Halkın çocuğu ne diyor?

Siyaseti bir kenara bırakın.Vicdanı olan her insan bir yorum yapsın.Sabahtan beri burada her soruya aynı cevabı vermekten bıktım.Bu olay ağaç olayı değil.Şehitlerin, reyhanlının, teröristle aynı masaya oturmanın, ananı da al gitlerin hesabı soruluyor hükümetten.Bunu anlayamayacak kadar kormusunuz gerçekten? Hükümet HALKINDAN korkuyor.Yandaş medya yandaş polis bu direnişe engel olamıyor.Hükümet kendi insanının üstüne gaz bombası atıyor tazyikli su sıkıyor biber gazi portakal gazi kullanıyor.Çünkü haklıyız bunu biliyorlar.Dünya duydu.Bu marjinal faşist bölücü veya siyasi grupların bir eylemi değildir.Bu halk protestosudur.Taksimden polis çekildi de ne oldu halk kime zarar verdi? Kim zorba kim değil bunu ayırt edelim lütfen

Güncellemeler:
alın bakalım at gozlukluler sizi link

sizin bu basbakanınızın bir dedıgı bir dedıgını tutmuyor bu kadar vasıfsız dikis tutturamayan bir adam daha gormedım.bu ne perhiz bu ne lahana tursusu!

0|0
19|28

En İyi Kız Görüşü

• Olay artık ağaç veya orman değil. Mesele bizim geleceğimiz,özgürlüğümüz.

Bir başbakan nasıl bukadar yüzsüz olabilir? Halkı istifa diye açık açık sokaklarda bağırırken nasıl hala pişkin pişkin konuşabiliyor? Gurur? Yok.

Ne vicdan ne gurur ne insanlık. Genç yaşlı demeden 'insan' demeden vicdansızca zalimce işkence ediyolar resmen. Ben Bulgaristanda yaşıyorum ve burdada baya hareketlenme var. Biz türkler Sofya ve Filibede destek için sokaklardaydık. Irkçı biri değilim türk,kürt,laz,cerkez,ermeni vs. hepimiz kardeşiz ve aynı ülkede yaşıyoruz tabii ki hep birlikte hakımızı arıycaz ama aynı anda Atatürk ve Öcalan resmi açmak bana çok koydu. Bir tarafta Atamız diğer tarafta vatan haini. Bu çok yanlış bir davranıştı bana göre. Türk kürt ayrımcılığı değil bu PKK ve terorist ayrımcılığı. Cunku benim için ha tayyip ha pkk ikiside aynı bk ! Okadar insan öldü yaralandı hala bir değişim yok. Dayansınlar vazgeçmesinler. İnsallah amacımıza ulaşacağız,artık güçlü olan biziz. Sesimizi tüm dünya duydu! Herkes Taksimi konusuyor. Avrupa,Amerika herkes. Bir tek bizim medyamız sessiz. Utanıyorum.. orada insanlar can cekisirken,ben burada sadece sosyal medya uzerinden destek vermeye, o insanlara yapılan eziyeti videoları fotoğrafları görünce insanlığımdan utanıyorum. Türk polisimle askerimi bir birine düşüren BOŞBAKANDAN utanıyorum. Hadi be bitsin şu iş. Tayyip etsin istifasını,yıkılsın şu akp sönsün şu ampul.

2|4
    2|2
    • Halki istifa diye bagirirkenmi kardesim biz ne oluyoruz gunlerdir ayni seyleri

Turk halki ayaklanmismis halk istifa diyormus evde bekleyen milyonlar var ! biz halk degiiyiz biz Turk degilmiyiz. hadi hukumeti devirseler bizi ne yapacaklar o kesilmesin dedikleri agaclarda sallandiracaklar mi! tek tarafli gormeyin.

• 21 milyonun seçtiği bir hükümeti bir grup anarşist mi düşürecek, te allahım ya

• darksis bir grup dedigin ülkenin diger yarısı hey yavrum hey

Kızlar Ne Diyor 18

• Kimseye laf anlatamıyorum, uğraşmıyorum da.

Lafı uzatmadan..

Hiç bi' parti yandaşı değilim ama bugün destek için sokaktaydım.

2|4
    2|1
  • parti gruplar marjinaller orjinaller hiçbiri umrum değil. milleti yıldırıp korkutup evine yollama çabası içinde olan yalaka polislere ve hükümete bu tepki. iyi oldu.

2|3
    2|0
  • hayır size destek vermeyenler neden akepeli diye yaftalıyosunuz oda bir garip durum benim mantığıma yatmıyo akepeninde allah belasını versinde bu adamları yüzde 50 oyla secmedinizmi oy verdin ya da vermedin neyse sonucta birileri verdi istemıyosan seçimlerde oyunla vurursun sokaklarda yaşananlar normal bir protesto değil bildiğin savaş.

