Sorun Gezi Parkı Mı ?

Kurban bayramını kınamışlardı,

Vejeteryan olmuşlardı,

Ama kendi vücutları kendi kararlarıydı,

Çünkü fetüs insan değildi,

Kadının kendi vücudundandı,

Yaşama hakkına o karar verecekti.

En önemli hak yaşama hakkıydı hani?

Bir şehit için kaç kişi taksime çıkmıştı,

PKK nın üstüne yürümeyen millet,

Neden polise yürümüştü?

Ne zaman kendileri için hayır dense evet,

evet dense hayır dememişler miydi?

1 Mayıs'ta ağaçları söküp polise fırlatan kimdi?

Yılbaşında kim ağaç kesti?

Hanginiz bir ağaç dikti?

AKP AVM kapatsa ağaç dikse alışveriş hakkımız elimizden alınıyor demeyecek bir kişi gösterin,

Hadi!

Çünkü karşı olmak için karşılardı.

Çünkü yalan haber çıkarıp ona inanacak kadar vicdansızlardı.

Sorun Gezi Parkı mı?

twitter.com/Tie5TO/status/340794821126012929/photo/1

www.aktifhaber.com/sosyal-medyada-gezi-parki-provokasyonu-797147h.htm

0|0
10|10

En İyi Kız Görüşü

• ''Bir şehit için kaç kişi taksime çıkmıştı,

PKK nın üstüne yürümeyen millet,

Neden polise yürümüştü?''ayakta alkışlıyorum. düşündüğüm ama kelimelere dökmeyi beceremediğim şeylerdi. helal olsun!

1|5
    1|0

Erkekler Ne Diyor 10

• çok güzel bir yazı olmuş. 2 gündür çevremdekilere ve insanlara anlattıgım şey budur. Sadece karşı cıkmak için karşı çıkıyorlar.

namus meselesi yapmıslar şimdi de. gülüyorum sadece :)

Bu halk ki; bir çoğunluğu koyun sürüsü ve hödüklerden oluşan halk, , tecavüzler olur, insanlar hergün gaspa ugrar, hergün birileri haksızca öldürürlür hergün adaletsizlikler yaşanır, hergün şehitler olurken, tek yaptıgınız facebook duvarlarrından mesajlar yazıp aklnızca gönlünüzü rahatlattıgınızı düşünmekken ve kendinizin birşey yaptıgınızı sanmak ike, şimdi şu olay için yaptıgınız yaygaraya bak.

yüzlerce ev yıkıldı insanlar sokaklarda kaldı, yüzlerce kişi adaletsiz vergilerden ötürü evssiz kaldı, haciz geldi, evine yemek götüremedi, kimse bu kadar kalabalık protestolar yapmamıştı, ama şimdi?... şimdisi ortada. Kendi kendilerini yakıyoorlar, baska birşey değil. Seçimlerde gremedik bu kadar RTE karşıtı insanı, bir tane park yıkımına agac kesimine cingar cıkartıyorlar..

Ve sevgili soranın da dediği gibi; kaçınız bir fidan dikti?

ve kaçınız yeni yılda agacını alıp süslemeyi marifet bildi, ormana gidip mangal diye ormanı yaktı ya da gitti mangalı için ufak fidanları kırıp aleve attı?

3|2
    1|0
  • seninki daha kesin somut olmuş :) ben sırrıya takıldım asker öldürenleri kucaklayan kişi ağacın peşine düşmüş komedi.tamam artık anladım ben olayı.akp ye karşı olanlar bir tepki gösterdiler.projenin aslında ne olduğunu bilmeyen bazılarını da topladılar işte ayşe teyze de burda diye gösterdiler.ama devletten sert tepki gelince bunu fırsat bilip bir şans olarak görüp bahaneleri olan ağacı bir kenara bırakıp hükümet devirmeye koyuldular.ve sırt çantalı yüzleri peçeli tipler senin dediğin gibi yine 1 mayısta yine taksim de ağaç bulvar dükkan dinlemeyip yakıp yıkmışlardı.anlaşıldı olay.akp ye karşı olunabilir çok normal bişey ama bu karşıtlığı haklı bir davada göstermelilerdi...sosyalist ayaklarına yatanlar var ya her fırsatta ellerde taş molotof vs

özelleştirmelere falan karşı çıksalardı ve tabi şiddete başvurmadan.merak ettim şimdi redhack özelleştirme kurumuna kaç kere saldırı düzenledi acaba.hani onlarda devletçi ya :S

2|0
    0|0
  • provokasyona gelmeyin muhaliflerin işi

2|2
    1|0
  • kaf dağının ardındaki resim bu. asıl amaç başka. bu daha önceden planlanmıştı. bu sadece bir kıvılcım oldu. gezi parkı olmasaydı daha sonra başka bir konuda böyle bir olay patlak verecekti. Ama yapılanlar yanlış onaylamıyorum. Umarım huzur ve sükuna kavuşuruz hemen.

