Kaslı erkek güçlü erkek midir?

Bu gördüğümüz vücut çalışan pazuları sıktı mı balon gibi kolları damar damar olan erkekler klasik vücutlu fit bir erkeğe göre daha mı güçlüdür? Yani body building bir insanı daha mı güçlü yapar fiziksel olarak? Yoksa sadece görüntüden mi ibarettir, öyle kaslı olmayan bir erkek de onlar kadar güçlü olabilir mi?

0|0
19|61

En İyi Erkek Görüşü

• En basit örneğini gemide yaşadım, geminin ikinci kaptanı 50cm e yakın belki daha fazla kol genişliği olan iri yarı düzenli olarak spor yapan biriydi, bir gün gemiyi dolaşırken makinaya indik, geminin ikinci çarkçısıda bizim 2. kaptanın çeyreği kadar olan bir adam, kolları çok kaslı falan da değil fakat kas gücü gerektiren bir iş yapıyordu, ikinci kaptan ben devam edeyim diyerek olaya dahil oldu fakat daha 2. dakikada tükenip bıraktı, kendisinin çeyreği ebatında ki adam ise o işi saatlerdir yapıyordu. Yani kas ve güç eşit orantılı değil.

1|1
    0|0
    • 2ay

Güzel açıklama oldu. Ben de öyle tahmin etmiştim.

• 2ay

Bu güçle değil dayanıklılıkla alakalı birşey adam sürekli bu işi yaptığı için dayanıklılığıda bu oranla gelişmiş

• 2ay

@Aşık1639 Dayanıklılıkla alakası yok tamamen kol kaslarının çalıştığı bir iş yapılıyordu kaldı ki dayanıklılık ve gücü ayırabilecek yaştayım :)

En İyi Kız Görüşü

• No. Kas hiç sevmem aslında kas yapan güçlü olduğunu düşünür yok öyle bir şey. Cesarette biter iş. Misal 44 kiloyum ama sorsan çok kafa tutmuşluğum vardır. Boy kilo bunlar belirlemez.

1|2
    0|0
    • 2ay

O zaman neden kısa erkeklerin kolay lokma olduğunu kavga da uzun boylu alır diyosunuz?

• 2ay

hadi ya? bütün kız milleti böyle söylüyor? kısa erkek koruyamaz edemez en iyi güveni uzun erkekler verir. kavga da boy avantajsa kanıtlayın

• 2ay

Ben öyle bir şey demedim bunu gelip bana demen komik.

Erkekler Ne Diyor 60

• ben bir insanın kemiklerini rahatlıkla kırabilirim.. bodybuilding yapan biri kaslarıyla beraber kemikleri eklemleri tendonlarıda gelişir aksi taktirde kemikleri bu ağırlıklara dayanamayıp kırılırlar.. bodybuilding güç kuvvet ve estetık sporudur bu nedenle duzenlı agırlık arttırılır. güç ve kuvvet sinir sistemiyle alakalıdır.. sinir sistemin nekadar guclu ıse okadar guclusundur cunku sınır sistemi kasların kasılmasını sağlıyor ve kaslar nekadar kasılırsa okadar guclusundur.. bak şimd sana bir örnek vereyim.. bir halterci bir bodybuildin sporcusundan daha sıska durur ancak çok daha güçlüdür bunun sebebi şudur sinir sistemi antrenmanları yapmalarından kaynaklıdır antrenman şekli farklıdır. bir powerliftignde çok kuvvetlidir bu spor branjı kuvvet uzerınedır zaten.. fakat bodybuilding sporu bunların hepsını kapysana bır spordur o nedenle bodybuilding yapan ve yıllarını vermiş ileri seviye sporcu çok kuvvetlidir bu açık ve nettir.. yinede emin olmak istiyorsan Ronnie Coleman leg press videosunu izleyebilirsin 1 TON ağırlıkla çalışıyor.. bir insan 1 TONu itebilir mi? itiliyor işte ya da 350 kilo squat yapabilirmi yapılıyor body building güç kuvvet ve estetık sporudur.

0|0
    0|0
    • 2ay

Örneklerinde yıllarca steroid kullanan birini vermeseydin keşke , doğal yolların dışına çıkmış oluyoruz. Ayrica doğal bir bodybuilder ile doğal bir halterciyi yan yana koysak (kendi klasmanlarinda) Halterci açık ara daha kaliplidir. Güç ve kuvvet sinit sistemiyle alakalıdır, fakat daha çok yapım yikimla alakalıdır. Sinir sistemi , duruma alışık, ani tepkiler vermemiz , vücudun sasirmamasini sağlar vücudu hazırlar, fakat senin kas limitin (gelişmişlik duzeyin) ne kadarsa sinir sistemininde etki edicegi Limit o kadardır.