1|2
    0|2
  • Aynen bende yoruldum ama anlamıyor ve anlamıyorsunuz 12 yıldır seçimle iktidara gelen bir parti darbeyle yerinden edilemez. Sokağa çıkmayan milyonlar var.Yakında oy vereceğiz milletin bir derdi varsa bunu Sandıkta gösterir. Nasıl ideolojilerin kurbanı olduğunuz ortada atatürk ve öcalan posterleri yanyana çekmişler buyrun. Hala göremiyoruz demeyin..Twitterda yalan haber yapanların niçin yalan haber yaptıklarını bir düşünün..Bu eylemler her seçim öncesi yapıldığı gibi akparti kapatma kararı olsun cumhuriyet mitingleri olsun bu da onlar gibi ve sadece akpartinin oyunu yükseltecek..bunu bile 12 yıldır öğrenemediniz..

2|0
    3|3
  • RECOP TAZYIK GAZDOGAN!

2|5
    3|4
  • Anarsst azinlik artik su dusunceden vazgecsin Turk halki deyince akpariye oy veren vermeyen herkes anlasilir lakin biz sokaklarda tepinmiyoru secim gununu bekliyoruz. Bizde Turkuz turkiye basbkan istifa diye bagirmiyor!bir kisim anarsist ve masa olmus azinlik bagiriyor bunu bilinde konusun.

0|2
    0|3
  • Farklilik icin bisey yapmali, yapilmaliydi, yapiliyor. Orada olamadigim icin Üzgünüm. Recop a her seye ragmen direnebilmeyi göstermekşu ancok muhim. Uc bes salak hala kalkip o robocoplari savunuyor ya ne deseniz anlamazlar. Karinlari tok, gozleri kor.

1|3
    2|1
  • Körmüsünüz gerçekten diye sorumu olur şimdi tabi ki de körler hala da neyin ne olduğunu anlamıyorlar

2|1
    3|2
  • halkın çocuğu seninle aynı görüşte.kendi kibrine yenik düşmüş bir başbakan var,halkından korkan ama geri atmayıda g*tü yemeyen bir başbakan.80lerden sonra apolitik yetişen ailelerimize inat halkın özgürlüğün yanında bir nesil var artık bugün.

1|1
    0|1
  • olaya 2 ağaç gözüyle bakanlar öyle oldugunu görmek isteyenler.gözünü yumarak hiçbir yere gelemzsin sesini çıkarmazsa gelirler altındaki donu alırlar sesini çıkarmazsın.uyanın artık bu 2 ağaç meselesi değil geçmişin hesabı bunlar.hükümet görsün Türk halkının neler yapabileceğini ona göre adım atsın.bu Türkiye onların at koşturabileceği bir yer değil burası Türklerin vatnı

1|1
    1|1
    • San ki o başbakan Türk değil sizin gibi zaten şiddeti deskteleyen ve puslu havayı seven ziniyetler yüzünden bu ülke gelişemedi.Bazılarının egoları yüzünden hep geri kaldı.Tıpkı Menderes zamanını yaşıyoruz bz şuan da.Adamın hiç bir suçu yokken darbe yapıldı en kötüsü de bir cana kıyıldı.Yazıktır ya az elinizi biraz vicdanınız varsa koyun o vicdanınza da .Yazıklar olsun size

• ISTIFAAAAAAA etsinLer artik yeteeer,bu kadar haLka izdirap yeteeer ve direnecegiz...

Sadece Türkiyede degiL tüm Avrupa ve diger ÜLkeLer DÜNYA ayakta bizLerde

0|2
    1|5
    • oldu hemen :)

• 70 milyon ülkeden 10 bini sokakta öylemi aç iki haber oku internetten bari Türkiyenin yarısı saldırıya geçti

• yarısıda şu an ki hükumeti destekliyo o zaman sıkıntı yok

• akp chp mhp umrumda değil sokakta yürüyen insanlara biber gazı sıkıp tazikli suyla can yakılması vicdana sığmaz zorba kullanarak pes ettirmeye çalıştırmakta adalet değildir

3|2
    3|1
  • gerçekten yakın tarihi araştırsalar islamı savunuyormu şüpheye düşerler.bu kadar insan karşıt görüşlü diye toplanamaz.çünkü her kesimden insan var eylemde.herkesin canına yetti artık.ama sonrasını da düşünmek gerek.o giderse ne olacak.başka bir politikacı halledebilecekmi yoksa halkın her kesimden insanı mı çözecek .

