Çocukların korunması için neler yapılabilir ?

3 yaşındaki yiğenim kreşten geldiğinde sürekli çığlık atıyordu.ödeviymiş.kreşi arayıp sorduk bize olası bir tacizde kaçırmada kendilerini savunsunlar diye yaptırdıklarını söylediler.duyunca çok hoşuma gitti.kendi çocukluğum hep büyüklerden korkutularak geçti.doktordan hemşireden polisten amcalardan yaşlı teyzelerden.hatta motorculardan .

birde gizleme durumu var.

siz bu konuda eğitim vermeyi düşünür müydünüz.neler yapıla bilir?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Çok mantıklı eğitim her alanada şart haleki geleceğimizi emanet edeceğimiz cocuklara sizi tebrik ediyorum ...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Çok yanlış bir eğitim tarzı olduğunu belirtmeme gerek yok herhalde... Zira her anne babanın kucağındaki çocuk istemediği birşey yapıldığında veya istediği birşey yapılmadığında bağırır, çığlık atar veya ağlar...

Dolayısıyla bir çocuk kaçırılıyor bile olsa çığlık atınca kimsenin o çocuğun çığlığını ciddiye alacağını veya kaçırıldığını düşüneceğini zannetmiyorum...

Ama çığlık atarken imdat veya polis diye çığlık atıyorsa o başka tabi...

1|0
    0|0
    • ben de onu sordum işte neler yapılabilir.sadece eğitimcilerin işi değil bu

• Çocuklara güvensizlikle ne ilgisi var... Anaokulu dediğin 4 - 5 yaş çocuklar...

• eğitilecek yaş işte.çiple kamerayla korumak yetmez bence.şahsi görüşüm.

• çocukları saldım çavıra mevlam gayıra düşüncesiyle doğurup sokağa fırlatıp evde arkadaşlarınla dizi izlemek veya dedikodu yapmazsan çocuğunu korursun

1|0
    0|0
  • elbetteki verirdim .

.

0|0
    0|0
  • önce koca bul sonra düşün canım (;

0|0
    0|0
  • Millet nasil sapiksa, dusun artik tecavuzle ilgili egitimler veriliyor.

1|0
    0|0
    • mecburen..ailelerde de şu var uslu akıllı olup ezileceğine şımarık olsun diyorlar

• x5

ama yine de çığlık amacının dışında kullnıldığında insanı zan altında bırakır. sırf bu yüzden çok sevdiğim halde çocuk özellikle kız çocuk sevemiyorum. bağırır/ağlarsa yanlış anlaşılırım diye... :(

0|0
    0|0
    • farklı bir bakış açısı.bağırmasını gerektirmicek güveni verirsen sorun olmaz bence.bi yerde okumuştum çocukları zorla mıncıklamak özgüvenlerini sarsıyormuş.biz şefkatten yapıyoruz ama onlar sınırlarına zorla girilmiş gibi hissediyorlar.uzaktan ve küçükte olsa saygı duyarak sevdiğin sürece bağırmazlar

• bende uzaktan seviyorum sadece gülümseyerek. temas etmekten kaçınıyorum. sanki dokununca bağıracaklarmış gibi geliyor çünkü.

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet benim yeğenime de kreşte bu tarz şeyler öğretmişler İMDAT diyip duruyordu arada :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...