• 2ay

@ÇirkinPanda sanki diğer sporcular steroid GH hormon ya da diğer türevlerini kullanmıyorlarmı hepsi hileli az veya çok kullanıyor.. soruda kaslı gorunmek ve gucden bahsettiği için bodybuildingden bahsettim olay sadece kuvvet olsaydı elbette ki powerliftingden bahsederdim çunku onların branjı kuvvet guc antrenmnları temel egzersizler bench press squat ve deadlift yapıyorlar yani olay bütünüyle sinir sistemini güçlendirmeye yonelık idmanlar.. Haltercide idmanlarında sinir sistemni güçlendirici kuvvet idmanları yapıyor.. şimdi baktıgımızda haltercinin silkme ve bazı harektlerı harıc diğer kuvvet antrenmanları bodybuilding sporunda mevcut buda demek oluyor ki bir bodybuilding yapan sporcu elbettte ki güçlü ve kuvvetli oluyor doğal ol ya da olma farketmez kas limitin nekadar guclenmış ise sinir sistemin nekadar güclenmiş ise okadar guclusundur.. sıradan bir insnla bodybuilding yapan bir insan kesinlikle aynı olamaz böyle birşey yok sorunun kısa cevabı budur.

• Kaslı erkek güçlü erkek demek değildir. Görüntüde ki her kas kişiye güç vermeyeceği gibi bu kası kullanabilecek bir zihne sahip olmayan kişide güçlü olamayacaktır.

Sadece görüntü müdür? Eğer bu kası sadece spor yaparak yaptıysa, hayır sadece görüntü değildir.

1|0
    0|0
  • Neye göre güç? Değişken bir durum. Vücut çalışmamış birisi vücut çalışan birisinin belli sayıda yapamadığı tekrarı daha fazla yapabilir...
    Cümle biraz devrik oldu ama anladın sen...

1|0
    0|0
  • Güç bambaşka bişeydir gücün çoğu doğuştan gelir sonradan geliştirilir mesela bilek güreşlerini izle zayıf zayıf adamlar kaslı falan değil yani body insanı daha dayanıklı yapar fitness daha çevik atletik yapar 600 kiloyu yerden kesen bodyciler var boksörler basketçiler vs fitness antrenmanı yapar

1|0
    0|0
  • Evet öyledir. Kas çalışan insanın vucudunda çalıştıktan sonra yıkım başlar. Ardından yıkılan kas hücrelerinin yerine daha güçlü kas hucreleri gelir. Baskalariyla değilde , o insanı önceki haliyle karşılaştırdigin zaman eski halinden daha güçlü olur. Tabi 2 ay çalışıp gezinenleri saymassak. Bu sporu beslenmesiyle vs vs adam akıllı yapanlar için böyle.

1|0
    0|0
  • Evet de hayırda. Aslında orda gördüğün kaslı erkekler baman alevi gibi. Çalışmayı bırakınca eriyip gidiyo o kaslar. :) ömür boyu görmek istiyosan öyle ömür boyu spor salonuna muhtaçtır demek. Onları güçlü sayamayız badece şişmiş hormonlu balonlar..:D mesela halter cimnastik güreşteki adamlar asıl gerçek kas onların ki ve diğerleri gibi erimez...

1|0
    0|0
  • Bunun çalışma yöntemi ile alakası var. Hacim gücü ifade etmez.
    Örnek olarak:
    https://youtu.be/c191lq2nCs0

1|0
    0|0
    • 2ay

Çok saçma bir örnek. Bilek güreşi çok farklı bir şey. Teknikleri var ve kimin kas fiberleri daha hızlı kasılırsa o kazanır. Yani o bodybuildingci gibi yüzlerce kilo kaldırabilir mi? Arkadaşlar bilmediğiniz mevzulara girmeyin.

• 2ay

@xBerke Peki ağbi 😊

• Hayır değil dövüş sanatlarını ve dövüşleri iyi bilen biri (benim gibi) :D :D Bodyciyi kolaylıkla yere serebilir

1|0
    0|0
    • 2ay

Bilmem farkettin mi ama ikiside farklı dallar body dövüş sanatı değildir keşke kendini övmek yerine beynini kullansaydın

• 2ay

Pro dediğin şişme olur asıl protein tozu kullanan sporcuları diyosan bunlarda kullanıyo hemde babasını kullanıyo bana kalırsa sen sporcu bile değilsin sallıyosun bilip bilmeden atıp tutuyosun

• 2ay

@Phoboss Yok knk harbi sprocuyum ama proteinle falan işim yok bilmiyorum

• Kaslı olur ama dövüş sanatı bilmezse sıkıntı. Tepeledik zamanında baya, yine gelirse yine tepeleriz. :)

1|0
    0|0
  • kesinlikle ama ne kadar kaslı o kadar güçlü denemez yaptığı antrenmana bağlı ama antrenman yapan biri her zaman daha güçlüdür

1|0
    0|0
  • Alakası yok spor salonlarında kas yapan erkekler şişme bebek gibi içi boş kas yapar güçlü erkek inşaatta çalışan erkektir fena kas yapıyolar :d

1|0
    0|1
  • Güç = Zeka.