0|1
    0|0
  • Boş boş çırpınışlar aosyal medyada evwt yüzde 80 böyke aesler çıkıyor ama millet yine verecek oyunu sçdeğişen 0

0|0
    2|2
    • Hiçbirşey boş değil Türk Milleti Mustafa Kemale az destek vermedi o zamanda herkez boş demişti şimdi o yoksa Türk halkı var

• Haha sen berde tasıyon ya , akp sokaklara inse milyolar toplar tüm milletmiş yüzde 50 adamın oyları var

• o diğer bölüm etliyede sütlüyede karışmam diyen bölüm yani

• Helal olsun aabicim düşüncelerime tercüman oldun... Bu soru açıklamasına + 5 bile az

1|2
    0|2
  • Siz bu ülkenin çocuklarısınız. ülkenizi yıkıp kırarak protesto edersen diğer ülkelerde destek verir çünkü onların istediği de bu bölünmemiz. adam gibi çıkıp fikrinizi doğru düzgün söyleseniz belediyeden vs izinli.. o zaman kimse size dokunmaz.

0|4
    1|0
  • %100 katılıyorum size

0|1
    0|2
  • Kesinlikle Akp yi savunmuyorum ama bu devlet Teröristlerle aynı masaya oturmak zorundaydı basta oturmadı diye bunlar oldu zaten politik olarak cozmedi bir sürü insan oldu umrunda olmadı sadece kendi ilkelerini oturmayı bekledi sonuç olarak bir suru sehit verildi ben bir Kürdüm Espliyim yıllarca Kürtlerin ne cektigini de bilirim ama dün meydandaydım cünkü fasizm ben yaparım ederim istemiyorum halkın canının bu kadar degersiz olmasını da istemiyorum Bu direnisi baslatan da bir Bdp lidir ama Akplilerdense isteklerini belli etmektedirler yaa akp ne yapıyor sinsice yaklasıyor asıl bu beni korkutuyor ne istedigi ne yaptıgı belli degil

0|1
    0|1
    • konunun herhangi bir partili olmakla alakası yok.ben cuma aksamı taksımdeyken meydanda yanımızda akpliler de vardı ama onların farkı ınsan olmalarıydı.bazılarının gozu acılmıs.tek sevındıgım yanı buydu bu olayların.burada olaya insan olarak bakmak lazım partili olarak degil.orada türk kürt laz cerkez bosnak alevı sunni gsli fbli bjkli chpli mhpli herkes vardı.Bu dıktatorler ıstemese de bizi birlestirdi.Halk uyandı artık.Kendi kuyularını kazdılar

• bunlara oy verenlerı aptal yerıne koymaya devam edıyorlar ıste baska bir sey degıl

• onları da suclamıyorum tabi bazısını adam kendi cevresine ondan olanlara bol bol hortumlattı gemicikler falan bazı cahiller de akp kazandırıyor diyor hala bana mı kazandırıyor sana mı kazandırıyor(evet bazısına kazandırıyor ama ondan olana ) bıktım artık bizim vergilerimizle bize yaptıgı zulumden o polisler bizim paramızı alıp bizi dovduler o polisler bizi savunacaklardı ayedigimiz tek dogal seyin biber gazı olması bir mesaj olarak algılıyorum sadece durmak yok somurmeye devam

Erkekler Ne Diyor 28

• Şimdi, bir düşünün bakalım. Başbakan bu projenin hayata geçeceğini Haziran 2011 deki seçimlerden önce duyurmuştu. Bunu seçimler öncesi vaat etmişti ve dün bu kadar olaya karışan halk bu projeyi vaat eden başbakanı seçti...

Düşünün, bu halk Mavi Marmara olayın da neredeydi? Reyhanlı bombalanırken neredeydi? Tamam protestolar yapıldı ama yapılmasıyla bitmesi bir oldu, ertesi gün haberlerde göremedik...

Aynı zamanda bu halk, Ali AĞAOĞLU o kadar ormanı katlederken neredeydi? En son bir Maslak olayı vardı. Orada da sosyal medyada Maslak 1453 projesiyle dalga geçmek dışında hiçbir şey yapılmadı. Aksine, daha binaların yapına başlanmadan, ağaçlar kesilmeden daireler şuan 'ağaçları' koruyan halk tarafından alınmaya başlandı.

Arkadaşlar kendinize gelin. Bu olay tamamen dış güçerin ürünüdür. Görmüşsünüzdür sayfalarda şu sözleri;

Almanya medyası: Barbar dediğimiz Türkler doğa için savaşıyor. Ve Türkler savaşınca her şey değişir!

ABD Medyası: Times meydanının yok olduğunu ve kimsenin bir şey yapmadığını düşünün, Türkler buna izin vermiyor! Harikasınız!

Bizim Facebook sayfaları; Dış basın bizi övüyor, bizi destekliyorlar. #DirenGeziParkı!

