Ülkemizde idam olmalımı

ben idam kesinlikle olmalı fikrindeyim isteyen geri kafalı desin isteyen çağ dışı. bir insanın canını alanın canını almalı ya da tecavüz edeni hadım etmeli ya da hırsızlık yapanın parmakları kesilmeli

tabi bu söylediklerim tamamen suçlarının kesinleşmesine bağlı öyle zırt bu bana tecavüz etti deyip kesmemeli. kesin anlaşılmalı öyle.

eğer böyle olsaydı bence kimse cesaret edemezdi sokaklarda düzgünce rahatca yürüyebilirdik.

0|0
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• sanki ülkemizde idam varken hiç suç işlenmiyordu.. zaten idam cezası 2002'de kaldırıldı ki ilk olarak terör suçları haricindeki suçlarda kalktı sonrasında 2006 yılında terörde dahil olmak üzere tüm suçlarda idam cezası kaldırıldı.. 1991 senesinde çıkan kısmi af ile 500 küsür idam cezası süreli hapis cezasına çevrildi.. varkende kolay kolay kimseyi infaz etmiyorlardı emin ol idam ile yargılanıp sonrasında süreli hapis cezası alıp 5-6 sene yatıp ufacık bir TCK değişikliği ya da kısmi bir af ile çıkanlar çokça mevcut.. şunuda unutma kimse suç işlerken sonucunu düşünmez eğer ki sonucunu düşünecek olsa suç işlemez.. polat alemdar ne diyor sonunu düşünen kahraman olamaz... dsfdsfsdfsdfsfdsf

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• Kesinlikle olmamalı,caniliktir. Onun yerine caydırıcı cezalar olmalı 3-4 ay girip çıkması yerine,

çok ağır hapis,hücre olmalı. Öldürmek kesinlikle caniliktir.

2|0
    0|0
  • bu ülke cok kişiyi astı

ama hepsi bugun alnımızda bir kara leke olarak duruyor.

öncelikle adalet olmalı

ondan sonra cezalar tartışılır

tam olarak bilmiyorum bilenler bu konuda yorum yapsalar sevinirim

cin ile alışveriş yaptığınızda önce parayı yatırıyorsunuz sonra adamlar malı gönderiyormus

ben bir arkadasıma sordum sorun cıkmıyormu hiç dedim

bugune kadar hiç sorun cıkmadı dedi

adamlar saglam bişekilde malınızı gönderiyor

sebebini sordum

bu konuda yapacakları sahtekarlık orda idam cezasıymış bu yuzden herkes sağlam çalışıyor

0|0
    0|0
  • seni de zina ettin diye sallandırırlarsa aklın başına gelebilir

2|1
    1|1
    • zina yapmam bende sallandırmazlar o zaman

• ya islamda kısasa kısas var hiç mi duymadın ha yok islamdan banane dersen sustum...

• bu işin uzunu kısası olmaz

• Hiçbir insan devlet eli ile öldürülmemeli.

1|1
    0|0
  • olmalı, ama yargılama bozuk. Adamı idam edersin 1 kaç sene sonra suçsuz olduğu ortaya çıkar, Mutlaka olacakta bizde fazlasıyla çıkar.

2|0
    0|0
  • günümüz türkiyesinde çağdaş dedikleri daha düne kadar pisliğin içinde batan başkalarınıda bu bataklığa çeken avrupa ise varsın olsun bize gerici desinler.amerika japonya bunlarda sanırım çağdışı yerler:D oralarda idam hala devam edior.necip fazıla sormuşlar efendim size gerici diorlar varsın desinler biz onları önümüze katmışız devranı yürütüoruz..

0|0
    0|0
  • doğru böylelerine bide 3 öğün yemek su veriyon . görevli tutuyon ,ışıkları açıyon tv izliyolar para gidiyo

0|0
    0|1
  • Ha sen şimdi caydırıcılık açısından idam kozunu oynuyorsun da, "suç" kavramını bu şekilde yok edemezsin. "Suç"u doğuran sosyal koşullar değişmedikçe istediğin kadar idam uygula, bir şey değişmez. O yüzden idama karşıyım

1|0
    0|0
  • Katılıyorum, bu kadar it kopuk olmazdı ama şimdi sana şeriatmi istiyorsun diyecekler, halbuki Gerçek şeriatta böyle şeyler yok ve sol düşünceden bile ileridir...

0|0
    1|0
  • insan haklarina aykiri, ayrica hukukun ve yargi sisteminin islemedigi bir ülkede kullanmak cok tehlikeli, Silivrideki komutanlari, siyasileri, gazatecileri vatan evlatlarinin hepsini asarlardi, eger ki olsaydi.

1|0
    0|0
    • En iyi hakediyosun

• ben inanmıyorum öldüren bir insanın düzelebilceğine saglıklı bir birey olduğuna bir insanın canına alabiliyosa onda insanlık yoktur böyle biri içimizde dolaşmamalı bir daha öldürmicegini kim söyleyebilir

• senin bu fikrinden yürüsek dünyada sucsuz adam kalmaz, ortadogu 60 yildir kan icinde, tüm oradaki suclu irklari yok etmek lazim katliam yapmak lazim öyle mi? sacma bence.

• olmasın tabikide!