1|1
    0|0
  • önemli olan kas değil kuvvet

1|0
    0|0
  • kasli dogal erkek guclu erkekdir doping kullanan balon sismesi guclu degildir

1|0
    0|0
  • yoo bazıları hava

1|0
    0|0
  • Güçlü oluyor

1|0
    0|0
  • Sadece görüntüden ibarettir canlı kanıt olarak arkadaşlarım var :)
    Boksör bir çocuk vardı ince zayıf birşey 2 tane iri yarı adamı tek yumrukta indirdi

1|0
    0|0
  • O kollar 100 kg bench görüyo heralde güçlü olcak

1|0
    0|0
  • Kas ile güç aynı şeyler değildir kaslari olmayan herhangi birisi de güçlü olabilir

1|0
    0|0
  • Kaslı erkek güçlü erkektir 💪🏻

1|0
    0|0
  • değildirrr

1|0
    0|0
  • güç kas oranına bağlı olarak değil ne kadar kas lifini harekete geçirebildiğinle alakalıdır

1|0
    0|0
  • Bizim arkadaş var dışarıdan görsen 200kg kaldırır dersin 10 kg de ağlıyo bizim diğer arkadaş sanayide çalılıyontek başına motoru kaldırıyo ama çok zayıf sen hesap et

1|0
    0|0
  • Tabiki güçlü yapar amaç güçlenmek erkege zayiflık yakısmaz

1|0
    0|0
  • Normal insandan güçlüdür ama insaatta calisan insanla aynıdır 😉

1|0
    0|0
  • Tam bir garantisi yok kolları bacakları daha güçlü olabilir halterde daha fazla kaldırabilir ama beden gücü denilen bişey var zayıf zayıf adamlar 4. 5. Kata buzdolabı taşıyo yani

1|0
    0|0
  • kimisi fitt ve çok güçlü olur kimisi azman ve kof olur... Özellikle kimyasal kullananlar

1|0
    0|0
  • niye kiyasliyosun bunu bu sekil?

1|0
    0|0
    • 2ay

Çünkü ben çok kaslı erkek sevmiyorum ama güçlü erkek severim.

• 2ay

fiziksel olarak saglikli beslenen fit bir erkek (yeterince) gucludur.
      Gorunus olarakta sen yanina yakistirirsan, bence aradigin ozelliklerdeki kisi o olabilir. Fiziksel olarak tabi

• Yorumlar çok saçma bench presste 100-200 kg giren bir adammı güçlü olmıcak saçmalamayın.

1|0
    0|0
  • öyle kaslı olmayan bir erkek de onlar kadar güçlü olabilir mi?

evet hatta çok daha güçlü olabilir

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

Kızlar Ne Diyor 18

• Spor yapan elbette güçlüdür yapı olarak. Ama cüsse gücün göstergesi olmayabilir her zaman. Daha küçük yapıdaki biri daha güçlü çıkabilir. Nadirde olsa

1|0
    0|0
  • Kaslı olmayan erkek onlar kadar güçlü olabilir belki küçük bir ihtimal vücut çalışmak da insanı güçlendirir

1|0
    0|0
  • Güç=kuvvet+cesaret

1|1
    0|0
  • Vursa öldürürmüş gibi duruyolar ama bilmem

1|0
    0|0
  • Yok öyle birşey kas güç değildir ki bence

1|0
    0|0
  • Seksi oldukları bir gerçek.

0|0
    0|3
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Değildir.

1|0
    0|0
  • güçlü erkekler genellikle canım olur.

0|2
    0|1
  • Estetik iste. Gobekli killi herifler bok atmasin mk kaslilara s

0|0
    0|1
  • Guc farkli bisey

1|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • onu bunu bilmem çok hoş görünüyorlar <3

0|1
    0|0
  • Bu nasi soru ya😂😂😌😌

0|0
    0|0
  • Hem evet hem hayır.

0|0
    0|0
  • @Joffrey7 kaslı mısın? (Hala küsüm)

0|0
    0|0
  • Bazıları bir adam bile dövmemiştir belkide.

0|0
    0|0
  • Öküz gibi erkekler var onlar güçlü

0|0
    0|0
Yükleniyor...