Yahu bir durup düşünün dış basın ne zamandan beri bizim iyi yaptığımız şeyleri övüp, kendilerine bize barbar dedikleri için kızıyorlar?

Şimdi bizim asıl yapacağımız şey Gezi Parkında ki 'ağaçları' korumaktı değil mi?

Gidin görüntüleri izleyin bakalım Saat 23.00' dan sonra kaç kişi 'Ağaçların' önünde durmuş. Sanırım oradaki direnişçiler ağaç koruma olayını şöyle yapıyor;

Akp binasını içindekilerle birlikte yakalım! Karakol basıp ele geçirelim! Polise saldıralım, polisi kovalayalım! Sonra da bir evin çatısına çıkıp hep beraber bağıralım ' Ağaçlar kesilmesin!'

Dünden beri polise laf etmeyen sövmeyen kalmadı. Taksim ateşe verildi, Akp binası yakıldı, karakollar basıldı. Polis ne yapsın biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etmek yerine şarkı söyleyip çiçek mi atsın? Hoş ağaçlar kesilmeyecekti, sadece yeri değiştirilecektiya neyse.

Bunlar hep dış güçlerin provakasyonu arkadaşlar kendinize gelin. Gidin araştırın bakalım libya, mısır, suriye nasıl çökmüş. Ne tesadüf ki hepsi müslüman ülkesi ve hepsinin halkı iktidara isyan edip, düşürmeye çalışmışlar. Arada ki çatışmalarda, hem halk hem ülke zarar görmüş...

MİSYONERLERE GEÇİT VERMEYİN

2|4
    0|1

• Haklı eylemcilerin arasında provakatörler mevcut ve insanları sürekli tahrik etmeye çalışıyorlar. Halkın üzerine son yıllarda o kadar çok yüklenildiki anlatılşmaz yaşanır !

bunu bilen tayyip efendi ise herşeyin farkında ve bir taraftan alttan alırken diğer taraftanda tehdit vari konuşuyor.

Eylemleri kendi görüşleri doğrultusunda yönlendirmek isteyenlerin oyununa gelmeyelim yeter !

0|1
    0|0
    • Yeter de.. Polis bile evlerin camına taş atıyor. Etrafa zarar veriyor. Sonra göstericilerin üzerine atmaya çalışacaklar. İnternette videoları var.

Ama bu halk ayağa kalktı. Oturtamazlar!

• Enimin ki o adamların emelleri seninkidenden daha temizidr.Amamçları hizmet etmek halka.Ona buna değil .Sen anca anlamak istediğin gbi bakarsın olaylara.İstamet inönü zamanını yaşamk istiyorsan kafanı duvardna duvara vurursun o senin bileceğin iş ben bu iktidardan memnunum çok şükür.Hiç olmazsa dini duygularımız aşağılanıp isitsmar edilmiyo kusura bkam bu hayatta herşey para değil öteki tarafa para götürmüceksin.Mezara götürmüceksin o parayı şükret birazcık.Benim dinim herşeyden önemli bunu da böyle bil.

1|0
    0|1
    • sıze acıyorum.beynınızı yıkamıslar.konuya alakası olmayan sacma sapan seyler soyledın ki bu soyledıklerınde ınan bana hıc bır gerceklık payı yok.yazık lan sıze harbıden yazık.sızın gıbıler yuzunden bu halde bu vatan.

• Hadi lan ordan .

• ,

Bu büyük ayaklanmanın 2 ağaç meselesi

oldugunu sanan küçük beyinliler..!

Size sesleniyorum;

Bu yılların birikimi olan kinin öfkenin haksızlığın esarete sokulmanın ayaklanışı haykırışıdır!

Bir Başbakan olarak kalkıp bu ülkenin kurucusu ile alay edersen Türklüğe laf edip aşağılarsan Atatürk ün yenilikleri için "2 Sarhoşun kurduğu anayasa" dersen

Kendi halkını gerçek sıkıntılarını unutup başka ülkenın vatandasına kapı acıp sırf oy toplamak ve cıkar gütmek için kendı vatandaşın yaparsan

Teröristlere peşkeş çekip şımartırsan vaatlar verirsen

o APO Şerefsizini masum göstermeye çalışıp onla uzlaşma koltuğuna oturursan

Ve daha sayılacak bir çok nedenleri

Göz ve gönül göre göre yaparsan

BU AZİZ TÜRK MİLLETİ BÖYLE ZİHNİYETE NE TEPKİSİZ KALIR NE DE SUSKUN.

"Ne mutlu TÜRKÜM diyene..."

