Kadın suç işleyince erkeğin şiddet kullanma hakkı var mı dinen?

nişanlım evlendiğimizde herhangi hata yapınca kocanın kadını iki tokatla cezalandırma hakkı olduğunu söyledi. geçen gün yağmurdan dolayı buluşmaya geç kaldım kolumu bir sıktı çok acıdı morardı. :( erkekten korkmayan kadın yolludur diyor bir de. görücü usulu tanıştık ailem kabul etmez ayrılsam napıcam yardım edin?

Güncellemeler:
nisa suresinde hafifçe dövün yazıyormuş hafifçe dövmek nasıl olur?
nişanlıyken ayrılan kadın kirlenmiş olup tüm erkeklere haram olurmuş doğru mudur? o istemezse ayrılırsam cehennemde yancakmışım

0|0
12|21

En İyi Erkek Görüşü

• Dayak cennetten çıkmadır kardeşim.Kadınını,kızını dövmeyen ilerde dizini döver söyliyim ben sana.Böylesi gerçek bir erkekle nişanlı olduğun için çok şanslısın.Değil 4 elle 16 elle sarılman lazım nişanlına.

1|0
    2|2
    • İffeti bir kadının mücevheridir bacım.Eğer bu mücever kötü birinin eline düşerse değersiz,adi bir çakıl taşına döner mücevherin.Etrafta zaten kötüler çok.Sen sen ol asla nişanlından ayrılma.Onun gibi gerçek bir erkeği asla bulamazsın.Namusuna halel getirme kardeşim.

Erkekler Ne Diyor 20

• Yorumlara verdiğin cevaplar arasında çelişki var .

Nisa suresini yazmış üye , sen altına " yersen " demişsin . Bu ne perhiz bu ne lahana ?

Olasılıkla ortaya zaten kendince muallak olan bir konuyu attın ama , cevabı da aslında biliyorsun kendi içinde . Millet de öyledir böyledir , birbirine düşüyor altlarda...

Güncellemelerle de kışkırtmaya devam etmiş görünüyorsun . Amacın buysa , yapma ... Bu konular hassas konular.

0|1
    0|0
  • Arkadaşım, bahsettiğin şey dinde vardır ama adamın yaptığı da dinde zulüm olarak geçer... Yahu hiç mi aklınız, hiç mi duygunuz yok... Getirip gösterdiler diye niye evlenmeyi kabul ediyorsun tanımadan...

1|0
    0|0
  • Öyle saçmalık söz konusu değil ! Peygamberimiz buyuruyor ki : " Karısını döven adamın ahirette davacısı ben olurum ! "

Ancak bir ayeti kerimede bu hususa değinilir. Allah-ü teala, evliliği kurtarmak için eğer kadın ayrılmak istiyorsa önce yataklarınızı ayırarak ceza vermiş olun. bu da yetmiyor ve illa karınız ayrılmak istiyorsa hafif şiddet uygulayın diyor. Öyle ağız-burun girip kadının suratını dağıt denilir mi ? Keyfi olarak şiddet uygulanır mı ?

Ayrıca nişanlı dediğin adam senin için yabancıdır. Şimdiden bunu yapıyorsa ileride neler yapar bilinmez.

1|1
    1|1
  • Kızım güncelleme yapıp durma...

0|0
    0|0
  • çok arıyor musunuz böyle mamutları ? buz devrinde bile yoktur böylesi

1|0
    0|0
  • Tamam Sıkması bıraz Abes kaçmış ama Namussuzluk yapan kadını dövmek gerekir

1|0
    3|2
    • olumsuz puanlar verilmiş ama namussuzluk affedilmez suçtur sizde yoksa namus kavramı yapacak bişey yok...

• kesinlikle dinimizde şiddet yoktur.eş ailesine kesinlikle vuramaz.uyarmalıdır. hz. Aişe validemiz bile zina ile iftiraya ugradıgında Efendimiz dövmemiş ve hükmü şöyle olmuştur: eğer böyle birşey var ise Allahtan af dile ,Eğer yok ise bunu söyleyenler Allah nezlinde cezasını görecektir tövbe etmelidir. hiç bir erkegin kadına kadının da eşine el kaldırmaya hakkı yoktur.uyarın güzelce konuşun. biz peygamber degiliz hepimizin hataları olacak önemli olan hatalardan ders cıkarmak bir daha yapmamaktır.

0|0
    0|1
    • hafifçe dövün sözü uyarın manasındadır şiddetle degildir.sözlede bir insanı dövebilirsiniz.veya hafif can acıtmayacak sekilde vurarak.her kul affedilir Allah katında.isterse bir ömür günahkar olsun.yeterki tövbeyi içten ve samimi edin.

• Hala hafifçe dövmek nasıl olur diyorsun. Yahu hafifçe dövse bile senin kadınlık gururun ne olacak? Ailen bu kadar mı vicdansız. Söylesene ailene.

0|0
    0|0
  • hala o kişiyle nişanlımısın sen

1|0
    0|0
  • Evet. Dinen erkeğin dövme hakkı var. Fakat dinen iki karşı cinsin evlenmeden birbirine dokunması bile günah. Nişanlın dengesizin tekiymiş. Tipik dinci erkek. Evlenmeyin böyle insanlarla.

0|0
    0|0
  • bence eşine el kaldıran adamdan koca olmaz. cezalandırmak iki taraf içinde geçerlidir ama bu şiddetle olduğu zaman olmaz. bir ömür birinden şiddet görerek yaşamayı bir aklına getir. çocuklarının gözü önünde olduğunu düşün . gerisine sen karar ver. şimdiden böyle yapan birisi yarın birgün agız burun kırar.. bence hemen ayrıl...

