Tek şansınız buysa ne yapardınız...........?

Düşünün. Çocukluktan beri tek hayaliniz yurtdışında eğitim görmek. Maddi durumunuz müsait değil. Aileniz de hep karşı. Ama siz bu hayal ile yatıp kalkıyorsunuz ve aileniz dahil tüm çevreniz bunu biliyor. Fakat gitmenize asla izin vermezler. Şimdi önünüze çok güzel bir şans çıkmış bilginiz sayesinde yurtışından burs kazanmışsınız. Ama bu bursu kazandığınıza bir türlü sevinemiyorsunuz çünkü ailenizi tanıyorsunuz. Peki bu durumda ailemden habersiz yurtdışına okumaya gitsem tek şansımı değerlendirsem nasıl olur? Biliyorumki ailem kesinkes izin vermicek ve böyle bir şans bir daha çıkmıcaktır karşıma. Ben iyi bir gelicek istiyorum. daha sonra belkide karşıma şans çıkıcaktır ama yine ailem izin vermicektir. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

dip not. benimy aşım 20

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Karşına çek konuş. Bunun büyük bir fırsat olduğunu anlat. Çok istediğini söyle. Bazı şeyleri yapmadığın takdirde ömür boyu pişmanlık çekersin. Hayatın boyunca üzüleceğine dene.

Yurtdışında okumuş biri olarak zor ve iyi yanları var. Sen aileni ayarla ve git. Sana çok şey katacak bir deneyim bu. Gitmezsen kaybedersin.

Gerekirse topla bavulunu git. 20 yaşındasın. Yasal olarak yetişkinsin.

Ailenin görevi destek olmaktır.

0|0
    0|0
    • aileme nerdeyse 10 ya.simdan beri ben yurtdisina gidicem orda okicam diyorum ya hatta son senelerde gayet ciddi ciddi diyordum benşu anfirsat ciksa giderim diye hepsi ne kadar nankorsun falan filan boyle evlat olmaz olsunlara getiriyorlardişu anda oyle konusmak imkansiz

• biliyorum bide en komik olani annem beni biranonce evlendirmek istiyor bende anlamadim

• Başka kardeşin yok sanırım. Annen hayatını sana adamış belli ki. Herşeyi sen olmuşsun. O yüzden senden uzak kalma fikrini kabul etmesi çok kolay değil. Bu tespiti anlayabiliyor musun ? Bu durumu algılarsan ve ona da bunu anlatabilirsen seninle arasındaki görünmez kelepçeyi kopartabilir.

Erkekler Ne Diyor 4

• Tamam gidersin bence git de hatta. Ama ailenden ayrı yapabilecek misin? Ve onlar sana orada yardım edebilecekler mi zor zamanında? Kim yanında olacak? Onlara açıkça söyle. Ben çok istiyorum ve burs kazandım. Size yük olmayacağım geleceğim için bana destek olun yanımda olun izin verin gideyim geleyim de. Çok da karşı çıkacaklarını zannetmiyorum ben.

0|0
    0|0
    • ben soyledimşu anbi burs kazanirsam yollarmisiniz diye nerdeyse ailecek uzerime geliyorlardi

• O zaman aileden birinden destek al. Amcan olur teyzen olur dayın olur vs. Sana yakın hissettiğin aileden biriyle dertleş. Onunla beraber ailenin karşısına çık. Daha iyi olacaktır senin için.

• onlara bunu anlatmaya calısırdım ama göndermiyorlarsada onlardan daha önmli degil.

bazen göremediğimiz seyler olabilir. belki korkuyorlar orda tek basına kalınca ne yapacagından buda bir sevgidir .hem kolay degil bunun maddi boyutuda var.

0|0
    0|0
  • Aileni ikna etmek için planlı bir konuşma hazırlamalısın.

0|0
    0|0
  • ben 10 yaşında iş hayatına altıldım 12 yıl çalıştım bende bh ülkeden gitmek istedim elime fırsatta geçti ama ailem oralı olmadı şimdi keşke gitseydim diyorum elinde fırsat varsa bence kimseyi dnleme!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Aileni karşına alma derdim ama iyi bir gelecek seninde hakkın. Git bence. Okulunu bitir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...