Sporcu arkadaşlar bir bakabilirler mi?

15 kg fazlam var. eliptik bisikleti salondaki hocalarım 45-50 dk yapmamı öneriyor , internette ise 30 dakikadan fazla yapılırsa dizdeki eklemlere zarar vereceği yazıyordu , spor hocama sorduğumda yalan dedi sizlerden de yorum bekliyorumm ?

0|0
6|10

En İyi Kız Görüşü

• Benim de 10 kg fazlam var 35 dakika yapıyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• 30 dakika yap o zaman

0|0
    0|0
  • sen 40 dk yap için rahat olsun.

0|0
    0|0
  • tam 30 dk yap kalan 20 dk yıda yürüş, joging,ip atlama, yüzme tarzından bişeyle yap tam 50 dk tamala kardioyyu

0|0
    0|0
  • o zarar verme olayı uzun periyotta kullanıldıgında olan bişeydir bence yani 1-2 yıl gibi yoksa kemik öyle bir iki ayda tek bir hareketten yıpranacak kadar narin bişey degil bence :D

0|0
    0|0
  • bence ideal olanı 30 dk... kendini fazla zorlama bisiklet başında da fazla zaman harcama hatta spor salonunda...öncelikle çık biraz yürü sonra da hafif tempo koş yemene biraz dikkat et yeterli...

0|0
    0|0
  • Sana 45 -50 dakikayı birden yaptırmıyorlardır ama 3 set halinde yap sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • ortasını bulalım 35-40 dk yap bırak

0|0
    0|0
  • bence de 30 dk yı geçme 45-50 dakıka süreklilik açısında tehlıkelı

0|0
    0|0
  • Hocanın dediği doğrudur 30 dk az 40 45 dk yap a

0|0
    0|0
  • tr deki spor hocalarının yüzde 90 ı gereksiz insan. o yüzden her soylediklerine inanma. kendi vucudunu fit yapmakla baskasınınkini yapabilmek bambaska seyler. Adam gibi 3-5 hooca anca cıkar bu ülkede. Niye mi? çünk spor akademilerine girenlerin büyük çogunlugu üniversite okumus olabilmek amacıyla girer, yani amacları spor hocası olup, insanlara saglıklı spor yapmayı ogretmek vs değil. Peki spor akademisinde fitness mı ogreniyorlar? hayır. anatomi fizyoloji, birçok branş sporu ve sözel grubu dersler.Fitness? bu yok. fitness die bir ders yok. hepsi de staj sırasında ne gordulerse staj yaptıkları yerde onu gosterior.o yüzden dikkat et, 10 kişiden 8 ine aynı prgramı verirler. cag dısı kalmıs sor prgramlarını.

0|0
    0|0
    • sorum bu değildi.

• cevabımı dikkatli okursan, spor hocanı dinleme dediimi anlarsın. günde 3-5 saat bisiklete binen insanların hiçbirinde diz agrısı olmuor. eliptik bisiklet dizleri normal bisikletten daha az yorar, çünkü tam dar açı kapanma yapmaz dizler. daha cok geniş açıyla hareket eder. spor hocan hiçbirşey bilmiyormuş. ben her antrenmanımın sonunda 40 dk interval training ve 20 dk eliptik bisiklet yaparım ve 6 yıldır hiçbir agrı hissetmedim. dizler öyle bisiklete binmeyle zarar görmez. yeterki öncesinde dogru

Kızlar Ne Diyor 5

• ben hiç 45-50 dk eliptik yapan görmedim :/ o bisikletlerde süre 30 dk dan açıyor yanlış hatırlamıyorsam.

0|0
    0|0
  • hoca yalan demişse sorun yok

0|0
    0|0
  • 45 dakika falan

0|0
    0|0
  • diyet bol su yürüyüş

0|0
    1|0
  • Kac kilosn boyun kac