Mustafa Kemal ATATÜRK"

1|1
    1|2
  • yapılanlar ne ağaç sorunu ne de başka bir şey sadece ülkeyi çıkmaza sokmak isteyenlerin, Türkiyenin ulusal camiada bu gün edindiği yerden rahatsız olanların yaptığı iştir. Ben bir TC vatandaşı değilim ama Türk vatandaşına gerçekten acıyorum çünkü bilinçsizce söylenen her şeye inanılıyor ve hep bir kaos yaşama isteği var içlerinde. Başka bir ülkede yaşasaydınız ki örnek gösterebileceğim bir sürü ülke var gerçekten bu günkü durumunuza çok şükrederdiniz. R.T Erdoğan istifa diyorlar Allah aşkın a söyler misiniz.. kim gelecek o iktidara AKP giderse ? CHP mi gelecek ? BDP mi ? MHP mi?

Ülkeyi iki gün içinde Satarlar.. 61 ve 80 dönemleri geri gelir. Açlık hakim olur ülkede. Yine vatanın çiçek gibi yavruları şehit olur.

Ben Türk vatandaşı değilim ama bunu ben görebiliyorsam siz nasıl göremiyorsunuz ?! Buna şaşırıyorum. Görüpte Yapılıyorsa bunlar o zaman maksat iktidar değil, yaptıkları değil sadece ve sadece ülkede kaos çıkartmaktır, bölücülüktür, vatanı satmaktır!

0|3
    1|1
    • Helal olsun işte bunu anlamayan zihniyetler var bazılarının gazına gelen zihniyetler var bunu alıntı olaak almak istiyorum çok iyi söylemişsin.

• buyur kardeş.

• onlyforfun, canım kardeşim, arkadaş listemin göz bebeği... Sözüm sana değil, sen belli ki farklı sebeplerden bu eylemi destekliyorsun; fakat bu eylemi destekleyen halkın büyük çoğunlu alkol kısıtlaması ve benzeri yasaklardan gaza geldi. Kısacası keyiflerinden oldular.

Bu eylemci arkadaşlara soruyorum

RTE darbe eğitimini yasakladığı zaman,

RTE askerlerimizi zindana attığı zaman,

RTE döneminde 25binden fazla şehit verdiğimiz zaman,

RTE teröristlerle masaya oturduğu zaman,

RTE türbanlı ve çarşaflı kadınları devlet dairelerinde okuma ve çalışma izni verdiği zaman

RTE askeri ve polisi tamamen sağcı yaptığı zaman

RTE emekliye komik rakamlı zamlar yaptığı zaman

RTE yanlış politikalar izleyip, Türkiye dostu olan Orta Doğu ülkeleriyle papaz olduğu zaman ( Sadece Suriye değil, yakın tarihe bakın )

RTE Obamanın kanişi vaziyetine dönüştüğü zaman

RTE Anıtkabir ziyaretlerine katılmadığı zaman ( Atatürk hasta yatağından kalkıp halkın yanına giderdi, RTE hapşıüüü dediği zaman istifini bozup Anıtkabire gitmiyor )

RTE Türklere faşist dediği zaman

RTE Bozkurtlarla dalga geçtiği zaman

RTE Atatürk ve İsmet Paşa'ya alkolik dediği zaman

RTE Laiklere hakaret ettiği zaman

RTE halkı yobazlaştırmaya çalıştığı zaman

RTE Teröristleri meclise davet ettiği zaman

RTE Tsk'ya saldırı yerine savunmaya geçin dediği zaman

RTE Gönüllü Türk askerine kelle, imralıya sayın dediği zaman

RTE Türkiyeyi özelleştirdiği zaman

RTE doğu anadolu bölgesinde Türk bayrağı ile miting yapamadığı zaman

RTE Güzelim Türk topraklarını etnik sınıflara ayırıp öyle insanlara hitap ettiği zaman

NEREDEYDİNİZ?

Bu eylemi ateşleyenlerin arasında, bir çok kötü niyetli insan var. Bunların oyununa gelip, isyanla mı siz hükümeti devirip, istifaya zorlayacaksınız? Lan adamın emrinde poliste var, asker de var, mitte var. V For Vendetta filmi izleyip kimse gaza gelmesin. Bu RTE emrinde öyle bir ordu var ki, adam istifa etse bile ülkeyi yönetebilecek sisteme sahip. Siz sanıyor musunuz, RTE sadece makarna ve kömürcüler destekliyor? Adamı bütün dünya destekliyor, bu halkı sömürmek için destelemekte zorunda.

Belki bu cevabımın altına biz eylem yapıyorduk diyenler olabilir. Bende bok yapıyordunuz derim ;)

Bu saydıklarım için eylem yapan insanlar hep ceza evinde, ya da susturuldu.

Sözde herkes eylemci, devrimci. Bugün sokağa çıkın kime sorsan '' Devrimciyiz, eyleme tam destek '' der. Başıma bir halt yapıyorlar da, devrimmiş...

