Neden bu kadar boş ve bilgisiz yetişiyoruz?

Ailemden iyi eğitim aldığıma inanıyorum. Bana okuyup araştırmayı aşıladılar. Çevreme bakıyorum türk halkı yaşadıklarını unutmuş gibi. Dedelerimizi toprak yuttu arkadaşlar . Lazlar çerkezler kürtler ermeniler ve tabi türkler bu topraklar için savaştık. Mesele türk kürt meselesi laz çerkez değildi toprak davasıydı. Din meselesi hiç olmadı. Ne koşullardaa oldu insanlar. Ucu uzun kancalı demirler attılar yerlere ayakkabısız askerlerimiz üstüne basınca deriden çıkarmak için deriyi yırtması gerekgerekiyordu. Tetanos oldular bacakları koptu çocuklar aç kaldı yetim kaldı anası ninesi gözünün önünde tecavüze uğradı. Biz neyin savaşını verdik? Bu toprak için savaşanlar bilmiyor muydu buranın türk toprağı olduğunu? Şimdiki neyin kavgası neyin savaşı? Neden gelip toprak istediler de 10 yıldır ana kuzuları şehit oldu? Neden dillerini kabul ettirmeye çalıştılar neyin amacı bu? Biz neden inanıyoruz bu kadar yalana palavraya cumhuriyet bitiyor yerini bu kadar baskıya bırakıyor? Neyin derdi neyin savaşı bu... ileriyi düşündükçe üzülüyorumm çok hemde. ATamızın kemikleri sızlıyor. ..

Güncellemeler:
Sorum sadece cehaletle ilgili degil yazimi okussniz anlarsiniz
Ben alacagimi aldim arkadaslar bu cevaparla icimizdeki vatan hainleri ortaya cikti devam helal

0|0
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• neden mi sen cumhuriyetin bitiğini düşünüyorsun ben ise biten bir şey in olmadığı görüşündeyim , seni siyasi çekişmelerin içine çekildikçe taraf oluyorsun sen taraf oldukça birileri senin sırtından geçiniyor , cumhuriyet var ise taraf olmak zorundasın cumhuriyet ve demokrasinin gereği budur , muhalefette iktidar da ayakta olmak zorunda , bir ikincisi silah satışı sanki tüm dünya sadece silah satışında para kazanıyormuş gibi , her savaş öncesi amerika silah satmak için karıştırdı , amerika dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülke sadece silahlamı ekonomisini büyüttüğünü düşünüyorsunuz hayır shell-apple-microsoft- dominos-general elektrik - dell - ıbm-kfc-mc-wd-ve daha neler neler mesele herkezin değer yargıları farklı mesela benim için HZ.Muhammet (SAV) herşeyden önce gelir bazılarıda Atatürk'ü ön planda tutar , benim değer yargılarıma saldırılmadıkça sesimi çıkartmam.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 12

• 5815 sayılı kanun kalkmış olsaydı da şu sorunun altına döşeseydim keşke. Ama maalesef susmak zorundayız. Neyin ne zaman, kimin yüzünden başladığını iyi araştır, madem araştırma ruhun var.

1|1
    1|2
    • 5816 yerine 15 yazmışım kusura bakma.. :P

• @BenBenDeğilim Helal olsun. Ben de lisedeyken kendi kendime öğrenmiştim. Tarih bölümüne girince iyice pekişmişti, belgelerle vs. Yardımcı olabileceğim bir şey olursa çekinme sor. Ekledim seni zaten..

• Edebiyat okuyorum bende mecbur öğrenmek zorundayım. Kursa gitmeyi planlıyorum. Bu soruda da fazla takılma bence. Hepsinin beyni tek taraflı çalışıyor.

• Başlıkta "boş ve bilgisiz yetişme"yi görünce geldim, sosyolojik bir analiz falan var sandım da, vatan-millet-Sakarya üçgeninden ötesi yokmuş... Elif'in kağnısı okumak yerine, şöyle ciddi ciddi uygarlık tarihi kitapları okunsa çağ atlarız bence

0|3
    0|2
    • Soranla aynı düşüncede değilsen "vatan haini"sin. Böyle sorulara cevap vermeyeceğim artık, gerek yok

• Boşver panpa bunları. Düşüncelere saygısı bile yok değmez.

• Bu pkk lideri var bir tane apo . Bebek katili var ya sonradan sayın oldu . Bugün "abdullah öcalanı nasıl sorguladım "-H. Atilla uğur .isimli kitabı okuyordum.

Bunu sanırım pkk lılarda okumuştur.Aponun sorgu aşamasında Türk bayrağını öpüp izin verilirse devletimiz için hizmet etmeye hazırım. İsterseniz pkk yı talabani ve barzaninin üzerine sürerim, Bize yunanistandan abd ye kadar ingiltereden romanyaya kadar rusyaya kadar herkes yardımcı olmuştur.

Müteahhitlerden, sanatçılara kadar .

İçimizde ne hainler var ne hainler var. Bunlar değil mi 33 silahsız askerimizi pusu kurup öldüren . Köyleri basıp çoluk çocuk demeden öldüren .

Bir kibritinizde mi yok diyerek ormanlarımızı yakan .

Bunlara hangi akla hizmet açılım yapılacak.

