Kardeşlik bu dedirten olayı gördünüz mü? Siz olsanız kardeşiniz için aynısını yapar mıydınız?

Triatlon Dünya Şampiyonası'nda yarışı önde götüren İngiliz Jonny Brownlee, sıcak nedeniyle rahatsızlanan kardeşini almak için 1. sıradan feragat etti, kardeşini omuzlayarak yarışı bitirdi. Siz olsanız kardeşiniz için aynısını yapar mıydınız?

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40226879?p=12

11|3
83|59

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 82

• Tebrik ettim açıkcası birinci olabilirdi aslnda ama o kardrşini seçti jardrş önemlidr aileden kalan geriye en değerli şeydir kardeş siz istediğiniz kadr dövsenizde tartışsanızda dışarıya karşı ikiniz bir olursunuz laf ettirmez dövdrmezsiniz sırf annem kardrşime vrmasn diye üstüne kapandığımı bilirim annemi yatştrdığımı oda aynısını yaptydı bana kardeş sanırım şu dünyada yaşabileceğin görebilecrğin ve ailenin sana bıraktığı en değerli şeydir kıymet bilmek lazım 😊😉

0|1
    0|0
  • Yaa ne duygusal 😒 Sanki çok büyük olay gibi... dün gördüm bunu. Yabancı değil bir şey değil, kardeşi fenalaşmış tabi ki bırakacak yarışı.

0|1
    0|0
  • Oz kardesim icin yaparim

0|1
    0|0
  • Çok hoş bir davranış ama o an nasıl gormus acaba kardeşi gerideyken? Ben olsam gorsem hemen geri donmezdim duraksardim kafam karışırdı ne yapmalıyım derdim öyle öyle gerilerdim işte giderdim yine de kardeş olmasa bile bir insanın canı daha değerli daha önemli sonuçta

0|2
    0|0
  • kardeşim için her şeyi yaparım

0|1
    0|0
  • Kardeşimi öyle bırakmak mı? Asla... Gerçi kim olsa koşarım ben..

0|1
    0|0
  • Helal olsun valla

0|1
    0|1
  • Yaprım tabi o benim kardeşim yarışımı düşünücem birdaha yarış olur ama kardeş birdaha olmaz

0|1
    0|0
  • ADAMLIK

0|1
    0|0
  • Sırf başarı ve ülkesi icin madalya getirmek icin ugrasiuolar eger kardesine birsey olursa bunun anlami kalmaz

0|1
    0|0
  • Duygulandım :(

0|1
    0|0
  • Helal olsun valla

0|1
    0|0
  • Kardeşime ölürüm ben bu ne ki

0|1
    0|0
  • Yapardım. Ortaokulda koşu takımındaydım bir yıl, koşuda fenalaşan bir kızı kaldırıp parkur dışına götürmüştüm. Bir dereceye girme durumum vs. yoktu o zaman ama öyle bir durumda da yapardım tereddütsüz. :)

0|1
    0|0
  • Telefonda olunca açamadım haberi. Umarım Azerbaycan kardeşliğidir , başka kardeşlik bilmem çünkü.

0|1
    0|0
    • 2ay

yok triatlon yarisinda 1nci gelen afamin kardesi fenalasiyor. kardesine yardima gidiyor. baska bir yarismaci bunlari gecip 1nci oluyor. adam fenalasan kardesini omuzunda tasiyor ve 2ncikigi ona veriyor kensidi 3ncu oluyor. hoşuma gitti

• 2ay

hahaha. yok guzel oldu

• 2ay

Azerbaycanı benim gibi seven biri daha

• tabiki yaparım onu o halde bırakıp hırsımın peşine koşamam

0|1
    0|0
  • Gordum
    Aynısını yaparım gercekten

0|1
    0|0
  • Canımı bile veririm. Onlar benim en değerlilerim

1|1
    0|0
  • Yaparim

0|1
    0|0
  • 2 tane kardesim var 2 si icinde dunyayı yerinden oynatırdım

1|1
    0|0
  • O gönüllerin birincisi olmus

0|1
    0|0
  • Ulan beeee helall beee diğer salakta güya birinci oldu tavırlara bak ruhsuz

0|1
    0|0
  • kardeşini de çizgiden kendisinden önce geçiriyor ama yere atmasa iyiydi :D

0|1
    0|0
  • Yapmazdım. Önce kendimi düşünürüm.

1|1
    0|1
  • Elbette o benim canım niye yardım etmeyeyim

0|2
    0|1
  • ilk fotoda yüz ifadesi (adama bak biz ölüyoz o yarış peşinde) der gibi

0|1
    0|0
  • ölürüm de onu orda öyle çaresiz bırakmam

1|1
    0|0
  • Kardeslik bunu gerektirir... bende olsam aynisini yapardim...

0|1
    0|0
  • Yapardım, söz konusu kardeşimse yapamayacağım şey yok.

