Olacakları önceden tahmin edebiliyor musunuz? Bu olay size de hiç olur mu?

Bu olay size de hiç olur mu? Birini görür veya bir olay yaşarsınız. Ancak yaşadığınız bu olay veya gördüğünüz bu kişi size aşırı derecede aşindır. Hatta bazen olacakların ne olduğunu bile tahmin edersiniz. Ve bir türlü bu olayın neden ve nasıl sizin tarafınızdan bilindiğine akıl sır erdiremezsiniz. En son ben geçen gün bir olay yaşadım. Olay başladıktan sonra ben kendi kendime olayların nasıl gelişeceğini, konuşmaların neler olacağını bir bir söyledim. Aynen de oldu. Peki siz hiç bu tür olaylar yaşar mısınız?

Güncellemeler:
size sorduğum soruya cevap alamadım :)) ben size sadece genelleme ile cevap vereceğim. insanlar bu dünyada tanıdığı tüm insanlarla evvelce ruhlar aleminde karşı karşıya geldi. bu tanışıklıktan dolayı biz olayları da kısmen yaşadık. Rab sordu; -ben sizin Rabbiniz değilmiyim diye. evet dedik nasıl hayır diyebiliriz ki :) nihai olarak bu yaşadıklarımızı hatırladığız şeyler, yüzler beynimizin oyunu falan değil. sadece kısa bilgi amaçlı bir soruydu. bu olayları herkes yaşar.

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Deja vu beynimizin bize oyunudur. Bende de olur ama olay sonrası hissederim bu duyguyu. Senin bahsettiğin farklı bir durum. Ben öyle bir şey yaşamadım hiç...

0|0
    0|0
    • tebrikler hakancım doğru bir yaklaşım. en azından en doğru yaklaşım şimdiye kadar :))

Kızlar Ne Diyor 5

• bazen yatmadan önce aklıma pat diye bir olay geliyor. önceden yaşamadığım ve elimdeki verilere bakıp tahmin yaparak hayal ettiğim bir olay değil. öyle bir anda bir şeyler yaşadığımı, birisiyle bir şeyler konuştuğumu hayal ediyorum. sonraki günlerde hayal ettiğime yakın şeyler yaşadım. ama çok az olmuştur bu.

1|0
    0|0
  • olay o an yaşanıp bitikten hemen sonra daha önce bu olay olmuştu diyorum kendi kendime..bazen oluyor gerçekten..

0|0
    0|0
  • Dejavu. Hemen öncesinde tahmin ediyorum. Bazen insanüstü yeteneklerimin olduğunu bile düşünüyorum:) vavv ben noluyorum be falan:)

Birde ne zaman olacağına ben karar verebilsem tam olacak:P

0|0
    0|0
    • anam sen de ne kadar çok şey istiyorsun :)))))))) bir de sana Süperman gibi bir güklesinler de tam olsun :)))))))))))))

• arada oluyor

0|0
    0|0
  • bu tür şeylerin beynimizin oyunu olmadığını bir kitaba dayanarak değil demen çoğu kişiyi tatmin etmez.

0|0
    0|0
    • yani o kitaba inanmayanlar için, güncellemedeki yazdıkların doğru bilgi değildir.

• vey yanlışlanabilir olmadığı için önemsiz kalabilir. bu veridiğin bilginin doğruluğu yanlışlığı nasıl bilinecek.

• başka bir dine,kitaba inanan hatta hiçbir dine inanmayan birine bile asla karşı değilim olamam da. saygıda da kusur etmem. sizi anlıyorum ama ben sadece bilgimce ve kendimce olanını söyledim zaten. ben yazdığım cümlelerde asla başkalarının sözleri için kesinlik ifade eden cümleler kurmadım. siz nasıl size göre cümleler kuruyorsanız ben de bana göre olanını ifade etmeye çalıştım. bu sadece din için değil her görüş için de geçerli değil midir? sonuç olarak birbirimize saygı duyuyoruz. gerisi boş.

Erkekler Ne Diyor 6

• ben kestirebiliyorum olacakları

mesela kira artış dönemim geldiginde evsahibinin tavrını tahmin edebiliyorum . Her sefeirnde dogru cikiyor. cok ilginc. Bu tür olaylar oluyor dogaustu seyler.

1|0
    0|0
  • olacakları değilde, bi olay oluyo diyelim iki kişi karşımda konuşuyo ya ben bunu hatırlıyorum derken konuşmalarına devam ettikleri her kelime aynı benim hatırladığım gibi devam ediyo. ama sonrasını göremiyorum, benim hatırlama hızımla olayların akışı paralel gidiyo, önüne bi türlü geçemedim henüz :)

0|0
    0|0
  • bazen böyle oluyor

0|0
    0|0
  • o dediğin şeyi birisinden dinledim mantığıma yattı gerçektende öyle ruhlarımız bizden önce yaşadığına inanıyorum ben.

0|0
    0|0
  • buna dejavu deniyor zaten, bazen daha önceki benzer olay ve durumları yaşanmış gibi beyin yerlerine koyup olay kurgusu ile insanı yanıltabiliyor

0|0
    0|0
    • önsezi, hadiseleri önceden hissetme

• onceden hissetme degil bu olay biraz daha farkli, yuz kez benzer olaylari yasamissa beyin farkinda olmadan parcalari birlestirir ve sana ben bunu yasadim sanki sinayli verir

• bu olayı bi yerden hatırlıyorum dediğim çok oluyo sadece bu bende değil tüm herkeste olan bişey bunun açıklamasını birisinden dinlemiştim mantığıma yattı. tüm insanların yaşadığı bi durum

0|0
    0|0
Yükleniyor...