Insanlar hakkında yargısız infaz yapar mısınız? :)

yani insanları tanımadan görünüşüyle ya da tavırlarıyla hakkın da ne olduğunu düşünürmüsünüz

altın da şahin varsa tamam bu fakir gibi :)

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Tanimadan,altindaki arabasi ile,olmayan parasi ile,tasidigi kiyafeti ile bir insani yargilamak kimin haddine?! Kim bir insani dis görunusu ile,sahip oldugu ya da olmadiklari ile yargilayacak kadar buyuk ki su dunyada? Insanlar ancak su sekilde elestirilebilir ki, o da halidir,hareketidir,tavridir,konustugu söz,aldigi terbiyedir,ahlakidir.

Bir insani tanimak sadece zaman ister,nasil oldugu konusunda fikir beyan edebilmek icin emek harcamis olmak gerek.Onunla yasamak degil,onu yasamak gerek. :)

Yani kisacasi kimseyi tanimadan görunusu ile yargilamam.Maddi durumu ile yargilamam,ailesi ile de.Hal hareketlerine bakarak ufak tefek tahimnler yurutebilirim ancak...

0|1
    0|0
    • gayet açıklayıcı oldu :) zahmet verdim kusuruma bakma lütfen

• Rica ederim iyi dusunmussnz :) Allahim onlari islah etsin.

• :) amin

• İnsanların görnüşlryle tvrlryla sözlryle ne oldğnu anlybilyrm ve şmdye kadr yanılmadm

0|0
    0|0
  • önyargıları sevmem, kimseyi yargılamam. adam gibi adam mı, kendini yetiştirmiş mi, ona bakarım.

1|0
    0|0
  • tvde kadının yastık altından 400bin çıktığı gördükten sonra demiyorum:D

0|0
    0|0
  • Bana yapılmasına ya da başkasına yapılmasına çok kızdığım bir şeydir ama yaptığım zamanları hatırlıyorum. Yargısız infaz yaptığım kişilerden bir şekilde özür dileyip helalleşmişliğim var ondan içim rahat.

0|0
    0|1
    • insanız ve galiba hepimiz de biraz var bu durum

Erkekler Ne Diyor 11

• Önyargılı değilimdir, fakat bu tür belirtilerden analiz etmeye çalışırım kişileri. Kişiliği, davranışları ile analiz ederim.

0|0
    0|0
  • Modifiyesiz şahinse fakirdir..

0|1
    0|0
  • Bana cok yaparlar. ! encok bundan şikayetciyim.

0|0
    0|0
    • tahmin edebiliyorum

• evet tonla kız arkadaşım oldugunu zengin p.çi oldugumu herkesle yatıp kalktıgımı düşünüyorlar.

• halbu ki öyle olmadığını bilmiyorlar değil mi

• hepiz geçmişte yapmışızdır,bikızı kötüleseler direk yollu demişizdir,görmeden etmeden, ya da benzeri şeyler.yargısız infaz yaparak çok sağlam insanlar kaybettim geçmişte..ama geçmişte kaldı

0|0
    0|0
  • Yüzüne gözüne ya da yürüyüşüne duruşuna bakmam. Maddi durumuna da bakmam. "Çirkin" "fakir" "köylü" vs diyerek kimseyi aşağılamışlığım yok.

Düşüncelerine, kendisini ifade şekline bakar yargılarım ve yobazları infaz ederim. Onlar insan değil çünkü

0|0
    0|0
  • malesef yapıoruz yanıldığımızı anladığımızda da utanıyorum ben enazından

0|0
    0|0
    • evet ister istemez oluyor

• ama şahinci oturuşu diye bir duruş şekli bir form var bunuda inkar edemeyiz hafif eğik =)

• :D haklısın

• evet yaparım

0|0
    0|0
  • Yok yapmam ama bir insanda az çok hal ve hareketleriyle de belli eder...

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • 4 sene önce bir arkadaş geldi okula ilk geldiği gun anlamıştım bir pisliğin olduğunu. Şimdide 2 senedir arkamdan konuştuğu, saçma salak dedikodular çıkarttığını öğrendim. İlk gördüğümde infaz yapmadım ama yarın infazını vericem Allah nasip ederse :D

0|0
    0|0
  • Hacı şahin marka araban varsa başta söyle uğraştırma bizi :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...