0|1
    0|0
  • Kardeşim olmasına gerek yok o halde bir insanı görseydimde yapardım

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    52

Erkekler Ne Diyor 58

• 1000 kisiden belki bir kisi bunu yapar bizim burada kardesler genelde miras kavgasi yuzundej hep kavgalilar ya da baba birisini kayirir digerlerini umursamaz yine dusman olurlar

1|1
    0|1
  • Helal olsun.

0|1
    0|0
  • 1. olanda ne sevinmiş. Ben olsam o durumu görüp geçemezdim onları be :D.

0|1
    0|0
  • Yanlız burda soyle bı durum var aslında haksızlık var sımdı bu ralli gibi bı etap ve bu yarısmada 5 olan kısı dunya sampiyonu oldu eger 5 olmasa bu tasınan kısı dunya sampiyonu olcaktı sımdı bu durum centilmenlik mi yoksa haksızlıkmı bence dıger yarısmacıların hakkını gasp etmısler

0|1
    0|0
    • 2ay

Centilmen olarak anilmaktansa 1nci olarak anilmayi dusunmus 1nci olan adam. Ama kizamam ona. Fenalasan neden fenalasti gunes. tak sapkayi cik. mesela. 1nci olan adama kizamam. aferinde diyemem.

• 2ay

Dostum 1 cıden bahsetmıyorum bıle ralli gibi dusun bu yarısmada 5 olan toplam puan bazında dunya sampiyonu oldu eger o kısı 5 olmasaydı bu tasınan arkadas dunya sampiyonu olcaktı ve aslında yarısmayı bıle tamamlayamayacak durumdayken sımdı bu durum dıger yarısmacılara haksızlık degılmı

• kardeşlik bu

0|1
    0|0
  • Ben de aynısını yapardım, insanlara yardım etmeyi çok seviyorum

0|1
    0|0
  • Helal olsun ben olsam da yaparım yarışı kazanamasam da olur önemli olan insanlık yarışında birinci olmak bence

0|1
    0|0
  • Yarışı kazansa 1 hafta bilemedin 1 ay mutlu olur.
    Kardeşini kazanırsa bir ömür mutlu olur insan...

1|2
    0|0
  • Tereddutsuz yaparim.

0|1
    0|0
  • Canimi veririm, abartmiyorum cok ciddiyim.

0|1
    0|0
  • keşke kardeşim olsaydı tabiki yapardım kardeşimi orda mı bırakcam. kardeş olmasına da gerek yok tanımasan da yardım edersin nerde kaldı insanlık.

0|1
    0|0
  • Evet gördüm çok iyi bir hareket zaten dediğin gibi ''kardeşilik bu'' bende olsam gözümü kırpmadan yapardım..

0|1
    0|0
  • Biraz önce bu haberi radyoda dinledim ve gözümde canlandırdım. İşte olay budur. Sokarım böyle aşkın ızdırabına misali birincilik veya rekor kimin umrunda, önemli olan güzel birşeyleri paylaşmak. İşte bu fotoğraf güzel bir durumu paylaşıyor bizimle yani bütün dünya ile...

0|0
    0|0
  • Gördüm

0|1
    0|0
  • İnsanın canı butun sampiyonluklardan daha kıymetldır mesele orda kardesımın olması değil kim olursa olsun bunu yaparsım!!!

0|1
    0|0
  • Bence kazansaydi kardesi daha çok sevinirdi aileside sevinirdi ülkeside.. bence çok gereksiz bir hareket yapmiş bu yaptigi sporda değil savaşta yapilir ama savaş olsaydi geri donup kardesini alirmiydi :) ?

0|1
    0|0
  • Ben olsam bende yapardım, kardeşlik budur..

0|1
    0|0
  • onlar için birincilik değil bitirmek önemli ve beraber bitirmek önemli isterse sonuncu olsunlar bayıldı bitiremedi yerine bitirdi öldü demeyi yeğlerler

0|1
    0|0
  • ben olsam 1. olur ona hediye ederdim yani herkesin kendi tercihi 😊

0|1
    0|0
  • Helal olsun.

0|1
    0|0
  • biraz artislik kokusu alıyorum

0|1
    0|0
    • 2ay

Dünya 6a birinciliğini artistlik icin birakma ihtimali. bilemiyorum. Sonucta Literature kendisi üçüncu kaldirdigi kardesi İkinci olarak gececek. Centilmenlik boş

• helal olsun

0|1
    0|0
  • Helal olsun. Adam adam.

0|1
    0|0
  • Evet gördüm

0|1
    0|0
  • tabiki

0|1
    0|0
  • para ihtiyacim varsa 1. olup parami kardeşimle bölüşürdü.

0|1
    0|0
  • Yapılır tabii, neden yapılmasın ki.

0|1
    0|0
  • var tabiki en zor zamanımda yardıma yetişen dostlarımm varolunn

0|1
    0|0
  • Helal, helal, helal

0|1
    0|0
  • Kardeşini gerçekten seven birisi yapar tabiki de, bunda kişinin sevdiklerini sahiplenme duygusu önemli rol oynuyor

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    28

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...