Bazı şeyleri önceden görmemiz gerekiyor. Ha, geç mi fark ettik, olabilir arkadaşlar. Ama her şeyi bir kenara bırakıp, sırf alkol için eylem de yapılmaz. Bugün alkolde kısıtlama olmasaydı, kimse eylemde yapmaz, evinde otururdu.

2|0
    1|3
    • Hassiktir. Sen mi korkutacaksın bu milleti. Tayyibin elinde anca mabadı var. Oğuşturup duruyor. Bilesin...

• zorunamı gidiyor türbanlı

• 5 ağaç icin? savaşmak 5 çuval kömür için domalmaktan iyidir !

6|4
    4|4
    • Bu direniş sadece Gezi parkı için değil 2 ayyaş için,Reyhanlı için, kutlayamadığımız 19 mayıs, 29 ekim için, anasını alıp gitmeyen çiftçimiz için, yangelip yatmayan asker için, asgari ücret ile geçinmeye çalışan memur ,vatandaş içindir.

Haklıyız.. Kazanacağız...

• helal olsun haklısın kardeş.bütün mesele bu aslında yazık bunu göremeyenlere

• kimisi akliyla degil kiciyla hareket edio...

• link

Otobusleri taslayip yakip yikiyorlarsa

link

dersanleri tasliyorlarsa

link

bankalari yakip atese veriyorlarsa

bunlar mi halkin cocuklari derim ben?

boyle halkin malina zarar vermekle halkin cocugu olunmaz..

1|0
    0|1
  • Doğru tespitler.

1|1
    0|0
  • RTE Dedi ki vaktiyle televizyonda.. LAİKLİK YIKILMALI :)

Şimdi ise Laik.. Demokratik.. Bir cumhuriyet diye reklamını yapmaya çalışıyor..

Böylesine kendiyle zıt bir insanla ne kadar başarılı olunursa o kadar başarılıyız bu ülkede..

Umarım bağırsak kanserinden kendi b.kunda boğularak ölür gider.. Sevinirim.. Gider mezarına gaz bombası bırakırım.. hatıra olarak aldım bitane :)

1|1
    1|1
  • sosyal medyada dolanan yalanlar.(Milliyet gazetesinden alıntı

1) Bülent Arınç'ın oğlu gezi parkına açılacak olan AVM'ye ortak: Bu iftira çıktıktan sonra

açıklamalar geldi bu olayın aslı yok.

2) Panzerle ezilen genç resmi: En çok tepki çeken fotoğraflardan. Olayın aslı yabancı bir ülkede bot motorundan yaralanan bir kişi.

3) Sosyal medyalara erişim engellendi: Bu bugün çıkan bir yalandı. Hatta en ufak bir Facebook, Twitter kesintisinde herkes galeyana geldi. Türkiye daha o kadar düşmedi merak etmeyin. Belirtmek gerekir ki ufak bir yavaşlama söz konusu. Ayrıca Taksim'de 3G bağlantısının kesildiği doğru.

4) Binlerce polis istifa etti: Gelen sayılar abartıydı. Gerçek sayılar en fazla 3-5.

5) İstanbul Emniyet Müdürü görevden alındı: Ntv_sondakika adıyla açılmış bir fake hesabın uydurmasıydı.

6) Polisin gerçek mermi kullanması: Böyle bir durum olursa ismi katliam diye adlandırılır ki mümkün değildir. Fakat plastik mermi kullanıldığı gerçektir.

7) Videodaki Kerem Can Karakaş'ın ölmesi: Videodaki cesaretli eylemci yaşıyor. İsmi Kerem Can Karakaş değil. Kerem Can daha önce trafik kazasında ölen bir kişi. Kayıtlara bakabilirsiniz.

8) Köpeğe biber gazı sıkan poliBu foto daha önce de vardı şu günlerde çok paylaşıldı. Fotoğraftaki kişiler İtalyan polisi. Provakatörlerimiz tarafından fotomontajlanmış.

9) Çarşı grubunun bir tomayı ele geçirmesi: Habere göre çarşı grubu TOMA'yı ele geçirip polisleri kovalamış. Bu da yalan haberlerden biriydi.

10) Polislerin ilaçlı suyla göstericileri bayıltması: Bu gerçekten gülünecek bir haberdi. Fakat paylaşım sayısı on binleri geçti.

11) Haber kanallarının fake hesabı: Birçok haber kanalının fake hesabı açıldı. Provoke edici söylemleri anında yayıldı. Takipçileri 300'ü geçmezken rt sayıları 10 binlere ulaştı.

12) Eylem 48 saat daha devam ederse Anayasa Mahkemesi hükümeti düşürülebilir: Hiç bir ülkede böyle bir yasa mümkün değildir. Eylemin daha uzun sürmesi için uydurulmuştur.

