İnsanın erken veya geç olgunlaşmasının sebepleri nelerdir?

15 yaşında bir kız tanıyorum. Babası annesini küçükken terketmiş ve O bundan çok etkilenmiş hayata bakış açısı çok olgunca 30 yaşında gelmiş geçirmiş bir insan gibi..

Günümüz 15 yaş gençliğini hatırlatmam gerektiğini sanmıyorum...

Güncellemeler:
Peki ya geç olgunlaşanlar ?

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• hayatta yenilen kaziklar olgunlastiriyor ancak su var , ne kadar kazik yesen de cok erken yastaki halinle 30 a yaklastikca olan durum bile o kadar farkli ki...

0|0
    0|0
    • Acı olan 30 yaşındaki bazı insanların 15 yaşında gibi davranmaları ayrıca 15 yaşında olgun birinin kendini anlayan birisini bulamaması :)

• takildigini saniyordur :) 15 yasinda bir kiz gelip de ne kadar olgun olursa olsun benimle arkadas olarak bile takilacagini sansa guler gecerdim :) takildiklarinin da emin ol ki cikari vardir, ve olgun oldugunu sanan ancak henuz oyle olmayan kucuk kiz da buna kanmistir...

• haklı olabilirsin

Erkekler Ne Diyor 7

• evet bu tip durumlar olabiliyor mesela ben 21 yaşındayım ama karakterim itibariyle yeteri kadar tecrübeye sahip ve hayat konusunda baya bir bilgi birikimim var diyebilirim.

0|0
    0|0
  • Ben de bir kız tanıdım, o da ailesindeki şeylerden dolayı oldukça olgundu. Demekki erken zorlukla, kişiyi tramva etkisiyle yerden yere vurmuyorsa öldürmeyen şey güçlendirir durumu oluyor. Geç olgunlaşanlar mı? onlar hep çocuk :D şaka bir yana zorluklar, gelişmek için gerekli, ama fazla zorluk herşeyi yerle bir de edebiliyor. Geç olgunlaşmayı ise rahatlığa bağlayamıyorum ama.

0|0
    0|0
  • Acı çekmek insanı olgunlaştırabilir.

15 yaşındakı birisinin gelip de Senden daha olgunum diye triplerde gezmesi ne kadar olgun oldugunu da gösterebilir.

0|0
    0|0
  • Aile ve yaşadıkların çok çabuk büyümene neden olaibliyor

0|0
    0|0
  • çok yara alan çok çabuk olgunlaşıyor

0|0
    0|0
  • hayata bakış açısı ve çevresel faktörler.

0|0
    0|0
  • Hayat şartları insanı olgunlaştırıyorda tam terside oluyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yaşadığın çevrede olup bitenleri gözlemlemek , hatalarından ders çıkarmak ... Başkalarının kusurlarından ziyade kendi kusurlarıyla ilgilenmediği ve dinlemeyi öğrenemediği sürece de olgunlaşamaz insan ...

0|0
    0|0
    • Kesinlikle ama nedense çoğu insanı başkaları alakadar etmiştir. Kendini yargılamaz çünkü bunu yediremez.

• hayat şartları...

0|0
    0|0
  • yaşadıkları acılar yalnızlıklar onu bu hale getirmiştir nitekim 15 yaşında bir kızın dışarıda arkadaşlarıyla oyun oynaması veya çocuksu hareketler göstermesi normaldir yaşı gereği ve tüm 15 yaş gruplarında da bu böyledir ama şöyle ki bu çocuğun yaşadıkları onu etkilemiş hatta etkilemekle kalmayıp olgunlaştırmış ki bu çok güzel sadece başında annesi olup kızın olduğundan daha çocuksu olması, istekleri vs. annenin üzerine yüklenmesi zor olurdu bir yerde anne şanslı oluyor

0|0
    0|0
    • Annesi çok şanslı gerçekten :)

• ikimizde haklıyız işte:)

• Senin de yazdığın gibi hayat koşulları ve çevre çok etkiliyor.Öldürmeyen acı güçlendirir

0|0
    0|0
  • Aynen ben işte 15 yaşındayken bi konusuordum adamlar 25-30 yasında sanıordu beni :D 15 diyince şaşırıorlardı :D

0|0
    0|0
  • hayat tecrübesi elbetteki

0|0
    0|0
Yükleniyor...