Ön yargılı bir insan mısınızdır?

Ön yargılı bir insan mısınızdır? Yoksa tanıdıkça mı karar verirsiniz iyi olduğuna veya kötü olduğuna?

link Önyargıyı anlatan bir resim bu da..

Ve önyargı testi bakalım önyargılımısınız :)

link

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

0|0
23|32

En İyi Kız Görüşü

• Herkes bir havalarda ön yargılı değilimdir ayh öyleerinden tiksinirim ayol falan. Ama birilerine tanımadan kezban diyebilen bir sürü var burda işte asıl soru şu olmalıydı bence "Ne kadar dürüstsünüz". Neyse ben söyliyimde önyargılıyımdır burdan da belli zaten :D

1|1
    2|0

Erkekler Ne Diyor 32

• ben genelde durumsallığı kullanırım tek acıdan bakan at gözlüklülerden olamadım jımmy jıpp gibi her yönden her acıdan bakmak lazım illa her agızımdan cıkıcak sözün her boyutundan sonucunu düşünüp öyle söylerim ki bunu orta okulda öretmenime söylediğimde dalga geçmişti zavallı :D konustuklarımızın cogunu düşünmeden sözleriz demişti bende aptalmısınız diyince neden dedi ben dedim düşünmeden tek kelime etmem diyince şaşırdı sen ne kadar hızlı düşünebilrsinki okadar hızlı konusup aynı anda bunları düşünüceksin derken sözü bitmeden beynin işlem hızının onun sandıgından yuksek oldugunu söyleyince çok bozuldu kendince triplere girmişti buda bana bir insanın öğretmen olmasının akıllı oldugu anlamına gelmediğini öğretmenlerin programlanmış sınırlı beyinlere sahip yüksek egolu sığırlar oldugunu öğretti :D yazı git gide uzuyo yeter bu :D

1|0
    0|0
  • On yargili insanim yaa gercekten bunu kabul ediyorum bununla ovunuyorum da, insanin yargilarinin olmasi lazim herseyi kabul etmemeli ;)

1|0
    0|0
  • Evet ön yargılıyım ama aşmaya çalışıyorum. Sağ olsun Babam çoğu zaman uyarır

1|0
    0|0
  • önden yargılarım. sonradan da yargılarım. her türlü yargılıyım :( itici pisliğin tekiyim la :(

1|0
    0|0
  • Ön yargılı değilim... Bazen içgüdelerimi dinlerim...

0|0
    0|0
  • önyargılı değilimdir insanları tanıyıpta karar verilmeli güzel soru +5

1|0
    0|0
  • başta pozitifimdir ama lanet olsun ki analiz yeteneğim yüksek ne mal olduğunu anlıyorum kısa zamanda sonra tiksinme başlıyor :D

1|0
    0|0
  • Çoğu insan ön yargılı olmayı eleştirir ama aslında ön yargılıdırlar. ön yargı denilen şey istatistiksel çoğunluktur ve tercih edilebilir bir mantıktır. Dolayısıyla kendimi ön yargılı sayabilirim..

1|0
    0|0
  • Hayır değilim tanıdıkca zamanla kararı verirm:)

1|0
    0|0
  • % 11 iyi bir oran bence :)

1|0
    0|0
  • insanın kendini kapatmasıdır ön yargı , hayat önyargılara kapalıdır bence, hiç uzaktan göründügü gibi olmayan ve göründügünün tersi olan insan sayısı çoktur , dışardan sana bakanda ön yargılı davransa ne düşünürsün ve bu sebebden seni tanıyan kişi öyle olmadıgı görür , neden mi önyargı çok kötü bir şeydir bence...

0|0
    0|0
  • Önyargılıyım galiba. Çünkü soruya düşünmeden önyargısızım dedim. Ama biraz düşünce buda bir ön yargı değil miydi ?

0|0
    0|0
  • Çabuk tanırım bu beni önyargılı yapıyosa umursamam

0|0
    0|0
  • Teste gore zor ikna oluyormusum ben :)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle değilim ama istatistik önemlidir.

0|0
    0|0
  • mind reader ım ben.

