Saglikli bir sekilde nasil zayiflarim?

merhaba , benim 10kilo kadar fazlaligim var bu ilolari saglikki bir sekilde vermek istiyorum bu sene sinav hazirlaniyirum ayni zamanda oyuzden zayiflicam diyerekten dengesiz beslenip gucumu kaybetmek gibi bir niyetim yok okula giderken kepekli veya bugday ekmek arasina pynir salata salam falan koyup tasiyorum ama oglden sonra kursum var ozaman icin biskvi falan aliyorum ama neyi yememem sudan baska ne icmem gerektigini bilmiyorum. aldigim biskuvi cubuk kraker kek gibi seylerin kac kolari oldugunu hesaplayamiyorum eski bir telefon kullaniyiru. Bunlar nasil hesaplayabilirim nelere bakmaliyim kalorisi anlamak icin ve baska brsin olarak onerdiginiz seyler varmidir? (Not: tabiki suyumu iciyorum. Okulum yakin degil uzakta degil ortalama bol yokuslu yarim saatlik yol. spor olarak haftada 1saat zumba baslicam. Gunluk olarak mekik squat falan yapiyorum)

Güncellemeler:
2ay İste yiyecekleri nasl hesaplayabilirimonu soruyorum arkadaslar
2ay Bide belim ince bacak ve basenlerim de sorun var oralari eritmeye calisiyorum

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• gunluk alacagın kalori miktarını hesapla mumkun oldugunca dusuk kalorili beslen ve bu aldıgın kalorının fazlasını enerjı olarak yak.. kilo vermenın altın kuralı kalori açığı yaratmaktır.. yani örnek bugun 1000 kalori aldıysan 1500 kalorilik spor yapmalısın 500 kalori açığın olmuş oluyor bu 500 kalori nereden gidiyor dersin.. elbette ki enerjı olarak harcanan yağlardan gidiyor.. verdıgım degerler örnektir.

0|0
    0|0
  • Beslenme + spor bu kadar basit knk

0|0
    0|0
    • 2ay

İste yiyecekleri nasil hesaplayabilirimonu soruyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• bol su ic

0|0
    0|0
Yükleniyor...