Gezi Parkı protestosu boşa çıkacak

Gezi parkı ile ilgili durumu öğrenince çok öfkelendim.İstanbula uzakta bir yerde yaşamıyorum ve İsatnbul'a gitsem bende olası protesto gösterilerine katılsam diyodum.Ama daha sonra baktım ki protestoya katılanların çoğu samimiyetsiz yani dertleri gezi parkı değil sadece aynı fikirde olmadıkları hükümete karşı bu olayı bir malzeme haline getirmek.Eğer bu konuda protestocular gerçekten samimi olsaydı bu protesto çok başarılı bitecekti diyebilirdim.Ama bu durumda öyle düşünmüyorum.Çünkü Onlar bir Türkiye baharı hayal ediyor.Siz nasıl düşünüyorsunuz?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Havalarını alacaklar. Bizim gibi demokrasi yanlılar şuan beklemede. Bu darbe çığırtkanları cumhuriyet mitingleri düzenlediler ama istediklerini alamadılar, şimdi her türlü provokasyonla insanları gaza getirmeye çalışıyorlar. Ne yapalım biz de mi çıkalım karşılarına? İç savaş mı çıksın? Adam olan tepkisini sandıkta gösterir.

1|2
    2|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İnsanlar çoğu şeyi siğneye zaten çektikler fakat bunu hak arama olarak yeterince güçlü dillendiremiyorlardı,ağaç mevzusunda ya da değerlerinin kalması konusunda samimi olduklarına inanıyorum ..Evde ,baban seni hergün döverken susabilirsin ama anneni ya da ablanı döverse bu senin sabrını taşırır,isyan edersin burdaki olay da tam bu şekilde..Bencilliğe ve haksız otoriterliğe bir tepki.. daha nasıl samimi olabilirler?((tabi ki kurnaz adam o güzelim samimi insanların içine kendi grubunu yollayıp kötü ün sahıbı yapmıyor mu ,tabiki yapıyor..Ama anlamak içinde zeka gerek.!

0|0
    0|0
  • Bu polisi yönlendiren hükümete karşıyım ben. İnsanlık dışı eylemlere karşıyım. Polisin görevi halkı korumaktır ancak halkı koruduğu falan yok.

1|1
    0|0
  • Bir gün önce ülke sallanıyorken bir gün sonra hiç bir şey hatırlanmaması. Trajikomik

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Düşüncelerinde haklıda olsalar, haksızda olsalar düşünmekte özgürler. Bu olaylar nasıl olduda bu kadar şiddete dönüştü anlamıyorum, polisler mi ilk yumruğu vurdu yoksa protesto edenlerin içindeki provakotörcüler mi ilk yumruğu vurdu bilmiyorum ama ne olursa olsun bir gerçek var ordakilerde insan ne kadar iyi ya da kötü olsalarda. Burda tartışmamız gereken Gezi Parkı, AVM ya da görüş değil. Tartışmamız gereken İNSANLIK!

0|0
    0|0
  • Tayyibe bahar geldi !

1|0
    0|1
  • Gezi parkı protestosu doluya çıktı merak etme.mahkeme gezi parkının yıkılmasına onay vermedi

1|1
    0|0
    • Ozaman olaylar neden hala devam ediyor

• Mahkeme bugün kararını verdi.olayların devam etmesinin 2 nedeni olabilir.bence en büyük neden polisin kullandığı orantısız güce tepki göstermek.2.neden ise senin dediğin gibi bu işin siyasi rant haline dönüşmüş olması.

• burda adamakıllı cevap verip konuşulacak kimse olmadığını düşünüyorum. + 5 verdim.. sövmeye istediğin yerden başlayabilirsin

0|2
    0|0
    • sağ olasın kardeşim. iyice sinirlendim çünkü gaza gelip ülkeyi iç savaşa sürüklemekten çekinmiyorlar. buyrun size Büyük Orta-doğu Projesi. Bizi de halledip İran'a geçerler artık..

• Aynen öyle çok doğru yorumlamışsın olayı. Reyhanlı da istediklerini elde edemediler provakasyona şimdide taksimde devam ediyorlar. AB ve ABD de nasıl bir işse hemen kınadılar olayı.

0|2
    2|0
  • Durumu çok güzel özetlemişssiniz..

0|0
    0|0
  • kimsin sen ya, sen niye düşünüyonki, bu kadar basıyo mu kafan ?

0|0
    1|0
    • cehaletten dolayı kuyruğunuz sıkışınca ancak laf atarsınız.ama elinizde elle tutulur hiçbirşey yok.çünkü yıllardır hep başkaları sizin yerinize düşündü

• toplum ilk defa insanların yalnız ikiye ayrılabileceğini, ezen ve ezilen olarak, gördü. bu elle tutulur değilde nedir. senin tutmak istediğin nedir bilmiyorum ama provakörlük yapman sana fayda getirmez

• Bu küçümseyici tavırları biyerden hatırlıyorum,şimdi sanırım küçülenlerden oldu.

• yahu bu belliydi arkadaşlar çağırdı bu akşam gidelim dedi ben gelmem dedim biz gidene kadar çoktan gösteriyi saptırırlar dedim ve dediğim oldu

link

tkp nereye giderse pislik gider bunu bilir bunu söylerim adamlar o kadar çirkef ki

0|2
    1|0
Yükleniyor...