Kas yapan erkekler neden önce belli bir kilodakinin sonra belli bir kiloya çıkmaya çalışıyor?

gördüğüm kadarıyla önce kilo verdi 79dan 75e falan inmeye çalıştı, sanırım belinden vermeye çalıştı. ya da protein seviyesini artırıp yağ oranını mı düşürüyor? Şimdi de 95 kilo olmak istiyormuş. kilo alıyor 86olmjş

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bak Can'ım kardeşim erkeklerin vücut geliştirme yyapmalarındaki genel amaç vücuttaki yağ oranını düşürüp , minimum yağ maksimum kas alarak hacim yapmaktır. Bunu da önce diyet eşliğinde kardio antremanı , istenilen sonuca ulaştıktan sonra da bulk denilen kilo alma antremanı ile devam eder. Bulk antremanında genellikle kompleks karbonhidrat ve maksimum protein tüketilir. Amaç kilo almak ve kaslanmak. Bu dönem de de istenilen sonuca ulaşıldığında tekrar kilo verip alınan yağları yakmaktır. Kas miktarı fazla olduğunda yakılan kalori de doğru orantılı olarak artar ve kilo vermek kolay olur. Burada da dikkat edilmesi gereken husus minimum kas kaybı maksimum yağ kaybı. Umarım yardımcı olabilmişimdir meraklı acemi sporcu arkadaşım 💪🏻🤓

1|0
    0|0
    • 2ay

Çok iyi anlattın Can'ım kardeşim :D yalnız bunu ben de yapıyım mı yanş kızlarda yapar sanırım değil mi? Bu arada kilo veremiyorum ben ya mesela şekeri kestim akşam yemiyorum hamburger vs yok. yaklaşık 2 aydır ama hiç bir etki yok.

• 2ay

Teşekkürler :)))

• 2ay

Rica ederim inşallah istediğin sonuca ulaşırsın yakında.

En İyi Kız Görüşü

• Kas la yaq farklidir yaqi tasimak istemezler o yuzden werip sonrasinda sporla birlikte yaqdan ziyade proteinle beslenip kas yapmak için alırlar

1|0
    0|0
    • 2ay

Anladım ben de öyle düşünmüştüm ama kızlarda da var mı bu durum yani biraz riskli bence ben 5 kilo fazlayı veremiyorum

• 2ay

Tamam Can'ım teşekkürler

• 2ay

Rica ederim canim

Erkekler Ne Diyor 7

• İşin temel mantığı şu üst tarafı büyütüp kaslandırıp, beli de minimum düzeyde ince tutmak

Örneğin kışın bulk yapıp sürekli yiyorlar o sıra kilo almaya çalışıyorlar, yazın da definasyona girerek yağ yakmaya çalışıyorlar kilo vermeye çalışıyorlar. Kalan kas ise geçen seneki kasın üstüne ek olmuş oluyor

1|0
    0|0
    • 2ay

Evet beli Nasıl ince tutuyorlar. ben beli inceltemiyprım bölgesel kas kazanma varsa yag yakma da vardır bence

• 2ay

E yani normal

• Çalıştığı salonda ki gerzeğin isteklerine göre hareket etmiş.. Yok öyle bir şey kas çalışan adam artık kiloyu kas ile arrtırır yoksa yemek yiyerek olmaz.

1|0
    0|0
    • 2ay

Yok yine kas çalışıyor da yemek de fazla yiyor sanırım. bir de hoca zaten bunu yapan. eğitimi var mı bilmiyorum çünkü yaşı küçük ama. çikolata falan da yemiyormuş

• 2ay

Kas çalıştırmada zaten protein ağırlıklı beslenme önerilir.

• Yaz gelene kadar kılo alırsın iyice sisersin sonra definasyona girip onları parçalarsın yazın gelmesine bir kaç ay kala bu duzen boyle parçalı daha estetik gorunduğunden yazın tercih ediliyor ama kuvvet azalıyor

1|0
    0|0
  • kisda kilo alir yaglanir kaslanir yazin fazlaliklari eritir

1|0
    0|0
  • yağ yakmak için kilo veriyorlar

0|0
    1|0
  • benim kasla dersim yok

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Kalip istiyor herhalde kas için hani Gürbüz denen tavir var ya... öyle gibi gibi :)

1|0
    0|0
  • hedefi yukseliyor

1|0
    0|0
    • 2ay

Doğrudur ama şu an da bile kaslı ama çok hacimli duruyor. yani boyu kısa olduğu için biraz tuhaf kalıyor.

Yükleniyor...