Başka İnsanların Mutsuzluğu Beni Mutlu Ediyor

Gizli olarak sorma ihtiyacı hissettiğim bir konu.

Başka insanların mutsuz olması beni mutlu ediyor. Özellikle de arkadaşlarımın. Mesela sevgilisinden ayrılmış, ya da yaz okuluna kalmış, parası bitmiş vb. her neyse. Bu tip durumlarda, onlara kendimi çok üzgün, durumuna üzülmüş, onu teselli etmeye çalışan insan olarak göstersemde, aslında içten içe tebessüm ediyorum. Sanki onlardan kendimi üstün, daha şanslı, daha mutlu hissediyorum.

Tam tersi olarak başkaları çok mutlu iken, ben mutsuz oluyorum. İnsanların çok mutlu olmasını çekemiyorum. Biraz kötü bir düşünce olabilir, ama hislerim gerçekte bu şekilde.

Sizde de var mı böyle durumlar?

0|0
12|8

En İyi Kız Görüşü

• seninle aynı düşücedeyim gizli bul beni :DD

1|0
    1|1
    • Seni arkadaş olarak ekledim :D

Erkekler Ne Diyor 8

• belkide onların mutsuz olması degil sizi mutlu eden

cevrendeki insanların dertleri ile ilgilenmen

onları dinlemen

onlara yardımcı olman

seni bilinç altında önemli kılar

buda sana mutluluk verir

birde karsı tarafın dertlerini sorunlarını dinleyince insan kendi haline şükr edip kendi dertlerinden uzaklasıyor buda insanı rahatlatıyor

0|0
    0|0
  • Benim böyle bir huyum yok genelde tanımadığıma bile yardımcı olmaya çalışırım ama asla kimseye üzülmem

0|0
    0|0
  • bende böyle hisler yok

0|0
    2|0
  • Enmapati kurmayı beceremediğin için böyle oluyor kendini o insanın yerine koyucaksın belkide sen onlrın durumunda böyle zorluklar hiç yaşamadığın için karşı tarafı anlıyamıyorsun

0|0
    0|0
  • Sende çok mutsuz biririsisin onları görünce yanlız olmadığını anlıyorsun

0|0
    0|0
    • Çok mutlu biri değilim,ama çok mutsuzda değilim

• Teşekürler bebek ;)

• ilginç doktora git

0|0
    0|0
  • bnde mutsuzum fakirim mutlu oldun mu :)

0|0
    0|0
    • :) Çevremdeki insanlardan biri olman lazım

• tamam bir mucize olurda çevrene girersem dilenci kıyafeti giyeceğim sırf sen mutlu ol diye :)

• içindeki ezikliğin sebebini anlamamız için çocukluğuna inmek lazım.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Aslında her insan çevresindekilerin mutsuzluğundan bir parça mutluluk duyar, moral alır ama kimse kabul etmez. En azından "bak neler var, neyse ki benim durumum daha iyi" gibi bir düşünce herkesin bilinçaltında yatar. Ama seninki biraz abartı anladığım kadarıyla. Bir psikoloğa görünebilirsin. Uzman değilim, yardımcı olamıyorum :)

0|0
    0|0
    • Herkeste var yani bu durum :)

• Etrafındakilerin mutlu olmasından mutsuz olma kısmı abartı. Diğeri de sende biraz daha fazla sanırım.

• çok kötü bir durum ya.hiç böyle biri olmadım çok şükür.bunun bana verilmiş büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.başkasının mutsuzluğu sana hiçbir yarar getirmeyeceğini düşünürsen bu düşüncelerden uzaklaşabilirsin belki.herkes mutlu olsun sende ol.

0|1
    0|0
  • tuhaf.karşımdaki kötü insanların bile sonradan düştüğü kötü durumları görüyorum ve sevinemiyorum bile...yada umrumda olmayabiliyor..cezasını buldu diyebiliyorum.kötü olmayana nasıl sevinebiirim ki .bu normal değil tatlım.bu düşünce seni dahada kötü yerlere sürükleyebilir..

0|0
    0|0
  • asiri kiskanclik varmis sende...beni bir insani mutsuz görünce dayanamam...onu mutlu etmek icin caba gösteririm...ama ben mutsuzken ve moralim bozuken yanimdaki kisi bunu bildigine ragmen gülüp egleniyorsada bu beni cok üzer... hatta o insandan cok sogumaya baslarim...zaten genel olarak yanlis birsey

0|0
    0|0
  • yok çok şükür. bu durumu yenmelisin. ben sevmediğim insanların yaşadığı kötü şeylere de üzülebiliyorum bazen. empati yapabilmen lazım onun yerine kendini koymayı dene. o zaman sevinmezsin.

0|0
    0|0
  • biraz mı? bu çok kötü bir huy. kesinlikle psikolojik destek almalısın iğrenç bir karakterin var. bu dediklerin için çevrendekilerden olabildiğine nefret etmen lazım.

0|0
    0|0
    • Kimseden nefret etmiyorum. Nefret sebebiyle olan bir durum değil bu

• işte nefret edilen insanlara karşı böyle hissedilebilinir. sende normal arkadaşlarına böyle hissediyosan ciddi ciddi psikoloğa git. oda olmazsa yapacak bişey yok film karakteri gibisin

• şeytandan 3 gün önce doğmuşsun sen. kabilin amca kızısın. allah seni kahretsin. orta çağda yaşasaydın seni cadı ilan edip diri diri yakarlardı. senin şeyini tutup cami saydırmak lazım vay anası yaa.

0|0
    1|0
    • Allah sevdiğinin canını alsın

• :D:D hadi lan senin bedduan mı tutar lanetlenmişsin sen:D

• Toplum senin gibi hasta ruhlu insanlarla dolu. Senin gibilerin etrafımda olması da beni mutsuz ediyor

0|0
    1|0
    • Sen çok mu normalsin her halinle :)

• Ben normal olduğumu iddia etmiyorum herkesin sorunları var bu daha farklı. Yani sen kendin mutsuz olduğun için bunu istiyosan ama şöyle düşün başkalarının mutsuzluğu sana bir şey kazandırmaz. Kendini mutlu edicek bir şeyler bulmaya calış

• Sen nasıl bir insansın. Bu çok yanlış davranış. Empati yap.

0|0
    0|0
  • bende sen gibiyim :D

1|0
    2|0
    • O zaman benden sana +1 puan :)

• bencilliğin tavan yapmış.

0|0
    0|0
Yükleniyor...