Evlenmek için ideal bir yaşınız var mı?

Kızlara soruyorum. Sizin yaşınızın kaç olmasını istersiniz? Ve bunun üzerine bir soru daha:

Birini ne kadar uzun sure tanıdıktan sonra onunla bir gelecek kurma hayaline girersiniz? Yani 6 ay içinde tanışıp evlenmeye karar vermek reel ‘mi sizce?

Güncellemeler:

Bu kadar cevap geleceğini bilmiyordum doğrusu :)

aslında ben sadece kızlara sormuştum ama erkeklerin cevap vermesi de çok güzel.

0|0
26|22

En İyi Kız Görüşü

• 22 olabilir :D En az 1 yıl geçmeli birbirini tanımak için

1|1
    2|0
    • Bana erken geliyor 22, ama kızlar erkeklerden daha çabuk olgunlaşıyor bu da bir gerçek.

• oha 22 mi ? alay mı ediyorsun :D O yaşta evililik mu olur yahu :D En az 30 olmalı bu !

• Berkcan bu ne ilgi herkese. Nikah memurumusun olm sen?

Kızlar Ne Diyor 25

• malesef okul bitince. yani 24 falan. zaten normal. 1 sene sonra falan biraz hayaller başlar gidişata göre. ama 3 haftada tanışıp nişanlananı biliyorum. orası tartışılır

0|1
    0|0
  • ideal yaş yok ideal insan var

0|1
    0|0
  • 29 ya da 30 olabilir. Birlikteliğimizin öncesinde tanıdığım güvendiğim birisiyse, uyumumuzu sınamak adına belki 6 ay yeterli olabilir. Ancak hayatıma yeni girmiş birisine o kadar kısa sürede evet diyemem diye düşünüyorum.

1|1
    0|0
  • Açıkcası ben 22 , evleneceğim kişinin 28 yaşında olmasını dilerim.

Bir insanla istrseniz 10 yıl çıkın . Eğer bu kişi ile aynı evi paylaşmıyorsanız bu 10 yıl içerisinde bile tam tanımış olamazsınız. 6 ay iyi bir süre fakat biraz az gibi..

0|1
    0|0
    • Çok doğru söylüyorsun. Tamamen katılıyorum. Ayni evde yasamak çok farklı bir şey.

• kızlar için en az yaş olarak 21-22 erkekler içinde en az 25-26 nişanlılık dönemini fazla sevmem hemen kızı istemeye geldiklerinde nişanda olsun 1 aya kalmadanda düğün olsun tamam işte...

0|1
    1|0
  • 30 gibi evleniyim diyorum :) yanı ben planı öyle yaptım kendımce :) henuz sanslı adamın haberı yok :) adam da yok o ayrı :)

1 yıl ıyıdır fazla uzatmamak lazım bence

1|1
    0|0
    • 30 Güzel bir yaş bence. İnsan olgunlaşıyor, ne istediğini daha iyi biliyor. Hayırlısı be. İnşallah tez zamanda kısmet dayanır kapıya. 1 yıl tanışıklıkta iyidir :)

• 25 ideal yaş ayrıca insanları ole kolay tanıyamayız kaç sene evli olanlar bile şaşırıo değişik huyların çıkmasına. yanii 1 sene flört 6 ay nişanlı we ewlillk

0|1
    0|0
  • bir insanı tanımak kişiden kişiye göre değişir bir insanı 10 yılda da tanırsın 1 günde de. evlenme yaşımı 30 ve yukarısı düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • 26 neden gerçek değilde reel yazıyorsun ki neyse ben yapmazdım.

0|1
    0|0
  • 2 yıl bence yasım 20 ama 22 ya da 23 de evlilk istiyorum aslında suanda olsa hayır demem ama zaman ve mekan kavramı işte ...

0|1
    1|1
  • 24 - 25 olabilir :)

0|1
    0|0
  • Evlilik düşünmüyorum.Ha evlenecek olursam 30.Ama düşündürüyor ya.30da evlensem 1 yıl sonra çocuğum olsa çocuğum 10 yaşındayken ben 41 mi olucam..Bilmiyorum,düşündürür.

0|1
    0|0
  • en fazla 2 yıl birliktelik 20 25 yaş arasında olabilir

1|2
    1|0
  • Suan 20 yaşındayım en gec 23 e kadar evlenmem lazim :) bence evlilik ve nisandan once en az 1 yil beraberlik sart

0|1
    1|0
    • Kendine bir sınır koyma. 23 olabilir ama 26/27 neden olmasın. 30 bile geç değil bence.

• Benim düşüncem bu , o yastan sonra asik olupta evlenemezsin hadi evlendin diyelim bu daha cok mantik evlilihi olur hersey mantığa göre ayarlanir. O yuzden ne kadar hor gorulse de erken yasta evlenmek hep iyidir.

• Hor görmüyorum da, 23 yaşından sonra aşık olamazsın diye bir şey olduğunu ilk defa duydum. Çok saçma

• 22 veya 23

Planım bu

1|1
    1|1
    • çok erken en az 30 olmalı bu

• 30 Yaşında bir kadın o saatten sonra ne doğum yapabilecek? çoğu sağlıksız olur. 23 24 gibi yaşlar gayet uygun bence de.

