Allah Öldürmek istemediginde de Öldürmüyor be Dostlar

Merhabalar.. Herkeze iyi aksamlar..

Bugün bir video izledim. Videoyu izlerken kendi kendime dedim ki;

` Allah Öldürmek istemediginde de öldürmüyor be `

Hergün bir o kadar ilginc ve bir o kadar da komik ölüm haberleri okuyoruz. Insanin gülesi geliyor adeta.. Ama bazen de öyle olaylar oluyor ki, kesin ölmesi gerekti dedigimiz kazalarda, insan sanki ilahi bir güc tarafindan kurtariliyor.

Böyle videolar izledikce farkina variyor insan; Aslinda kader dedigimiz seyin sadece bizden ibaret olmadigini, bizim elimizde olmadigini.

Evet.. Bugün bir video izledigimi söylemistim. Onu sizinle paylasmak istiyorum..

Yalniz..

Onu paylasmadan önce, paylasmak istedigim baska seyler daha var. ` Onlar ne peki ` diye sorarsaniz iste, sizin icin asagiya yazdim onlari..

1) Amerika'da 1995 yılında Bir Kola makinesinden bedava içecek almaya çalışan adam makineden fırlayan kutu kolanın kafasına isabet etmesi sonu hayatını kaybetti.

2) Arjantin Buenos Aires'te gerçekleşen ölüm olayında karısını öldürmeye çalışan adam karısını kaldıkları otelin 23. katında aşağıya atar. Kadın aşağı düşerken elektrik tellerine takılır. Karısının ölüp ölmediğinden emin olmak isteyen adam kendisinide aşağı atar, tellere tutunamaması sonucu yere çalırarak hayata veda eder.

3) İtalya'da gerçekleşen bir ölüm olayında Pisa kentinde oturan Romollo Ribaldo isimli adam işsiz olduğu için intihar etmeye karar verir. 42 yaşındaki Romollo Ribaldo'ya eşi intihar etmemesi için dil döktü. İkna olan Romollo ağlamaya başladı ve elindeki silahı yere fırlattı ve kötü sürpriz_ Yere düşen silah ateş aldı ve silahtan çıkan kurşun Romollo'nun eşine isabet etti ve kadın öldü.

4 ) Eşine şaka yapmak isteyen Jake Fen isimli bir adam kendisini asmış süsü verir. Eve gelen eşi kocasının kendisini asığı görünce bayılır. Bu sırada kapıyı açık gören komşuları olan kadın içeri girer. Jake ve eşinin öldüğü zanneden kadın evi soymaya karar verir ve ne varsa toplar. Evden topladıkları ile dışarı çıkamak üzere olan kadına Jake tekme atar. Kadın cesedin canlandığını zannederek korkudan ölür.

5) Amerika'da bir hayvanat bahçesinde görevli olan fil bakıcısı rutin temizliğini yaparken filin dışkısı altında kalarak can vermiştir.

Bu ölümler " Hadi canim böyle de ölüm mü olur " dediginiz ölümlerden sadece bazilari..

Bunlari yazdim, cünkü bu yazdiklarimi izletecegim video ile karsilastirmanizi istiyorum.. Ve bir kez daha kaderin sadece bizim elimizde mi oldugunu sorgulamanizi istiyorum..

link

Siz hala, bazen yasamak icin sadece sagligin yeterli oldugunu mu düsünüyorsunuz?

Yoksa sagligin yaninda bazi ` sans eseri ` seylerin de olmasi gerektigine mi inaniyorsunuz?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kıl payı ölenlerde var, kıl payı kurtulanlarda. Herkes mantığa göre ölseydi, bu yaşadığımıza hayat diyemezdik.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ne kadar saglikli olursan ol ölüm tarihi yeri kader defterimize yazilmiş o gunun gelmesini bekliyoruz.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 2

• He wallah :))) haklisin

0|1
    0|0
  • Herkeze değil herkese

0|2
    0|0
Yükleniyor...