik '' Türk milletinin tarihine yakışır şekilde millet olma ve yasama ilkesidir.Türk bayrağı altında yaşanan tasa ve kıvançda aynı duygu ve sevinci yaşamaktır.yani AY Yıldızlı bayrak altında kaynaşmak gerekir !

0|3
    0|1
  • Herkesin dini ve yaşamsal hakkına saygı duyulmalı,herkes özgürce ,dininide dinsizliğinide yaşamalı.ama sınırsız özgürlük hayvanlara hastır.sen insan ruhuna zarar,kötü örnek olan sokakta öpüşmeyi ,yuvalar ve ve toplumlar yıkan içki şişesiyle arzı endam edeceksen,kimse buna karışamaz ama.devletin karışma yetkisi vardır.çünkü baba evladından sorumludur.şeriat bazı yasaklamalar getirmiştir.art niyetli insanlar araştırmadan ,bu yasakları haksız yere eleştirmiş,ve karşı çıkmıştır.oysaki selim bir kalple araştırıp baktığımızda ,şeri hükümlerin tamda mantıksal olduğuna her kani kanaat getirecektir.içki içene ve islami bir hayat tarzını benimsemeyenle benim bir sorunum yok.karşıdaki şahıs benin dini hassasiyetime karşı çıkmadıkça kabulumdur.ama brader içki içeceksen öpüşeceksen git onu dört duvar arasında yap .sapıklığın luzumu yok.bugüne kadar .dindar halkı ezmeye çalışıp başörtüsüne kadar dokunanların.polisten jop yemelerini düşündükçe ,dalıp gidiyorum.

0|1
    0|1
    • Bunlar tarihten ve şuandan analiz ettiklerimiz. Şu an insanca yaşamak için ne yapmak gerekir. Sana da bana da ve öteki olan o nada yaşama hakkı vermek için ne yapmak gerekir.

• herşeyden önce herkesi.kişilik haklarımıza saldırmadıkça ,saygıyla kucaklamalıyız.ihtilaf konularımızı,geri plana çekip ,ortak paydalarımızda buluşmalı,hassasiyetlerimizi yaralayacak tavırlardan kaçınmalı.sonuçta aynı toprakların çocuklarıyız.bir iç savaş çıksa ,herkes çok şeyler kaybeder,az birşeyde kazanamazlar,çanakkale ruhunu herzaman aktif tutmalıyız.

• Çözüm halkların birliği diyorsun.

• Kimine sacma Kimine uzak Kiminede zor gelecek biliyorum hatta ve hatta şeytana tam manasıyla esir olmuş bedenlerde aynen şunu söyleyecek vay örümcek beyinli klasik müslüman işte her ne derseniz deyin madem tek bir cevap kısa ve öz olsun diyor soran arkadaşımız işte cevabım sonsuzlugun şifresi...Gözümün Gördügü Hişbirşeyden Korkmam sadece ar eder ve utanırım ..Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammet sellellahu teala aleyhi vesellemin hayatını örnek almak gerekir:))

0|1
    0|1
    • Belli ki savunduğun şeye kalben inanıyorsun. Sende iş var. Niye örümcek kafalı diyelim farklı görüşlere ve inançlara saygı göstermeyen örümcek kafalıdır...

• Koyun gibi güdüldükçe bu millet her türlü ayırmaya başarırlar bizi.

Çanakkale savaşında dış güçler komutanı yunan başkomutan Hamilton un söylediği bir söz vardır

Türkleri yenmeniz için onları Allahlarından ayırmanız lazım her türlü zumru haline getirmeniz lazım demiştir

bu sözlerin yıllarca oynanan oyunları açıkladığını düşünüyorum

0|1
    0|1
    • Bu saatten sonra tarih sadece kafamızı karıştırır. Unutma bu milleti birleştireceğiz tarih ayrılmamıza neden olur.

• HepsiBenimSuçum düşüncene saygım var

yorum yapmıcagım yanlış anlaşılmamak için

• Saygınızı kaybetmeyin yabacıların sözlerine değer vermektense burnumun dibinde farklı bir görüşe sahip olan vatandaşım gelsin canımı yesin...

• evet insanca konuşabilmek güzel.. ama bu adamların kendileri gibi olmayana kendileri gibi düşünmeyene hiçbir tahammülleri yok... sen yüzde 95 te oy alsan onlar gibi olmadıkça sana tahammül etmeyecekler... namaz kılıyor muyum hayır oruç tutar mıyım arada bir. ama inanıyorum Allajha peygambere dine kitaba inanıyorum ve kimse bu ülkede bunlara sövemez. İnanmayabilirsin, eleştirebilirsin, hatta nefrette edebilirsin ama hakaret edersen ağzına sıçarım. Ben senin mini eteğe bir şey dedim mi hayır. İçki içmene karıştım mı hayır. Aptal entel tavırlarına? hayır... ben senin yaşamına müdahale etmiyorum da sen benim hayatıma karışma bana gerici yobaz faşist deme hakkını nasıl elde ediyorsun?