• Aynen Benim annem 36 yaşında doğum yaptı. Şimdi bana yetişemiyor bile.. Genç iyidir çocuğunla arkadaş olabilirsin onu anlarsın

• 25-26-27:)

1|1
    0|0
  • 6 Ay içinde evlenmeye karar veremem o insanı uzun süre tanımam gerek ilk önce. En az bir 2 3 sene ilişkim olması gerek ve daha iyi, tanımam gerek. Ve yaşımında evlenmeye uygun olması gerek 23 24 yaşında olmam gerek evlenmem için. Yani şu an gerçekten evlenmek istediğim bir insana sahibim ama şu an da evlenemeyiz şartlar müsait değil ve müsait olsa da, ben bu yaşta evlenmek istemem. :)

0|0
    0|0
  • 23 veya 24 ideal

0|1
    0|0
  • 23 düsünüyorum .ins ölmezsem

0|1
    0|0
  • laik izmirliyim. modern bir insanım. evlenenler geri kafalıdır bence.

1|3
    7|4
    • yaşlandınmı tek başına kimsesiz yüzün kırışmış çirkinleşmiş tek başına kaldınmı görürsün o zman

• 20 yaşında kendisine araba alabilecek eli ayağı düzgün koca arayanlar geri kafalıdır asıl. Tam ortadoğunun tipik köle kadın yapısına örnek teşkil ederler. Kendi hayatını kurtarmadan başka birinin malı olmayı tercih ederler.

• exclusive çok haklısın :=)

• her insan bir deryadır, 6 ay ne kadar yeterli bir süre olabilir ki?

kariyer öncesi düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • 23 kesinlikle.

en az 2 yıl tanımalıyım.

0|0
    1|1
  • 25 -26-27 gayet iyi bence

0|1
    0|0
  • İdeal yaşım vardı geçti ideal eşimi bulamadığımdan .. ühü

0|1
    0|0
    • ben varım ya :D

• red ettiği içindir sürekli , seni de red eder şimdi enrique93 yoksa bulurdu çoktan :D

• enrique cum yaşın küçük bir 25 falan olsaydı inan evlenelim ama 19 kurtarmaz.

• valla evlilik diye düşününce 25 iyi gibi geliyo ama sonra askımla evlilik diye düşününce simdi desin simdi evlenirim:)

1|1
    0|0
    • İnşallah :) Eder mi sence teklif hemen?

• çok erken

• yo degil etsn hemen kabul edrm 21 yasındym

Erkekler Ne Diyor 22

• bence insanlar sadece çocuk sahibi olmak için evlenmeli

2|1
    0|0
  • en erken 29 daha önce ewlenmem

0|2
    1|0
  • 25 diyorum.

0|1
    0|1
  • 25 30 arası mutlaka :P

0|1
    0|0
  • Bizim kızların büyük bir çoğunluğunun okuyup kariyer yapma, kendi ayakları üzerinde durma gibi bir derdi, planı olmadığı için ailesinin uygun gördüğü biriyle 20 yaşında da evlenebilirler.

Çocuk yapmayı düşünmediğim için daha doğrusu bu dünyaya daha fazla insan getirilmesinin saçma olduğunu düşündüğüm için evlenmek istemiyorum. Birlikte yaşamak isteyen birini bulursam güzel olur. Yaşın bir önemi yok.

0|0
    0|0
  • 30 olmadan evlenirsem iyidir

0|1
    0|0
  • 22 BENİM İDEALİM

0|1
    1|1
  • valla yaş oldu 25 hala beklemedeyiz kız bugun kafama uysun yarın evlenirimde hiç bir kızda yok aradıgım uyum :D

0|0
    0|0
  • tam zamanı :sfdsdfsd

link

0|0
    0|0
  • abim 28 gün içinde tanıştı nişanlandı evlendi 9 ay sonrada boşandılar

0|0
    0|0
  • yaşşu antam ıyı cızgıde

gel gelelım

evlenecek hatunu bulmak asıl mesele...

0|0
    0|0
  • 35+ aşağısı kurtarmaz

0|0
    0|0
  • 30 olmadan evlenirsem iyidir

0|1
    0|0
  • 6 ay normal ben 28 yaşımda evlenemyi düşünüyom

0|0
    0|0
  • Bundan 3 yıl önce ideal yaş 27 diyordum ve 27 yaşındayım ama şimdide içimden bir ses 30 diyor :))

0|0
    0|0
  • nasip kısmet işleri :D

0|0
    0|0
  • benim evlilik için ideal yaşım bu yaş. Ama evlenmek isteyen yok.

0|0
    0|0
  • 30(otuz)...

0|0
    0|0
  • Para yokki,önce bir ise girip düzen kurmak gerekiyor.

Heralde 29-30'larda ancak evlenebilirim.

0|0
    0|0
  • evlilik düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • en erken 23 en geç 27 bence ;) gençlik enerjisini kaybetmemeli insan ;)

0|0
    0|0
  • kadın 25 erkek 30 olmalı

0|0
    0|1
Yükleniyor...