0|0
    0|0
    • Buradan josefk isimli tarih bilgisi yoksun şahısın bir diğer konuda sallama mesajına cevap vereyim. Öncelikle biraz tarih oku.Türeyiş destanın da çalma kava esvanesini bile kendilere mal etmişlerden bahsediyoruz.Dünya üzerind etek bir kalıntıları bile olmayan hiöbir müzede kendilerine ait eserleri bulunmayanların bu topraklar üzerinde hak iddia etmeleri ayrı bir komik.

Ayrıca ülkelerin objektif şekilde yazılmış tarihlerini okuduğunda hangi millet nereden gelmiştir görürsün.

• Bu sözde contradan sizlere gelsin

Yanlış anlamışsın, Gazi'nin dediğini dünkü b*k. Çünkü alınmaz klavye cümlesiyle yol;

Hadi sağ ve sol

Utanma dünlerinden o yalnızca modernleş demiş. Demiş mi kültüründen ol .

Dizilerle sert, Kenan Evrenle pert, rockla satanist olursun arabeskle keş

Bu denli etkilenmeyip kendine gel millet dağıldın unuttun mu ?

Doğar birlikten kuvvet !

0|1
    0|0
  • 1. Noktalama işaretleri önemli

2. İthal mamuller dışında Türkiyede Türklerden başka millet yok.

3. Türk milletinin her bir unsurunu ayrı ayrı isimlendirmek (laz,çerkez,kürt) ayrımcılık olduğu gibi, aralarında bir barışın olduğunu öne sürmek ahlaksızlıktır. Hiç düşman olmadım ki neden barışayım?

4. 10 yıl değil 35 yıldır şehit veriyoruz. Ana kuzuları koyunların ve kurtların kurbanı oldular. Koyunlar helal, kurtlar ithal.

Daha var...

0|1
    0|0
    • Daha tarihi bilmiyor araştırıyorum diyor. Cevap vermeye değme, bu soruyu yazan kişiye şimdi senide hain eder.

• biraz uzun yarısına kadar okudum ama şöyle diyebiliriz araştırmacı olursak kendimizi her zaman geliştirebiliriz

0|0
    0|0
  • Çok araştırdığın belli 10 yıldır ana kuzuları öldü diyorsun ? Terör 10 yıldır mu var. Tarihte bir çok millet bağımsızlık için savaşmışlar ve isyan çıkarmışlardır. Yani sadece günümüzde değil bu olaylar. Kitaplarda o isyanlar bir kaç cümle ile yazıyor. Bir yazı yazardım da kesin silik atarlar.

0|0
    0|1
    • 10 yiki dikkat cekmek icin yazdım gunumuze. Yureginiz sizlamiyor hic ilerde sende gidersen ailendenn giderse biri seni de gorurum

• Vatan haini yazmış birde aynı düşüncede olmadığımız için .. Ailen çok iyi yetiştirmiş bravo seni kezban arkadaş. Bilgisiz cahilin önde gidenisin. Sana cevap bile vermeyeceğim.

• cevap MEDYA. yaptıkları haberlerin çoğu yalan veya içi boş haberler. gerçekler bizden gizleniyor. hiçbir şeyden haberdar olamıyoruz. çoğu şeyi son anda öğreniyoruz. televizyon kanalları saçma diziler, eğlence programlarıyla dolu. boş bir nesil yetişiyor.

0|0
    0|2
  • herşey olacağına varır.bu memlekette kahraman bitmez.bu memleketede hiç bişey olmaz.tam hersey bitti derken bir mavi gözlü daha gelir.

1|0
    1|0
    • Atatürk'ün bir sözü vardır ; ''Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen , beni size hiçbir şey öğretmemişim demektir'' sen ona buna sorumluluğunu atarsan kim kurtaracak ?

işte o beklediğin yerde mavi gözlü birisini asla bulamayacaksın , çünkü o tek bir şanstı bizim için , şuan ki şansımız tek birisini beklemek olmamalı birlik olmak olmalıdır ancak böyle kurtuluşa erebilir , cehaletten uzak kalabiliriz

• efsane bir cevap vermişsin ama şunu hatırla bakalım.osmanlının dağıldığı ve herkesin bir manda himayesi ardığı zamanlarda ,bütün halk umudunu kaybetmişken atatürkün varlığından haberdar olan varmıydı .istilacı güçler bile artık bu işin bittiğine kendilerini inandırmışlardı.ama allahın sopası yok .sen rahat ol.yok olacağız derken allah bu memlekete birini daha gönderir.hiç kimse yoksa ben varım D: kanımın son damlasına kadar savaşırım sıkıntı yok

• Ben artık Türkiye'de sadece ikamet ediyorum. Bu hükümet yüzünden dinimden de soğudum. Çok ciddiyim kendimi bu ülkeye ait hissetmiyorum artık.

0|1
    1|0
  • bence daha faydalı kitaplar okumaya bak yakın tarihi anlatan falan

0|1
    0|0
  • Ey Türk Milleti! Üstte gök yıkılmaz, altta yer delinmezse, devletini, töreni kim bozabilir?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• He sizde çok masumdunuz.. Karşıt düşüncelere tahammül edemeyen insanlar topluluğu bu ülke o yüzden kendileri etti kendileri buldu. Bu kadar baskı patlar.

0|2
    0|1
    • Sen ulke kursan tahammul edebilir misin? Bizim olani vermek istemiyoruz

• Tahammül ederim onlarda insan çünkü. Baskıyı kimse kimseye yapamaz bu kadar basit. Vatan haini bilmem ne sizde onların konumuna düşün sizde yaşayın madem.

Yükleniyor...