0|0
    0|0
  • sen zaten yanmışsın

0|0
    0|0
  • Hani çocuğun poposuna hafifçe vurursun ya öyle olsa gerek mübarek.

0|0
    0|0
  • canım olurmu öyle şey kim uydurdu bu saçmalığı birşeyler yaşamadıysan öyle eline yüzüne değmekle ne haramı ne günahı ? bırak o adamı biran önce çünkü ilerde daha büyük problemler yaşarsın.son pişmanlık fayda vermez

0|0
    0|0
  • valla adam psikopatın önde gideniymiş ben çok bekledim sevgililerimi kimseye bırak vurmayı incitmeyi söz bile söyleyemiyorduk ki kalbi kırılmasın diye bu ne ahlaksızlıktır !

0|0
    0|0
  • Ağzını burnunu kırmak = hafifçe dövmek

0|0
    0|0
  • geç kaldın die kolunumu sıktı?şakamı bu

0|0
    0|0
  • Uçan tekmeyi yapıştırırım.. Hakkım.. wgfhgsd

0|0
    0|0
  • Öyle bir hakkı yok . Kadına el kaldıran katkısız ... Çocuğudur

0|0
    0|0
  • kadını okşamak iyidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Eğer itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah, çok yücedir, çok büyüktür. NİSA-34 (Diyanet meali)

1|1
    0|0
  • Sağlam psikolojisi ve karakteri olan insan kendinden güçsüz birine el kaldırmaz.eğer nişanlın bu kadar çok sinirleniyosa geç kalmana gelip te evinden alma zahmeti üstlenseymiş.bak ablacım bu enişte seni aldatır bir de üstüne dinimizde 1 erkeğe 5 kadın düşüyor der.emin ol bundan

0|0
    0|0
  • 1. güncellemen için cevap vereyim. Ayette kullanılan darebe (dövmek) fiilinin bir anlamı da ısrar etmektir.

Yani söz konusu durum, eşlerin yatakları ayırma konusunda ısrarcı olmaya devam etmeleridir.

İkinci güncellemeye gelince tamamen bir saçmalıktır. Hiç bir ayette ya da sünnette böyle bir durum yoktur. Peygamberimizin kendi kızları dahi nişanlarından ayrılmışsa böyle birşey söz konusu olamaz.

Despot bir nişanlın var. Gaybı Allah bilir fakat bu cahil adam senin canını çok yakacak.

0|1
    0|0
  • güncellmelerin ikiside salakça ve saçma. bu malca şeyler kesin o zihin fukarası nişanlının başının altından çıkıyor. bana bak sakın o gerizekalıyla evlenym falan deme. bu senn hayatın kmse karışamaz. bnu kendine yapma güzelim. kendine resmen köle arıyor. cehalet sahibi biriyle evlenme sakın.

0|0
    0|0
  • Çok arıyor musun böyle simitçileri?

1|0
    0|0
  • Neyini kabul etmiyor?

Anlamıyorum ailelerinizi. Bunları anlar annen, baban dayak yemene göz mü yumacak. Ayrıca ne zamandır yağmur yağmıyor sen nerede yaşıyorsun.

1|0
    0|0
  • canım zamanında aynı durumu ben yaşadım. nışanlıyken ayrıl. evlenip boşanmak sana çok daha pahalıya maloluyo, herkes faydalanmaya bakıyo.. erkek için sorun yok ama kadın için özellikle türkiyede boşanmış olmak çok acı. nışanlıyken ayrılık emin ol daha kolay. olmadı ayrıldık dersin. şimdiden sana bu hurafeleri söylüyosa; ben seni dövcem evlenince haberin olsun demek istiyo belli. ailenle konuş ve bitir. üzülen sen olma.

0|0
    0|0
  • İslam'ı böyle saçma sapan çarpıtıyorlar. Dövme bazı şartlarda o da ilk çare olarak değil, yatak ayırma cezası filan verildikten sonra diye biliyorum. Ama buna rağmen hadis var şu içerikte; karısını dövenden ahirette ben davacı olurum diye. sözleri buna benzerdi. öyle kafasına göre herhangi bir hatada çat pat giremez yani.

geç kaldın ve kolunu morarttı? nişan atan kadın kirli mi? İslam'da nişanda özellikle nikah kıyılmasını önermiyorlar çünkü nişan tanıma amaçlı geri dönüşü olunabilen bir yol. Diğer erkeklere haram filan olmuyorsun. Birbirinize de uygun değilseniz ayrılın ne cehennemi? Kim o fetva veriyor? Kimin nereye gitçeğinin hükmünü Allah verir.

İslam öyle beyefendinin keyfine göre şekillenmiyor bas tekmeyi gitsin. Ailene durumu anlat. Şiddet uyguluyor de. İki sohbet dinlemiş onu da neresinden anlamışsa dinimizi seni haklamak için kullanacak aklı sıra.

1|0
    0|0
  • Ya saçma saçma şeylere kanıpta hayatını zehir etmee .

0|0
    0|0
  • gecen gün eşimin kolunu sıktım ben de biraz morardı bir de tırnak atmıştım. bizde ben yapiyorum kavga sırasında sinirlendirince ama erkeğin yapması daha çok can acıtır. hem fiziksel hem ruhsal olarak :s

0|0
    0|0
  • Mecbur kabul edecekler . Bırak .

0|0
    0|0
  • Çok geri kafalıymıs sevglın

1|0
    0|1
Yükleniyor...