Presler boy uzamasını engeller mi?

evde dumbellerle press yapıyomda göğüs press ve 2-3 tane daha press hareketleri var onları yapıyorum dumbeller 5veya 7 kilo olanlar hangisini buluursam evde onla çalışıyıorum sorum şu bu presler boy uzamasını engellermi?

çünkü hergün barfiks çalışması yaptığımiçin kollarım esnek mesela göğüs press bir hareket yapınca kollarımda çıt çıt kemik sesi geliyo sanki engelliyo gibi ama?

Güncellemeler:
mesela şu hareketi yerde yaparken oluyor kemik sesleri geliyor

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• yok öyle bişey gönül rahatlığıyla sporunu yap kardeşim

0|0
    0|0
    • peki gelen kemik sesi?

• engellemez diyosun?

• kesinlikle engellemez hatta normal body hareketlerinin yanında esneme hareketleri yaparsan destek bil eolur uzamasına

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 6

• yaş kaç

0|0
    0|0
    • kıkırdaklarım açık hala allaha şükür

• Sağa sola doğru çalışmalar yapılabilir ama direk bir ağırlık kaldırıp onun kendi üzerine çıkartırsan zamanla hem boyunun uzaması durur bitmediyse hemde kısalmaya başlarsın, dikkat et hiç uzun boylu halterci göremezsin çünkü ağırlığı yukarıya kaldırıp bekletiyorlar, bu kesin bir şeydir tahmin değil yani.

0|0
    0|0
    • link şunu yerde yapıyorum ama kemik sesleri geliyor

• Adamın yaptığı gibi bir şeyin üzerinde yapmayı dene, hatta spor minderleri var fiyatları uygun onlardan alabilirsin.

• yrerde dediğim ondaki spor minderinden daha yumuşak bir yerde yapıyorum

• Kısaldığını söylüyolar

0|0
    0|0
  • Engelleyebilir ancak bu yaştan sonra pek uzamıyor boy, o kadar bir fark yaratmaz...

0|0
    0|0
  • Boyun uzamasını istiyorsan vücuda yük bindirmek doğru olmaz.

0|0
    0|0
  • 5-7 kilodan birsey olmaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...