Ev işlerinden anlayan beri gelsin!

2 kişilik bir evde çamaşırlar ne sıklıkta yıkanır? Çamaşır birikmesinden hoşlanmıyorum ve makine dolmadan yıkamak durumunda kalıyorum. Özellikle "çarşaflarınızı ve havluları" kaç günde bir değiştirirsiniz?

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• Çamaşır makinesini dolduracak kadar çamaşır yokken yıkıyorsanız çamaşır birikmesinden hoşlanmıyorum lafı saçma kalıyor.

Yani formülümüz çamaşır makinesini dolduracak kadar çamaşır biriktiğinde olmalı.

Elektirik - su - zaman ısrafı yapmayalım.

Çarşafları Kışın 10-15 günde bir

Yazın 4-7 günde bir değiştirmek,

havluları kirlilik durumunu da gözeterek 3-5 günde bir değiştirmek uygun olur.

0|0
    1|0
    • birikmek derken sepette bekliyor ya hani ondan rahatsız oluyorum 2 kişiyiz ne yapsak dolmuyo makine. yani dolması için 2 hafta beklememiz gerekiyor o da bana ters

• olmadı komşulardan çamaşır toplarım dhdhdhdfj =))

• Hah iyi fikir. 2 günde bir biz size yollayalım, siz bize yollayın.

Erkekler Ne Diyor 5

• beyazları 3 gunde renklileri 4 5 gnde yıkıyoruz belli olmuyor ama çarşafları haftada bir yıkıyoruz çamaşır asmaktan bıktım ne zormuş bekar hayatı :D

0|0
    0|0
    • ben bir de evde kurutuyorum ev her gün çamaşır

• buhar banyosu hahaha

• :) pek buhar olmasada .d klima nıyetıne kullanıyorum.d

• çarşafları 3 ayda bir öteki yüzüyle değiştitrdik, eskiden

0|0
    0|0
  • benim nevresimler nrmalde beyaz çiş rengine dönğnce yıkarım o.o

1|0
    0|1
  • beyazlar 1 gün renkliler 3 ayakkabılar 4

0|0
    0|0
  • Haftalık yıkayın :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kirli sepeti dolana kadar biriktir. Her haftasonu çarşafları atarsın. Haftaiçi 2 günde diğer çamaşırları yıkarsın.

Yani, haftada 3 kere kafi. 2 kişi zaten, sürekli yıkamanın manası yok.

0|0
    0|0
  • Haftada bir değiştiririm ama makine dolmadan çalıştırmam. Gereksiz elektrik, su kullanımına karşıyım. Çamaşırı tartıp ona göre yıkıyor, diyor annem savunma olarak ama süre yine aynı sonuçta. Barajları da sömürmemek lazım.

0|0
    0|0
    • şimdiki makineler su tasarruflu. birikmesini beklesem elbiseler küflencek balım ya=)

• hıım elektrik. bak önemli bir konuya değindin. sağol canımcım :)

• sen de sağol :) iyi günler

• buyrun benimi çağırdınız:D

bizim ev 3 kişilik

bu değişir ama :)

0|0
    0|0
    • ya geçen gün komşumuz birini çekiştiriyodu yok neymiş üst kattaki her gün çamaşır yıkıyomuş. dedim valla ben de yıkarım bazen. e napim. napalım =)

• dimii =) valla ya koçum benimm :D

• yavrum benimm dii diii:DD

• Havluları da nevresimleri de haftada bir atıyorum makinaya..Havluları 2-3 güne değiştiririm.

0|0
    0|0
  • haftadan haftayaa olabıler

0|0
    0|0
  • Havlu 2 gun nevresim 1 hafta ben terlemiyorum ama terliosan dsha sık

0|0
    0|0
Yükleniyor...