Sıkılaşmak için acı çekmek mi gerekli?

Spora başladım baya basit bacak egzersizleri yapıyorum. Biraz ağrı oldugu oluyor bunu napiyor insanlar? Kesinlikle aci cekmem gerekiyor mu sıkılaşmak için yoksa en basitten başlayarak artırarak da mı olabilir?

Güncellemeler:
2ay Dipnot:Lütfen özlü söz paylaşacağınıza sorumun cevabını verin. Basitten başlayıp arttırsamda olur mu?
Ha birde sıkılaşan bacak kalınlaşır mı inceleşir mi? Bunu çözemedim. Squat kalınlaştırıyor mesela.

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlis yaptiginda vucudu bozabilirsin aci cekmeden birakmalisin onemli olan fazlaca yapmak degil dogru yapmak

0|0
    0|0
    • 2ay

Spor egitmenine daniscak imkanim malesef yok. Doğru yapip yapmadigimi nerden bilebiloirim.

• 2ay

Hareketleri soyledim. Ne gibi bir bozukluk olabilie

• 2ay

Ozelden yazarmisiniz

En İyi Kız Görüşü

• En basittrn başlayıp arttırmak gerek. Eğer gereksiz bir ağrı olduğunu hissediyorsan yanlış yapıyor olabilirsin. İlk birkaç hafta ağrı olup sonrasında düzeliyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Aynen öyle.

0|0
    0|0
  • Ağırsağlam diye bir Youtube kanalı var orada nasıl Squat yapman gerektiğini gösteriyorlar. Eğer yanlış form da yaparsan sakatlanırsın. Acı çekmen normal değil.

0|0
    0|0
  • Gelişen kas ağrı yapar ve malesef ağrısız bir yolu yok zamanla alışırsın her set yapabildiğin kadar yap ama yanmayı hisset 3 olmuş 5 olmuş önemli değil bacağında çok kalınlaşmaz merak etme sadece şekillenir ağırlıkla yaparsan kalınlaşır

0|0
    0|0
    • 2ay

Şekli bozulur yanlış yaparsan diyorlar

• 2ay

Zaten yanlış yapma doğru diyolar ama kendini de biraz zorlamalısın

• zihinsel aci fiziksel degil

0|0
    0|0
  • Yana doğru bacak açma egzersizleri falan işe yaramaz en basiti ağırlıksız squat. İncelten kalınlaştıran egzersiz farkı yok yağ oranı azsa kalın durmaz squat yap merak etme öyle kötü kalın durmaz sonra ağırlıkla squat yaparak ağırlık artır

0|0
    0|0
  • no pain no gain hell yeahhh

0|0
    0|0
  • Acı yoksa başarıda yoktur

0|0
    0|0
  • bir sure agri illaki olacak

0|0
    0|0
  • No pain no gain nokta

0|0
    0|0
  • Yavaş yavaş başarabilirsin

0|0
    0|0
  • Acı ilk hafta yüksek olur kıymetini bilirsin işte😀

0|0
    0|0
  • yedıklerıne de dıkkat et

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ağrıması veya yanması işe yaradığı anlamına gelir zamanla vücudun alışacak ama o zamanda bir üst seviyeye çıkman gerekecek anlayacağın genelde olacak böyle ağrılar ta ki vücud tamamen alışana kadar

0|0
    0|0
  • Gerek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...