Sokakta kendimi savunmak için hangi savunma sporunu öğrenmeliyim?

Arkadaşlar sokakta gerek beden ile saldırı, gerek bıçakla, sopayla belki de silahla bana saldıracak insanlara karşı kendimi savunmak için hangi savunma sporunu öğrenmeliyim? Bu konuda bilgisi olanlar cevap verebilirler mi?

Minyon yapılıyım, fakat atletiğim ve bir çok iri erkekten daha kuvvetliyim, minyon bir vucuda göre güçlü bir kas yapım olduğundan dolayı oldukça hızlı hareket edebiliyorum, bu özelliklerime uygun bir şeyler de yazabilirsiniz.

Ama Vandamme filmlerinde ki gibi hayali şeyler değil, gerçekçi bir spor arayışındayım. Yani bu yaştan sonra bacaklarımı 180 derece açıp ayağımı dakikalarca havada tutabileceğimi sanmıyorum, en azından kısa bir çalışmayla yapamam. O yüzden sokakta, gerçek hayatta hayat kurtaracak, uygulanabilir bir şeyler yazarsanız sevinirim.

Şimdiden herkse teşekkür ederim.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Sokak dövüşü öğren

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• jui jutsu , judo , güreş abi. diğerlerine hiç bulaşma.
    çeşitli sebepler var elbet ama uzun uzun yazamam.
    senin için en avantajlısı bunlar. çünkü yere düşsen bile devam edebilirsin fakat vuruşa dayalı boks tekvando tarzı sporlarda, düşmenle olayın bitmesi bir olur.
    tekniğe bakar hem. öyle boksa 1-2 yıl ara versen, gücündeki eksiklik yüzünden adamı deviremeyebilirsin. fakat bunları bildikten sonra, rakibin gücünü kullanacağından dolayı formunda olsan da olmasanda iş görür bunlar.
    ama sopa için bıçak için ne tür antrenmanlar yaparsınız bilmem.
    onun için ayriyetten çalışmanız gerek.

0|1
    0|0
    • 2ay

teşekkür ederim, bazı arkadaşlarım wing chun tavsiye ediyorlar , o nasıl bir şey?

• 2ay

Dermiyim tabiki demem
      Kuşan yumruklarını ve ayaklarını :D

• 2ay

@JohnnyBUU :] rabbim yolumuzu iyi insanlarla kesiştirsin.
      şer ile işi olanları uzak tutsun inşaallah.
      gerçekten dövüşmesini bilen insanlar bana göre,
      kavgadan en çok kaçmak isteyen kişidir.
      geri kalanı, yani kavgaya meyilli ve arananlar , ego tatmini isteyen , karakter yoksunu insanlardır. başkalarını ezmekten zevk alacak kadar düşmüşlerdir.

Kızlar Ne Diyor 1

• Jijitsu öneririm.. kikbox da olabilir..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Valla şart gardaşım şart

Geçenlerde badici birini öldürmüşler

Yağni gözü kesmeyince bıçaga sarılmış herif

Takıvermiş zırtapozun biri sen o kadar emek ver çalış

Ucuz ne ucuzu lan para bilem etmeyen lavugun biri göndersin

Hayat bele nidersin hea ben anlamam ama bu tip konulara ilgi göstermen taktirimi kazanmadı diil

1|1
    0|0
  • Kick box kollarin genisse ve ellerindeki yumrugunu sıktıgında beliren kemikler çok cıkıntılıysa tam senlik bir spor

0|0
    0|0
Yükleniyor...