13) Eylemlerde Portakal Gazı Kullanıldı: Portakal gazı Birleşmiş Milletler tarafından yasaklanmış, zararları büyük bir kimyasal silahtır. Topluma müdahale için böyle bir gazı kullanmak intihardır, kimse göze alamaz. CNN tarafından doğrulandı diyenler vardı. Ireport olarak CNN'in sitesinde yayınlandı fakat, Ireport'lar normal kişiler tarafından yayınlanır.

CNN PRODUCER NOTE'u okumanızı tavsiye ederim. Beşiktaş'ta kullanılan biber gazından farklı görülen turuncu gaz biber gazının ağırlaştırılmış halidir.

14) Beyaz Show: Beyaz eyleme gittiği için kanal tarafından sözleşmesi iptal edilerek tümden yayından kaldırıldı. Beyaz Show sadece bu haftalığına iptal edilmiştir. Millet kan ağlarken programı yapması düşünülemezdi zaten.

15) Eylemcilerin köprüden geçiş fotoğrafı yerine 2012 maraton fotoğrafının paylaşılması.

16) Cnn International'ın; Cnn Türk'ün duyarsız alıp direniş haberlerini vermediği için isim hakkını fesh etmesi: Resmi hiç bir yerde böyle bir açıklama yok. CNN Türk'te çalışan tanıdıklarım da böyle bir şeyin olmadığını söylediler

1|0
    0|0
    • GÖRÜN BUNLARI GORUN! birse bu is ile ugrasan gereksizler var. camur at ki izi kalsin mantigi hepsi yalanci

• Bugun Pazar ve bugun daha buyuk olaylar olacak

Tayyıbcı kafalar zihniyetınızı degıstırın o kör gözünüüzü açın

geç olmadan

Atatürk ve Atatürk ün kurdugu Türkiye yi 2,3, çakal satılmış ruhlarıylamı yıkacaklar

o amerıkaya sıgındıgınız hainler gun gelır sizden de çıkarları bıttıklerınde sizleri kolayca harcamasını cok ıyı bıleceklerdır

Kendinize gelın neye destek verdıgınızi görün artık

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

1|1
    0|4
  • Amaç burada sosyal darbe yapıp hükümeti halkın gözü önünde yıpratıp düşürmektir.Baktı ergenekoncular olmuyo bu iş ulusalcıları,komüünistleri,faşistleri bunların üzerlerine sürüp karışıklık çıkaralıım dediler.Ağaç üzerinden rant elde etmedir bu tam bir halksızca,vicdansızce ve hayasızca yapılan bir provakasyondur

1|0
    1|2
  • bütün yazdıklarına son noktasına kadar katılıyorum.tvde gördüm şimdi, bir toplantıda kendini savunuyor başbakan.gelmiş geçmiş bütün başbakanlara bakın-hergün tvde-radyoda konuşmaları yayınlanan kaç tane var...

0|1
    0|0
  • yarın milyonlarca vatandaş sokağa çıksa rte yi desteklese ne olacak

0|2
    0|1
  • evet olay artık bir ağaç felan olay artık provakasyon boyutuna ulaşmış.devam etsinler bakalım ne olacak ama şunu belirtmekte fayda var kimse anayasanın önüne gecemez SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDER.

0|0
    0|1
  • akpyi sevmiyorum dün gece adanada destekteydim sonuna kadarda desteklicem bu arada diğerlerini sktir et sırf ağaç için yapılıyo diyolar işlerine gelmiyo böyle bir olay ağaç için olabilir mi

0|1
    0|0
  • helal kardeşim çok doğru yazmışsın ellerin dert görmesin birikim bu bunca olayın birikimi ufak tefek provakatörlerde çıkıp ortalığı karıştırmasalar herşey daha iyi olacaktı protesto adabıyla yapılacaktı

0|1
    0|1
  • halk protestosuymuş,e zaten halk seçti bu hükümeti kendi kendini ele veriyosun,

1|3
    1|3
    • zeka fıskırıyor bu alın bunu burdan

• iyiyim tabi.ama yorumlarında senin pek iyi olduğun görünmüyo

• he ya bir sunu bileydiniz bizde HALKİZ.HUKUMEİN YANİNDAYİZ BİZ SOKAGA CİKMASİNİ BİLMİYORMUYUZ AMA OYUNA GELME TURKİYEM

• haklı olduğunuz için değil izin verilmeyen alanda gösteri ve yürüyüş yaptığınız için müdahale ediliyor. Yerel idare tarafından gösterilen yerde izin alarak (yani önceden bildirerek) yapsanız hiç bir şey olmayacak.