0|1
    1|2
    • eksileyenlere sorum şu, minarelere söven, dolmabahçenin yanındaki camiye ayakkabılarıyla girip orada bira şişelerini bırakıp gidenlerle mi oturup konuşacağız. onlarla mı tartışacağız... eksileyin eksileyin...

• Ne zaman ki İdeolojileri, Siyaseti, Önyargıları bir kenara bırakıp vijdanımızla yargılayıp duyarlılıkla hareket edersek o zaman bir bütün olarak insanca yaşayabiliriz...ama ne yazık ki bundan çok çok uzaktayız...

0|1
    0|1
    • Yani lider ve onların oluşturduğu ideolojilere gerek yok diyorsun. Evet buda çok güzel bir yaklaşım...

• Kalbimle hareket etsem şimdi dışarıda gösteride olurdum...Vijdanım la diyelim.Rica ederim...

• Oda bir parçası diyelim.

• Bana göre bu durumun hayata geçebilmesi için gereken tek şey "koşulsuz" sevgidir. Bu durum aşıldığı vakit geri kalan sorunları zaman törpüleyecektir..

0|1
    0|1
  • su an senn yaptıgını yapmamız gerekıyor.ilk önce oturup bişiler yapmalı diye dusunmek gerekıyor.zaten sonrasında guzel şeyler gelecektır.sorunu yıldızla donatıyorum :)

0|1
    1|1
  • Sihirli kelime SAYGI ! Anlayana.

1|1
    0|1
  • O işler o kadar kolay değil önce aramızdaki bazı herifler hainleri atmamız gerekir bunun içinde içsavaş var işte devamda edicez sonuna kadar

0|1
    0|1
    • Birilerini düşman olarak gördüğüm sürece hep birilerinin karşısında olacağız bu da çatışma ortamını yaratır. çatışma ortamında insanlar içindeki hayvanı istemeden ortaya çıkarır ve böyle bir ortamda kimse suçlu değildir. Bu yüzden bu çözüm olamaz.

• Santiago Şu an ki halk kaybettikten sonra bunların hiç bir önemi yok.

• belki şimdiki halk kaybedicek ama yenileri kazanıcak onların önü açılıcak

• bence sadece saygı yeterli bu konuda bir çok örnek verilebilir örnegin gay olan bir insana burda kim destekler gay olmak iyidir gay olmak kötü degildir diye ha sen sölersin yanlış düşünüyorsun yanlış yoldasın diye ama gay olmaya kararlıysa ve kendini öyle daha iyi hissedecekse sen sadece kendi fikrini düşünceni sölersin cekip vurmasın veya kavga etmessin bizim ülkemize malesef öyle kendini haklı göstemek için vurup kırmayla oluyo insanlara saygı yok sevgi dürüstlük adil olmak bunlara katılmıyorum bunlarda orta yol bulmak insan olu aç gözlü oldugu için çok zor

0|0
    0|0
  • Osmanlının Tarihine bakın 70 millet nasıl bir arada yaşıyor görün örnek alın yeni bir şey değil bu ve yeniymiş gibi göstermeyin geçmişimize tarhimize bakın milliyetçilik değil bu dünyaya örnek bir davranış 600 yıl hükümün sırrı bu, bugün yaşanan ve hep yaşancak olan dış güçlerin siyasi politikalarına rağmen herkesin birlik olması osmanlının tarihinde var olan bir gerçek araştırın uygulayın...

0|0
    0|0
  • mezhep kılık kıyafet tarz ayrımı yapmadan saygı sevgi hoşgörü

1|1
    0|1
  • Pkklıların ve doğudaki bölücülerin önce kürdistan hayalinden vazgeçmesi gerekiyor işin siyasi boyutu bu . Geri kalanları saygı ve anlayış olduktan sonra çözülür .

0|0
    0|0
  • Şu %50'nin artık TÜRK olduğunun farkına varması lazım

0|1
    0|1
  • İnsanca yaşamak için karşındakine insan gibi yaklaşacaksın. Anlamıyorsa başka yola deyip yol vereceksin zaten o anlamaz bir şey. Öncelikle Bilip bilmeden her şeyi yadırgamıycaksın. Empati kuracaksın. Yanlışların önüne geçeceksin. Siyasetle uğraşmıyacaksın herkesin bir görevi var bizimde işimiz ne gerektiriyorsa onu yapmalıyız. Ve herşeye hoşgörü ile yaklaşacaksın.

0|0
    0|0
  • Senin gibi düşünen insanlar çoğaldıkça herşeyin daha iyiye gideceği kanısındayım (sevgi, saygı, hoşgörü )

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    28
Yükleniyor...