İdeal kişiyle mi evlenmek istersiniz, ideal eş mi olmak istersiniz?

Bekârlara tavsiyem, ideal eş BULMAK için yorulmasınlar; daha çok ideal eş OLMAK için yorulsunlar. İdeal eş OLmadan BULunan ideal eşle mutlu KALınmaz. Gördüğünüz gibi formül ortaya çıktı: OL-BUL-KAL. Ayrıca, ideal kadın ya da erkek de yoktur; arasan da bulamazsın. Hazır ideal erkek ya da kadınla mutlu olman da garanti değildir. İdeal olsa bile bir şey -mesela yemek- damak tadına uymayabilir, senin idealin olmayabilir. İnsan için de geçerlidir bu.

Aslında evlilik uzun yıllar birlikte yaşamayı göze aldırarak, bir insanı olduğu gibi, "neyse öyla" bilerek de sevmeyi öğreterek sahici aşkı inşa eder. Bir çoklarının sandığının aksine, evlilik aşkı öldürüyor değildir. Aşkı öldürse öldürse evliler öldürür.

0|0
12|13

En İyi Erkek Görüşü

• ideal eş demek sorumluluklarını dilen demek

sorumluluklarını bilen eş aileyi ayakta tutan demek

hemen ufak kıvılcımda "AYRILALIM" dıye tekrarlamayan demek.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Her ikisinin de olması gerek bana göre.Kalbimizin de bizim bilmediğimiz bir mantığı var, aşık olmadan uzun zaman önce zihnimizde o kişiye dair özellikler çocukken bir haritada çizilmeye başlanır, ilk çocuklukta yaşanılan anılar zihinde desenlenmiştir.Büyüdükçe haritamız bilinçsiz olarak seçeceğimiz ideal kişi için belirgin hale gelir.O kişi hayatımıza yürümeden önce onun kişiliği, huylarıyla ilgili özellikler zihnimizde vardır, yaşantılar sonucunda oluşmuştur, biz fark etmesek bile. Tam olarak bize uygun bir eş bulamayabiliriz, önemli olan evliliğin sağlamlaşması için ideal kişi olmak, her iki tarafın da özverili olması.

0|1
    0|0
    • para şart dimi:DDDDDDDD

• Kimseye muhtaç olmamak şart, kimse istemez ki önümde tek bir seçenek olsun, herkes seçeneklerinin fazla olmasını ister. Herkes iyi bir hayat standardı olsun, çocuğuna iyi imkanlar sunmak ister.Şimdi çoğu kadın çalışıyor, daha bilinçli.

• hayırlı, beğenilen bir eş olmanın yolu; sadakat ,güven ,sevgi ,saygı ve eşler arasında hukuka riayetten geçer..bunları hem bilip hem hayatına akseden eşler mutlu etmenin çabasında ve dolayısıyla da mutlu olmanın sırlarına erişmiş olurlar..Allahın rızası eşin rızasında saklı olduğunu bilen bir eş erkeğini incitebilir mi , erkek içinde hakeza eşini Allahın bir emaneti gibi görür ve ona göre muamele ederse nasıl mutlu ve huzurlu olunmaz ki.. beklemekten çok ne verebilirim eşime kaygısı olmalı.. beklentileri fazla olan insanlar hiç bir zaman mutlu ve huzurlu olamazlar buna göre de davranış sergilemeli ..ya inanın çok zor değil ..hayatın sırrı inceliğinde ve derinliğinde saklı azıcık bir idrakle neler yaşanır bir bilseniz..yuva dünya cenneti olur işte o zaman..

0|0
    0|0
  • ideal kişiyle evlenmek isterim ben zaten ideal olurum

0|0
    0|0
  • Ben ideal eş olayımda, karşımdaki bana ideal erkek olur zaten diye düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • kesinlikle katılıyorum çok güzel yazmışsın kafana göre diye birisi yoktur sevdiğin kişinin huyuna suyuna alışmak vardır

0|1
    0|0
  • ilahi sabah sabah güldüm.. kaç yıllık evlilikle tecrübe ettiniz bunları?

0|0
    1|0
    • Tecrübe etmek için yaşamak gerekebilir ama Bu tecrübeyi bize mahkeme salonlarındaki boşanmalar ve karı-koca kavgaları veya milyonlarca mutlu çift aile ispatlıyor. Paylaşımım çok beğendiğim bir yazardan kısmen alıntıdır.

• o yazar kaç yıllık evli cidden çok merak ettim yazılanlar bir nebze doğru taa ki son cümleye kadar..

• ideal eş karşısında ideal eş olunur zaten

0|0
    0|0
  • ideal kisiyle evlenmek isterim ideal bir es te olmak isterim.. cok mu sy istedim ya::D

0|0
    0|0
  • tabikide ideal eş.

0|0
    0|0
  • her ikisine de sahip olmak isterim.

0|0
    0|0
  • düzel sözler. ideal yoktan var olan bişi değildir, bunu zamanla çiftler oluşturur

0|0
    0|0
  • idealler içinde boğulup gitmiyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• herşey karşılıklı ve birlikte..karşılıklı iyi niyet, karşılıklı özveri, karşılıklı emek. tertemiz iyi insan olmayı önemseyip dosdoğru yaşamak ve sonra paylaşmak önemli.

1|0
    0|0
  • dogru söze ne hacet alkış alkışşşşşşşşşşş... dost

1|0
    0|0
  • yok öyle idael eş felan idael yaşamak için gayret ve çaba vardır karşılıklı ...bende hala bazen burnum kaf dağında bakalım ne zaman incek :))))

0|0
    0|0
  • ideal kişiyle evlendiğimde ideal bir eş olurum zaten \m/

0|0
    0|0
  • ikiside olursa tadından yenmez

0|0
    0|0
  • Her ikisi de :)

0|0
    0|0
  • ideal nedir kime neye göre idealdir

0|0
    0|0
  • İdeal eş olacağım kesin.

0|0
    0|0
  • nurpenceresinden anca böyle güzel sözler yayılır

0|0
    0|0
  • yok ideal eşi ben buluyım da benim ideal olmam gerekmiyo:D

0|0
    0|0
  • ne ideal erkek olmak istiyorum ne de ideal eş istiyorum de facto takılıyorum...

0|0
    0|0
  • ideal eşin varlığına inanmak , onu arama çabası kendini kandırmaktan öte bir şey değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...