Askerlikten ne öğrendiniz? Kişiliğinize, kültürünüze, kısaca sonraki hayatınıza etkileri neler oldu?

Askerlikten ne öğrendiniz? Kişiliğinize, kültürünüze, olaylara ve hayata bakışınıza kısaca sonraki hayatınıza etkileri neler oldu?

Sorum askerliğini yapan, özellikle 18-19 yaşında askere giden arkadaşlara. ama herkes cevaplayabilir. Kızlar da askerden gelen kardeşleri, eşleri, nişanlıları, sevgililerini baz alarak cevaplayabilirler.

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• ben 19 yasında gıttım tuncelıde eksı 30 derecede kar altında ılk kursunu attıgımda yeterınce buyudugumu anlamıstım hayatımda cok seyı askerde ogrendım ılk paylasmayı olumle ılk orda burun buruna geldım en sıkı arkadaslarım asker arkadaslarımdır sonucta sırtını rahatca dayadıgın sılah arkadaslarındı bazıları gerı donemedı sehıt oldu askerlıgın bende yerı baskadır o 15 ay bende 15 yıl gıbıdır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• benim nişanlım astsubay ve hakkaride görev yapıyor 1,5 senedir, yarım senesi kaldı batıya dönmek için. tayini oraya çıkmadan bana 'beni düşünme, ben burdayım diye oraya buraya gitmeden eğlenmeden kendini sakın kasma ve alıkoyma' demişti. başlarda iyi gitsede haberleri siz de biliyorsunuz.. hakkari sürekli haberlerdeydi

yarım sene önce huyları değişmeye başladı, yani dengeleşsizdi, hiç kızmayacağı şeylere veya hata yapmadığım şeylere bile kızmaya başladı. görevdeyken benim de hiçbirşey yapmamı istemedi (üniversiteye dahi gitmemi istemedi ! ) ama sustum... kaldığı yerlerdeki şartları çok iyi bildiğimden sustum ama benimde piskolojim bozuldu resmen. neyse ki görevler bitti de normale döndü :)))

0|1
    0|0
  • askerlikten pazar günü dışarı çıkarken gideceğin yerleri iyi seçmem gerektiğini öğrendim.

askerden gelen erkeklerin bir arada bulunduğu ortamda fazla kalmamayı öğrendim.

babam askerlik arkadaşlarıyla buluşurken gitmemem gerektiğini öğrendim.

0|0
    0|0
  • terketmeyi iyi öğretmişler askerde...

0|0
    0|0
  • bence erkekler döndüklerinde stres yönetiminde daha başarılı oluyorlar. kolay değil, kattıkları bir yana, götürdükleri bence daha fazla askerliğin.

0|1
    0|0
    • nerde yaptın askerliğini :D

• tecili bozup nisanda gidiyim diyorum hotdog, işsizim de zaten. aradan çıkar:)

• mesela neleri götürür askerlik ? örnek verebilir misin ?

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben 26 yaşımda gittim askere, 3 şey öğrendim,

konuşmayacaksın,kaytarmayacaksın,karışmayacaksın :D:D

epitopu 6 ay askerlik yaptım, onunda 4 çarşısını yaktım,3 kerede evci çıktım nasıl iş anlamadım :D

0|0
    0|0
    • kısa dönemlere pek bi faydası olmaz. zaten kişilik oturmuş, bir de süre kısa.

• yaşanması gereken bi hayat tecrübesi...

0|0
    0|0
  • Annemin yemeklerinin dünyanın 8. harikası olduğunu anlamıştım :)

Her türde kendini gelişmiş hissediyorsun 19 - 20 yıl alıştığın düzenin farklılığını hissediyor olaylara bakışın çok yönlü oluyor.

0|0
    0|0
  • Acıkınca bütün yemekler güzeldir...

0|0
    0|0
  • O tel örgülerin dışına çıkamayacağımı öğrendim :D

1|0
    0|0
    • çarşı izni yok muydu?:)

• izin almadan çıkamayacağımı öğrendim :)

kendi iradenle kimse enge olmadıgı halde o tel örgünün dışına çıkamıyorusn :D

• hadi ya :D ben onu daha önce öğrenmiştim. :D

• nato kara kuvvet komutanliklarindaki tum askerlerin para yiyici oldugunu

0|0
    0|0
Yükleniyor...