Fenerbahçenin sayılmayan şampiyonlukları

Tarih: 1923; Türkiye Futbol Federasyonu resmi olarak kuruldu.

Tarih: 21 Mayıs 1923; Türkiye'nin FIFA'ya yaptığı başvuru kabul edildi ve Türkiye FIFA'nın 26. üyesi oldu.

1923 yılında resmi olarak kurulan ve FIFA üyesi olan TFF, 1924'de Türkiye'de ilk defa, o ana kadar bölgesel oynanan liglerden farklı olarak, ULUSAL ŞAMPİYONA düzenledi. Bu şampiyonanın adı; Türkiye Futbol Şampiyonası şeklindeydi. Bu şampiyona bazı istisnai yıllar hariç 1951 yılına kadar oynatıldı.

Yapılan bu liglerde Türkiye Futbol Şampiyonası'nda, Fenerbahçe 3 kez, Beşiktaş 2 kez, Galatasaray ise 0 kez şampiyonluk kazanmıştır.

Milli Küme liglerinde ise, Fenerbahçe 6 kez, Beşiktaş 3 kez, Galatasaray ise sadece 1 kez şampiyonluk kazanmıştır.

Beşiktaşın 2 şampiyonluğu da profesyonel lig kurulmadan önce kazanılmış şampiyonluklardır.İtalya liginin ilk şampiyonu 1898 yılında ligi daha amatörken genoa olmuştur,aynı şekilde almanya liginin ilk şampiyonu 1902 yılında VfB leipzigtir.Diğer liglerde ligler amatörken şampiyonluklar sayılıyorken,bizim ülkemizde neden sayılmıyor.Beşiktaşın ve Fenerbahçenin hakkının yendiği görüşündeyim

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• yemiyor da ondan :DDD

bu yıldız davası mesela diğer liglerde yıllardır var ama bizim ligde ne zaman çıktı? 2000'lerde . Neden? Çünkü mesela 80'li yıllara kadar bakıldığında GS ve BJK'nin şampiyonluklarını toplasan bir Fenerbahçe etmiyor.

0|2
    2|3

Kızlar Ne Diyor 4

• tekrar düzenlensin de herkesin kesin şampiyonluğu belirlensin.böyle ''aslında şu şöyleydi bu böyleydi'' denilmesi gerçekten sıkıcı oluyor.

0|1
    0|0
  • Uefa ya başvurmalısın bence mutlaka bir sonuç alırsın : /

1|0
    0|2
    • platini ile aran nasıl ,benim yerime başvursan çok iyi olur :P

• Fenerli olsam başvururdum.. : /

Ama dur siz Fenerlilerin Real Başkanı Perez ile arası iyi.. Bi rica edin de Perez Reyiz den araya girip konuşsun Platini ile..

• artık bir önemi yok :/

0|0
    0|0
  • Tamam şikayet et. Biz ne yapalım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Her türlü Galatasarayın altındasınız kabul edin bunu

1|1
    1|4
    • kabul etmeseler ne olacak ki ?

Tüm Dünya biliyor bunu,bırakında birileri inkar etsin :)

• Beşiktaşın hakkı her zaman yeniliyor zaten.lobiciler hep kazanıyor

0|0
    0|0
  • lobiliciliğimiz yok maleseffffffff

0|1
    0|0
  • 1923 yılından 1951 yılına kadar 28 sezon oynandı.

fb-6

bjk-3

Gs-1 kere sampiyon olduysa,kalan 18 sampiyonluk nereye gitti ?

0|3
    0|0
    • Diğer takımların şampiyonluğu belirtilmemiş bu yazıda.Diğer senelerde şampiyon olan başka takımlar var:))

• kendinize nasılda yontuyonuz zalımuslar.Bu arada senin ulusal liginde ki şampiyonluklara uefanın karışmaya hakkı yok .İsterse 1923 yılından itibaren ki tüm şampiyonlukları sayabilir Tff

• En fazla Şampiyon olan takım Galatasaray.

Ne ise sen hayal dünyasında yasamaya devam et.i

Uefa Kupasını gördünüz

Süper Kupayı gördünüz.

2006 da saniyeler ile Şampiyonlugu Gs'ye verdiniz.

2010 da saniyeler ile Şampiyonlugu Bursa'ya verdiniz.

2012'de kendi evinizde saniyeler ile Şampiyonlugu Galatasaray'a verdiniz.

Tüm Kupalarda 1.olan takım Galatasaray.

ee sizede hak veriyorum

Ne cektiniz be fenerliler,

• sadece İstanbul yerel lig şampiyonluğu tüm ülkeyi kapsamaz ki

beşiktaş ın sonradan eklenen 2 şampiyonluğu da indiregandi :/

0|1
    0|1
    • İtalya Ligi 1898'de oynanmaya başladı, 1929'da profesyonel oldu. GENOA takımının İtalya Federasyonuna göre tam 9 şampiyonluğu var, VE DİKKAT ! tüm bu 9 şampiyonluğu 1929 öncesi amatör döneme ait. GENOA'nın 1924 yılından sonra tek 1 şampiyonluğu bile yok, ama İtalya Federasyonu nezdinde 1924 öncesi dönemden gelen ve sayılan tam 9 şampiyonluğu var. (Ayrıca yukarıda da vurguladığım üzere GENOA'nın, ilk 6 şampiyonluğu , sadece 1 veya 2 maç yapılarak alınmış şekilde. Bu cevap sana yeterli olur :))

• profil resmindeki kuş senden daha akıllı yemin ederim

• Bize bilmediğimiz bi' şey söyle be dostum, her zaman yapan Fener olduğunda olaylar haddinden fazla abartılır..

0|0
    0|0
  • Ona bakarsan Gs fb'yi 7-0 yendi,bunuda sayın :)

0|1
    0|0
  • neyi ispatlamaya calışıyorsun arkadasım..

0|1
    0|0
  • tamam hadi 2 şampiyonlukta benden olsun sizimi kıracam :D:D:D

0|0
    0|0
    • trollük yapma,burda gerçek bir olayı konuşuyoruz :))

• hala trollük peşindesin.Konuyu iyi oku bakalım.Diğer liglerden örnek verdim o kadar ;)

• dur ben bir sadri şeneri arıyım bu iş kafama yattı belki bizede bir şampiyonluk verirler ağlarsak verin kupamızı verin kupamızı diye 6. bir şampiyon çıkabilir bekleyin :D:D:D

• O zaman en fazla şampiyonluk Beşiktaşın

0|0
    0|0
  • Profa geçince bilmiyor muydunuz tüm amatör kupaların sayılmayacağını. Nerdeydiniz. Hadi onu geçtim GS birde 13 sezon mu ne kupa falan alamadı. Ona rağmen öndeyiz şuan. Üstelik birde şaibeli şampiyonluk var !.

0|0
    0|1
Yükleniyor...