Gerçekten Spordan anlayan arkadaşlar bakabilir mi?

5×5 Bench press ve deadlift ile birlikte military press yaptık ama benim dünden beri özellikle sol kolumda çok ağrı var ağrımı nasıl azaltabilirim bildiğiniz egzersiz veya yöntem varsa?

Güncellemeler:
2ay ...

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• 5x5'in mantığı zaten ağır kilo girip güç kazanmak, benchte ve military'de arka kolunu fazla yormuş olabilirsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bench press arka kolu çalıştırır military presste de arka kolu zorladıysan zedelenmiş olabilir zedelenmeyi zamana bırakmalısın ama normal bir ağrıysa soğuk suya tut ya da buz koy biraz rahatlar

0|0
    0|0
  • pre-hab egzersizler dene

0|0
    0|0
  • İlk hafta kendini zorlama. Ağrıyan yerlerini esnet netten bakıp işe yarayabilir.

0|0
    0|0
  • Formunda bir yanlışlık var mıydı? Ham mısın? Antrenman sonunda streching yapıyor musun?

0|0
    0|0
    • 2ay

Ham değildim streching de yapmıştım ama şu an çok ağrıyor

• 2ay

O zaman bench press'te sakatlanmışsındır. Eklemin fazla tahribat görmüş olabilir. Eklemler yeteri kadar güçlü değillerdir kaslar kadar. Çünkü eklem-tendon bölgesinde kaslardan daha az kan dolaşımı görür ve bu yüzden iyileşmesi biraz daha uzun sürer. Kesin olarak bir şey söylemem bu konu hakkında çünkü MR çekilmesigerekir içeride bir şey varsa. Bench press yaptığında eklemlerini kitleme bar'ı ittiğin zaman. Yani kolların dümdüz olmasın, yük her zaman kaslarda olsun. Bol şans.

• 2ay

Çok teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...