0|0
    0|0
  • Önyargılısınız - %44

Zor ikna olanlardansınız - %33

Açık fikirlisiniz - %11

Tartışmayanlardansınız - %11

:)

0|0
    0|0
  • önyargılıyımdır

0|0
    0|0
  • Ön yargili olmadim hiç :-)

0|0
    0|0
  • Önyargılıyım bir insanın duruşu nasılsa kişiliği odur bana göre ;)

0|0
    0|0
  • Önyargılısınız - %33 sonucu çıktı? :)

0|0
    0|0
  • Ön Yargıları Yıkmak,Atomu Parçalamaktan Zordur (Albert Einstein)

1|0
    0|0
  • Iyyy nasıl bir profil resmi bu böyle kesin ineksiniz siz. Ön yargı mı ASLA :D:D:D

1|0
    0|0
  • daldım 2 saattir test çözüp duruyom :)

0|0
    0|0
  • öyleyim malesef :D

0|0
    0|0
  • Evet ama pek yanılmamışsımdır.

0|0
    0|0
  • evt onyargılıyım gııck aldıgım kısıyı asla sevmm

0|0
    0|0
  • önyargiliyim

0|0
    0|0
  • evet .

0|0
    0|0
  • ne var ki o resimde kızınbacakları güzel o.o

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 22

• Ön yargılı değilim.

1|0
    0|0
  • ucundan azıcık

1|0
    0|0
  • kessinlikle öyle. önemsedigim birisi veyahut beni önemsedigini söyleyen birisi örnegin geç cevap versin işi vardır birşeyle ilgileniyordur demem. bak işte dedigi gibi olsa geç cevap vermezdi derim kendi kendime. asla bir işi olabilecegi aklımın ucuna bile gelmez. güzel bir huy degil farkndayım ama bu şekilde davranmamı engelleyemiyorum.

1|0
    0|0
  • Açık fikirlisiniz - %33

Önyargılısınız - %33

Zor ikna olanlardansınız - %22

Tartışmayanlardansınız - %11

çıktı,doğru değil bence.

Önyargılısınız - %60

Zor ikna olanlardansınız - %40 olmalıydı,kendimi biliyorum ne yazıkki

1|0
    0|0
  • Asla ! Önyargılı insanlardan da nefret ederim.

1|0
    0|0
  • Çoğunlukla öyleyim, hayat... napalım işte :)

1|0
    0|0
  • Ön yargılarım vardır evet..

1|0
    0|0
  • Önyargılı olduğumu düşünüyorum ama bilemeyeceğim yinede testi bir deneyeyim ilgimi çekti :D

1|0
    0|0
  • Herkes te az da olsa önyargı vardır.Önyargısız insan yoktur diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • değilim ama bu genelde zararıma oluyor..

1|0
    0|0
  • 44 % önyargiliymisim . öyle degilim ama

1|0
    0|0
  • tamamen ön yargili

1|0
    0|0
    • test sonrasi sonuclar :

%44 : tartismasiz

%22 : acik fikirli

%22 : önyargili

%11 : zor ikna olanlardan

karisik biseyim zaten bende

• Yeri geldiği zaman kendim için dikkatli olmak adına önyargıda bulunduğum durumlar oluyor itiraf etmek gerekirse :)

0|0
    0|0
  • Önyargılısınız - %44 Zor ikna olanlardansınız - %33 Açık fikirlisiniz - %15 Tartışmayanlardansınız - %8

0|0
    0|0
    • insanın kendini kapatmasıdır ön yargı , hayat önyargılara kapalıdır bence, hiç uzaktan göründügü gibi olmayan ve göründügünün tersi olan insan sayısı çoktur , dışardan sana bakanda ön yargılı davransa ne düşünürsün ve bu sebebden seni tanıyan kişi öyle olmadıgı görür , neden mi önyargı çok kötü bir şeydir bence...

• yapabilecek bir şeyim yok insanın karakterini değiştiremezsin

• Sadece başlığı okudum önyargılı değilimdir ama yerinwe görede davranırım

0|0
    0|0
  • ön yargılıyım. ilk tanışmada neyse gidiştede odur

0|0
    0|0
    • ya ön yargıların hiç mi yıkılmadı , bence ilk neyse sonrası o değildir hiç bir zaman , :)

• güzel test önyargılı%22 açık fikirli .%44 çıktı ama genelde önyargılıyımdır .acaba ne oclak sorularım çoktur

0|0
    0|0
  • teste göre zor ikna olanlardanım

0|0
    0|0
  • Ne yalan soyleyim, evet biraz onyargiliyim

0|0
    0|0
  • önyargılıyım :) ama 6. hissim kuvvetli ;)

1|0
    0|0
  • Ön yargılı değilim ama ön sezilerim mükkemeldir, yanılma ihtimalim % 1... Her insan istesede istemesede ön yargılı olur ve olmak zorundadır... Hiç tanımadığın bir insanın peşinden iyi niyetle gitmen, kötü sonunu hazırlayabilir ...

1|0
    0|0
  • önyargılı değilim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...