Kişilik analizini nasıl yaparsınız ?

Henüz tanıştığınız birinin anlık analizini yapabilir misiniz ? Nasıl ?

Bunu yaparken hangisinden daha fazla yararlanırısınız ? Konuşması mı ? Hareketleri mi ? Bir ortamdaki davranışları mı ? Yoksa başbaşa yakınlaştığındaki distansı mı ?

Yada hepsini birden mi kullanırsınız ?

Selamlar..

0|0
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım merhaba,

Anlık analizler genelde seni hataya sürükler... Çünkü sorunda da yazdığın gibi "Henüz tanıştığın" biri ilk tanıştığın anda heyecanlı, stresli, farklı bir ruh halinde, vb aslında kendine ait olmayan özellik ve davranışlar gösterebilir...

Bir insanı doğru analiz edebilmek için o kişiyle en az 5 - 6 kez görüşmek, onu dinlemek, yaptıklarını izlemek gerekir...

Bir atasözüymüş bana çok saçma geldi ama "Ön yargı, hastanede karşılaştığın beyaz önlüklü doktoru tanımanı sağlar"

Oysa hastanenin aşçısı da beyaz önlük giyebilir.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• konuşmasından ve konuşurkenki hareketlerinden

0|1
    0|0
  • 1) bakışları

2) hareketleri

3) konuşması

4) çevreye karşı olan davranışları

5) bana karşı olan davranışları

yaklaşık birkaç dakika bunları gözlemledikten sonra zaten bir fikir sahibi olurum karakteriyle ilgili.

ondan sonra son olarak da baş başa ve çevre içinde bana karşı davranışlarını kıyaslar, olayı kaparım. o kişi o saatten sonra ya hayatımda olmaya devam eder, ya da artık yoktur.

1|1
    0|0
  • Soylediklerin hepsi. Ama herhalde ben hep yanlis tespit yapiyorum, oyle diyorlar ama gerci ben memnunum hehe

0|1
    0|0
  • o anda ısınamadıysam daha asla ısınamam

bakışları tavırları konuşması benim için önemli

0|1
    0|0
  • kimin şirazesi kaymış kimin düzgün bakış,konuşma,üslup,hareketler..vs.şeklinde kendini ortaya koyuyor bir şekilde.

0|1
    0|0
  • bir ortamdaki hareketleri, konuşmaları önemlidir.

0|1
    0|0
  • insanlarla arasindaki belirledigi mesafe,bakislari ve terminolojisi yeterli oluyor

0|1
    0|0
  • evet anlık analiz yapabilirim bu konuda oldukça yetenekliyim.. gözlerinin içine bakmam yeterli

0|1
    0|0
  • hepsi diyecem biliyorum yeterli gelmeyecek, o yuzden acikliyorum insanlarin konusma sekli, tarzi, ilgi alanlarini gosterir, bir anda nasil bir kisi olduguna karar veremezsin, biraz sure gecmesi gerekir ayrica birden fazla ortamda bulunmalisin,

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ohooooo.

2 dakkada hayat dersi mi verelim şimdi?

Valla annem biraz sarraftır bu konuda.

Hemşiredir kendisi. İnsanı yürüyüşünden tanır.

Mesela bir gün arkadaşları ile oturuyorlar.

Karşıdan bir doktor geliyor. Daha uzaktan bakıp "bu i*ne" diye fişliyor adamı. Gelip konuşmaya başlayınca tavırlarından herkes anlıyor tabi. Herkes nasıl bildin diye soruyor. Eee adam olan yürüyüşünden bile anlar işte.

Yani herşey kişiyi yansıtır. Konuşması, hareketlerini falan geçtim. Giydiği elbise, taktığı rozet, konuştuğu konular, kendinden üst rütbede birinin yanındaki ile kendi altındaki insanlarla ilişkileri. Hepsi kullanılır. Hepsi gizlenen resmin farklı parçalarıdır. Bir insan istediği kadar gizlesin kendini. Ancak 2-3 parçayı gizleyebilir. Diğer parçalar, okumayı bilen için o insanın kişiliğini kabak gibi ortaya koymaya yeter de artar bile.

0|1
    0|0
  • Distans yerine "mesafe" deseydin?

Ben özellikle güncel olaylara verdiği tepkilere bakarım, konuyu sosyal gelişmelere çekip topu ona atarım. Birikimini tartarım. Konuşmasının şivesine değil, tonlamasına ve samimiyet ölçüsüne dikkat ederim. Kurduğu cümlelerin yapısını, kelime dağarcığını kafamda irdelerim. Zeka kokusu gelmeli. İlk tanışmada ilgimi çekebildiyse, birlikte bir aktivitede yer alıp oradaki hareketlerini görmek isterim. Artıları biriktikçe o kişi ile iyi bir partner olunur ve daha çok zaman geçirilir. Her iki cins için de böyle yaparım

0|1
    0|0
  • Kız-erkek ilişkileri kim ne derse desin iç güzellik , kalp temizliği falan filan hep fasa fiso . Herkes önce gözüyle bir süzer beğenirse ona göre iç güzelliğine bakar beğenmezse "benden daha iyilerini hak ediyor" der . Normal dost ilişkilerinde ise sıcaklığı , samimiyeti , güveni veren kişi gerçek dosttur dış görünüşe bakılmaz

0|1
    0|0
  • o değilde toplam 2-3 cümle konuştuktan sonra seni anladığını belirtip sana kanım ısındı diyebilenler var şaşırtıcı derecede hızlı anın tadını çıkarıyorlar sanırım:)

0|1
    0|0
  • Hiçbiri. Birini gerçekten analiz edebilmenin tek yolu zaman geçirmektir. İnsanlar ilk görüşte size olmak istediğiniz gibi veya olmak istediği gibi bir kişilik sergileyebilirler. Ama uzun vadeli ilişkiler zamanla gerçekleri su yüzüne çıkarmaya başlar. Saygılarımla..

0|1
    0|0
  • Gülmesinden, konuşmasına, bakışlarına, seçtiği kelimelere, ses tonuna, oturma şeklinden yürüyüşüne, kıyafet seçiminden, duruşuna kadar her şeye dikkat ederim. Bir de sezgilerime güvenirim.

0|1
    0|0
  • hayat tecrübemi konuştururum turizm sektöründe çalıştım 77 milletten insan tanıdım davranış ve tavırlar yüz mimikleri ve konuşma ile insanları deşifre ederim...

0|1
    0|0
  • Evet yaparım konuşurken kasi gözü oynarsa onla asla gecinemem

1|1
    0|0
  • tecrübe gerekli ;)

0|1
    0|0
  • Analız ıcın once kendını tanıması lazım ınsanın

sonra gözlem,konusma,mımıkler,hal ve hareketler kişiliğin rengını bellı eder.

0|0
    0|0
  • Sezgi..

Güçlü bir hafıza..

Çapraz sorgulayabilme yeteneğin..

Bu 3 özellik insanda bulunursa kişilik analizi doğru yapılabilir..Sezdiklerini açığa çıkarmadan hafızanla beyninin bir köşesinde tutacak çelişen durumlarını yine beyninde not edeceksin..Bütün bunları büyük bir sessizlik içersinde belleğinde tutup asla çaktırmayacaksın..Olaylar ve durumlar karşısında verdiği tepkileri dünkü söylemleriyle çaprazlama sorgulayacaksın..

Genel anlamda cevapladım soruyu ilişki anlamında değil..

0|0
    0|0
  • 2 Duble içireceksin abi ne varsa ortaya çıkar ;)

0|0
    0|0
  • anlık analizi o anki durumuna göre yapılır :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...