1|0
    0|0
  • Muhalefet iyi ya da kötü bir iş yapıyor diye bu eylemleri yapmıyor. Ben yöneteceğim kavgasında olduğu için iyi birşeyde ben yapacaktım kötü bir işte ben demiştim der. Hükümet bazen çok saçmalıyor madem bir iş yapıyorsun o işi detayları ile anlatsa baştan bu olaylar bukadar büyümezdi. Polisin tutumu çok ağır oldu. İstedikleri gibi oldu bu görüntülerin olması için poliste yardım etti. Kısacası biz birbirimizi yiyelim elin adamları uzaya çıksın. Bizden hiçbir bok olmaz. Ne dincisi düzgün nede atatürkçüsü.

0|0
    0|0
  • herseyden önce butun kanallar eger bu olayları gösteremiyorsa satılmıs bir yan var.

basın özgur olmalı

tayyip erdogan sonuna kadar haksızlık yapıyor.lamı cimi yok bu işin.

devlet saydam olmalı perde arkasında kukla oynatmamalı.eger kukla oynatılıyorsa daha arka perdeden kukla oldugumuzu görmemiz gerekiyor

1|0
    1|1
  • sorun gezi parkı değil bu şerefsizlerin bizi sömürmesi yetti artık açın gözünüzü vatanımı satıyolar kaç asker can verdi bu vatan için niye şeresizin biri çıkacak ülkeyi bölüp parçalayacak diyemi

0|1
    2|4
    • o zaman akp karşıtı olarak birleşin olayı değiştirmenizdeki sebep ne

• Sen yunanistandamı yaşıyorsun? Hayır yani Türkiye imfye borç verecek.. Görmek istediğini görme.

• türkiye imf ye borç veriyo adam çıkıyo istediğini söylüyo bizim saf milletimiz içi dışı ne bilmeden inanıyo burnumuz boktan çıkmaz bizim

• kim yazmışsa haklı.

2|0
    1|0
  • Ne düşündüğünüzü ve nasıl düşündüğünüzü görmek iyi oldu teşekkürler.

1|0
    1|0
  • millet işine geldiği gibi davranıyor,Ve yine bu millet geçmişi unutuyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Meraklı kediye katılıyorum.

Ayrıca ben onlarca ağaç ektim,sen ektin mi acaba?Bir tutturmuşsunuz ağaç diye bir çınar gibi özgürlük devrildi yeniden dikmeye çalışıyor insanlar..

0|0
    1|0
  • sorun gezi parkı değil..sorun gezi parkında eylem yaparken gaza maruz kalan şiddeti hak etmediği halde bunu yaşayan insanların yanında olmaktı..

yazık ki sen ve senin gibi dar kafalı arkadaşlar anlamamış...

kendine göre de cevap seçmişin zaten..

1|0
    1|0
  • Hay sen çok yaşa ya. Sonunda biri şu olayı güzel toparladı. Kendileri salak, bizi de salak yerine koymaya çalışıyorlar. Amaca, araç olmuşlar, haberleri yok. !

1|0
    1|0
  • dini kullanarak bizi birbirimize sokan bir yönetim var başta ne yazık ki. ama olaylar bu kadar büyümeseydi keşke iç karışıklıkla değilde seçim zamanı oydaki degişimle inseydi.

1|0
    1|0
    • Avm ve din arasındaki bağlantıyı bana da anlatsana

• Ben şimdiki olaydan bahsetmedim bahsedememde olayları detaylı bilmiyorum çünkü. genel olarak fikrimi söyledim sadece

• sen süpersin

1|0
    1|0
  • ne yazık ki dış güçler hedeflerine ulaşmayı başarıyorlar...

1|0
    1|0
  • Ya orada olanları çoğu ya pkklı/ ya komünist ötesi değil.

Oraya giden Türkler de onların gazına gelip gidenler.

1|0
    1|0
  • o değil de twitter neden engellendi bir cevabın var mı?

1|0
    1|0
    • provakasyona engel olunsun diye tahmin ediyorum, veya kalabalıktan kitlenmiştir. Emin değilim

• çok etkileyici

• Yani haklısın, sosyal medyayı engellememek gerekiyor ama daha büyük problemler yaşanıp olayın büyümemesi için yapılması iyi değil mi sence de?

• 1|0
    3|1
Yükleniyor...