2|0
    0|0
  • kesme biçme abartı olur da idam olmalı artık canı sıkılan adam öldürmeye başladı.

0|0
    1|0
  • kesinlikle olmalı idam

0|0
    1|1
  • Bence belli cezalarda olmalı;

-Terör, tecavüz, 1. derece cinayet

0|0
    1|1
  • Şiddetle destekliyorum bu görüşünü.

0|0
    1|0
  • sucu işleyen kişininde bir çıkarı olmalı bence hapishaneler yeterince iyi

1|0
    0|0
    • sucu işleyen kişinin çıkarı işlediği suçtur zannımca daha nasıl bir çıkar düşünüyorsun...

• bu duyguyu sen bilebilirsin belki ama ölen yakınların duyduğu acının yanında sinek ısırığı ayrıca kısasa kısas islamda var kitapda yazıyor yani bu artık ölen kişinin yakınlarının affetmesine bağlı...

• 1400 yıl önceki sartlar bugunküyle aynı degil. öyle olması gerekiyor dersen ozaman 1400 yıl önceki hisleri duyguları yasam tarzını benmsemelisin . aynı sey degil.

• bence olmalı.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Tabi insan sadece kendini düşünen bencil bir yaratık. Bu kişinin senin dengesiz bir çok sevdiğin arkdaşın olsa? Ya da eşin ? Ya da çocukların ? Çok eğlenceli olurdu di mi ozaman da derdin böyle suçlar getirilsin diye. Suç işlemek tamam onaylanan bir durum değil cezalarını zaten alıyolar fakat insanın vücut bütünlüğüne dokulup bu tür işkencelere ASLA

1|0
    1|0
    • eger benim çcocugum anam babam birini öldürmüşse rahatca dışarda dolaşmamalı afdan dışarı çıkmamalı en fazla on yıl sonra dışarı çıkmamalı anlatamadım herlde ya tecavüz edilen Allah göstermesin çocugun olsa istermisin 5 ayda tecavüzcü dışarı çıkıp başkalarınada yapsın he o zaman fark edermi babanın suçlu olması

• üzgünüm adam alnının teriyle kazandığı parayı çalıp 5 ayda çıkmasına karşı çıkıp parmagı kesilsin ki bir daha yapamasın dediğim için evet dar bakışlıyım.

terör örgütünün başının asılmasını istediğim için üzgünüm

tecavüzcüler her gün kızlarımızın hayatını kararmasın diye hadım olsun idam olsun istediğim için dar bakışlıyım

• dszzm sonuna kadar haklısın. insanlığımız nerde?

• insanların yaşama hakkını kimse ellerinden alamaz. bu hakkı onlara insanoğlu vermedi ki insanlar alsın. bu bence vicdansızlık olur. her ne olursa olsun idam cezası hukuk kuralları kapsamına giremez bence, girmemeli.

1|0
    0|0
    • araştırsan iyi olur tabi bazıları şeriatı yobazlık olarak algılasada...hiç kısasakısas lafını duydun mu bu kuran'da geçer Allah ın sözleri ...bilmem anlata bildim mi

• kısasa kısas var tabi. ama ben günümüz insan hak ve özgürlükleri kapsamında söylüyorum. bizim ülkemizde böyle bir şey abartılır. her suç işleyen idam edilir. dozu ve sınırları iyi ayarlnamalı

• suçun caydırıcılığı olmalıdır , ve bu işi idam etmek çözer , geri gelmeli idam...

0|0
    1|0
  • kanun koyucu olmadığın sürece fikrin "çok da fifi"

1|1
    0|0
  • İdam olsa ahiret olmazdi allah niye var ozman

1|1
    0|0
  • "Bu yasaklar olsaydı kimse cesaret edemezdi."

-Türk insanının geri kalmış zihniyetinin kanıtı.

1|1
    1|1
    • senin önerin nedir

• Özür dilerim ablacım

• sorun değil tatlım bir dhakine daha açıklayıcı olursan sevinirim ;)

• sana tamamen katılıyorum bence olmalı idam

0|0
    1|0
  • cezalar fazlasıyla caydırıcı olmalı. idam şart.

0|0
    0|0
  • Çok ağır suçlar için uygulanmalı örneğin cinayet tecavüz gibi.

0|0
    0|0
  • hiçbir şeyi hiçkimse tam olarak bilemez. bir film izlemiştim. adamın hapiste olduğu süre içinde kendisiyle konuşmalarını anlatıyordu. adam düşünürken yaptığının yanlış olduğunu anlıyordu. artık ülkeye kazandırılabilir bir durumdaydı. fakat gün geldiğinde idam ediliyordu. senin dediğin gibi olmuyor o. suçu işleyenin kim olduğunu tam olarak bilemezsin. ve yanlış kişiyi idam etme olasılığın çok yüksek. bir bilim adamını, bir düşünürü araştırayım diyorsun, idam edilmiş. senin dediğin şekilde uygulanmıyor o yöntem. ayrıca insanın en temel hakkı yaşamak. sen vatandaşına daha bunu sağlamayan devletten ne beklersin?

0|0
    0|1
  • sen nerede yaşıyorsun kuzum? türkiyede adaletin a sı bile yok sen idamdan bahsediyosun. adalet olmadıkça idam olmamalı.

1|0
    0|1
Yükleniyor...