Bu kadar boşanan insana rağmen insanların -özellikle kızların- evlenmeye çalışma çabaları nedendir?

İnsanlar sanıyor ki; evlenince her şey güzel olacak ve peri masalı gibi yaşayacaklar. Bu durum daha çok, kızların bilinçaltına yerleşmiş ya da yerleştirilmiş. Hemen hemen hepsi; evliliğe giden yolu arayıp duruyorlar. Ama bilmiyorlar ki; evlilik ile tüm dünyan değişmeyecek, tüm dertlerin silinmeyecek, tüm olumsuzluklar güzelleşmeyecek. Hatta bunların daha da artacağının farkında bile değiller. Peki; bu kadar boşanan insana rağmen bu insanların -özellikle kızların- evlenmeye çalışma çabaları nedendir?

Güncellemeler:
5 yıldır meslek hayatımda, araştırma, staj, asistanlık, danışmanlık gibi alanlarda çalıştım ve bu konuda söyle bir istatistik çıkardım. Boşanmalar;

Evliliğin:

2. yılından sonra boşanma yoluna gider.Bu durumu bir şekilde atlatan

7. yılından sonra boşanma yoluna gidiyor. Bu durumu da geçerlerse

14. yıldan sonra boşanma söz konusu oluyor. Bu şekilde bu durum tekerrür edip duruyor.

2 ve 7 ile orantılı bir ayrılık süreci var. Yıl, ay, hafta veya gün ama 2 ve 7 ile orantılıdır hep.

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• boşanmalar artmış olabilir ama evlilikleri devam edenler daha fazla.ben etrafımda boşanan bir çevrede yaşamadım.sadece şöyle düşünüyorum onlarca beyazın içinde bir siyah daha çok göze batar.

0|0
    0|0
    • Son bir ay içinde 4 kişinin boşanma davası için dilekçe yazdım. Hep böyle saçma sapan şeyler... Artık gına geldi, evet evliler çok ama asıl soru şu ki; evlilik öncesinde insan niçin daha evliliği büyütüp sanki bunu bir dönüş noktası, herşeyın değiştiği bir an olarak kabul eder bunu anlamıyorum...

• gerçek aşk mutluluk getiri.etrafındakilere acı veren şey aşk değil bencilliktir.

• Dünyadaki tüm bencilleri kınıyıyoruz o zaman. Selametle efendim...

• evlenseler nolcak onlarda 2 gün sonra geçinemedik diyip ayrılcak

1|0
    0|0
  • sevgı herseyın ustesınden gelır bılmıyomusun . ınsan sevdıgıyle olursa onun sıcaklıgıyla aşkıyla herseyı yapar .ve ıhtıyac meselesı oluncada evlenılır . tabıkı evlenıcekler sokaktakı adamla yatacak ıhtıyacını gıderecek hallerı yok .ve aşk olmazsa hayatta olmaz .

0|0
    1|0
    • Bu konuda tereddütlerim var, toz pembe hayallerini dağıtmak istemem ama senin düşündüğün gibi bir aşk yok. Aşk anlık bir şeydir. Gerisi ise, sadece sevgi ve saygıdır.

• Yok dıyosun ama emın ol var .Benım aşkım nıye hep uzun suruyo .bende boşanmış bırıyım aşk dersen hala var ama saygı ve sevgı yok

• Saygı ve saygı yoksa bundan da boşanırsın. Ayrıca aşk anlık olmasaydı boşanmazdın. Yani bakış açımız ve olayın derinliğin farkında değilsin. Benim kafama ulaşman biraz zor. Bol şans...

• Değişik bir bakış açısı ama doğru olabilir. Eşimle evliliğimizin 2. yılında ayrılmak üzereydik zar zor toparladık.Bu yaz 7 yi doldurcaz ve boşanma kararı aldık.

Ama evlenmek isteyenler hala umudunu yitirmemiş insanlar galiba. Ben bu saatten sonra kolay kolay evlenebileceğimi sanmıyorum.

0|0
    0|0
    • 2. yılda da çocuk yapar bunu atlatırız diye düşündünüz? doğru mudur?

• İyi bir şey bu? Ben şu an da stajyer avukatım. Ama yaklaşık; 5 seneden fazladır, avukatlarla birlikte çalışıyorum, bir sürü bu tip olaylar gördüm, anlaşın tek celsede bir ay içinde anlaşmalı boşanma ile halledersiniz.

• seni eklesem bilgilendirir misin beni?

• namus her seyden önce gelir de ondan :) bunun için hayatlarını bile karartırlar.

1|0
    0|0
    • Namus mu? Namusu bir et parçası ile özdeşleştirmeyı doğru bulmuyorum.

• 80 yıl sonra ölurum ben ondan sonrası benı bağlamazz...:))

• :=) çocuğunuz olursa onu da avukat olması için teşvik edersiniz

• ideallerimi gercekleştirmeden evlenmek gibi bir düsüncem yok.

1|0
    0|0
  • Kimse mutlu yuvasnı yıkmaz bunu kafanıza yazın bir kere.

Hor görüp de durmayın!

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 4

• Çoğu kızın ekonomik özgürlüğü yok, evlilik yoluyla daha fazla ekonomik güce sahip bir erkeğin "koruması" altına girme derdindeler. Bu şekilde kendilerine bir gelecek güvencesi sağlama kaygısı var. "Evde kalıp" anne-babaya bağımlı olmak yerine, mutsuz da olsa, sorumlulukları büyük de olsa ve bu sorumlulukları kaldırıp kaldıramayacaklarını tartmadan direkt "ayrı bir hayat" sürmek istiyorlar.

Ekonomik özgürlükleri olmadığı gibi cinsel özgürlükleri de yok, (maalesef) evlilik özellikle kadınların cinsel hayatının "toplum tarafından onaylanması" anlamı da içerdiği için, evlenememenin bir kompleks yaratması doğal. Bekar ya da dulsan cinsel hayatın başkalarına dert olur ama evlenince sosyal baskıdan arınırsın. Kadın olmanın bir güçlüğü bu. Evlenme çabasında sosyal baskıyı savuşturmak da mevcut.

0|1
    0|0
  • Çoğu insan aile kurmak için evlenmek istiyor.Boşanmalar var diye kimse aile kurmayacakmı yani? bize ne çıkar için evlenenlerden hem evlenmedin aile kuramadın çocuk sahibi olamadın çocuğunun büyüdüğünü göremedin milletin çoluğuna çocuğuna imrenmeye başladın başka ne kaldı hayatta yapamadığın diye düşünmezmi insan? bizlerde herkez gibi yaşıyoruz hayatta belirli hedeflerimiz olmalı yoksa yaşamak neye yarar?

0|0
    0|0
    • Evlileğe değil evliliği bir kurtuluş olarak görenlere benim lafım. yoksa evlilik kurumu bir çok sebepten gerekli bir husus. Resmi ya da değil olması gereken bir durum. Sebebi ise, sadece düzen için toplum düzeni için.

• uzun ilişkinin temeli mantıklı sevgi o aşkı isteyen boş kafalı tipler hep acı ve ayrılıkları görmeye mahkumlar önemli olan düzgün sağlıklı düşünceler ile sevgidir

0|0
    0|0
  • bu güzel hanımlara iltifatmı oluyor bılmıyorum ama %75 i hem ... merakından

0|0
    0|0
Yükleniyor...