0|1
    0|1
  • valla krdeşim memlekette cok derin olaylar oluyor bencede .tayyip erdoğan kibirli hareketleri ve tükenmek bilmeyen egosuyla bu olayların başlamasına vesile oldu.ama şuda bir gercek olayın sadece gezi parkı ve bir kaç ağaç meselesi olduunu zannetmiyorum.altında daha büyük oyunlar var.aynı diğer arap ülkelerindeki gibi halk ayaklanmaları tezgahlanıyor.bunuda görmek lazım bence.ama yinede baş sorumlu tayyip erdoğandır.halkına adam gibi muamele etmez.bir terörist o*cocuunu asacak kudreti göstermeyip onunla aynı masaya oturur halkı aşırı vergi yüküyle ezer küçük esnafı bitirirsen olacağıda bundan başka bişey olmaz..

0|0
    0|0
  • ulan o* çocucugunun evladı madem soru soracaksın efendi olmayı bileceksin yoksa sanalda da reelde de sülaleni sikeriz tipini siktiğime bak ya aşağıda adam sana yorum yazmış hala küfür hala küfür sorlarına bakyorum tamamen küfür sorularında ağızın gibi yamuk amın evladı seni yaaaa ibretlik yaratığa bak sen* seni :@ sana bakınca halime şükrediyorum

0|0
    0|0
  • sen halkın çocuğumusun ?

0|0
    0|1
  • arkadaşlar bu ağacı At3türk'mü dikmişti bilen varmı.

0|0
    0|1
  • Biraz ağlayan bir yöneticiye ihtiyacımız var.Bu çok erkek kaldı artık sanki ne bileyim.Bush sonrası Obama gibi.Bush da ayı gibi yedirirdi yerdi.Biraz yumuşak lidere ihtiyacımız var sanırım ama bu kılıçdaroğlu değil o oy bile kullanamıyor.O kadar saçma bir adam.Koca ülkeden adam çıkmıyor.Bu çok böğürüyor köpröö köpröö yapıyorum diye.Sanki kendi proje çiziyor.Sanki kendi taş taşıyor sırtında.Bi de hızlı tren olayına çok takıldım ben şahsıma munasır.Ne adam öldürdüler ordaki delirmiş hizmet aşklarıyla kimse de istifa etmedi.Baskıyla proje çizdirip saçma sapan iş çıkarttırdılar ortaya.İnsanlar öldü.Hiç kimsede tık yok.Orda maaşlı insanlar korkularından baskıyla bok gibi iş çıkardılar.Bu allahlılar yüzünden bir sürü insan öldü.Yazık! namaz kılıyorlar birde, bana katil gibi geliyorlar halbuki bu hareketlerinden dolayı.Halkımızda cahil hiç bişeyi bilmiyor.Kim iyi bağırırsa ona veriyor oyunu.Bunlar oy alcam diye bağırıp adam öldürüyorlar maalesef filan diyorlar sonra garipler.Nasıl yönetici lazım bize bilemedim.

0|1
    0|0
    • şair burda başka adam yok diyor :D

• şairin dediği gibi "nereden çıktı bunca veled-i zina" harbiden nereden çıkıyorsunuz siz o* evlatları insan merak ediyor doğrusu. polise molotof atan piç kuruları.

0|1
    0|1
    • senın gıbı o. cocukları yuzunden oluyor bunlar ıste

• sen bu kufurlerı karsıma cıkıp etsene.ulan daha burdan gızlıden cevap verıyorsun denyomatık.amkdugum yobazı senı senın gıbılerı her gun meydanda skıyoruz ıste gucune gıdıyor dımı yavsakk.baban keske anana kaymasaydı.dol ısrafısınız yemın edıyorum

• benim gibiler meydana çıkmasın die dua et sen hala sabrediyoruz.

• Bu halk dediğiniz azınlık halkın dükkanlarını yağmaldı, mallarına zarar verdi, yolları kaldırımları söktü, otbüs duraklarını reklam panolarını tuz buz etti, arabaları ters çevirdi, AĞAÇLARI kırdı, cam çerçeve indirdi. Oraya çıkmışınız elinizde solcu kominist partilerin bayraklarını biz halkız diyosunuz. Kim halk kim marjinal gurup seçimlerde anlaşılır merak etmeyin ama seçime kadar sabredin darbeci zihniyetten artık kurtulun çağdaşız diyosunuzya ondan. Bide o baskılar neymiş onlarıda yazın görelim alkol işi filansa onları bikere geçiceksiniz, hadi buyrun

2|2
    0|2
    • niye gizli kaliyorsun ... basimi agritmasin simdi bunlar meselesi mi ?

• archim ben gizli değilim hayırdır meselemi var

• helal olsun.. +1

• Amannnnnn bosverin icelim guzelleselim :D

0|1
    6|2
Yükleniyor...