Çıkarken güven oluşturamadı şimdi evliyiz güvenmiyorum. Ben mi hastayim yoksa eşim sapık mı?

yardımınıza ihtiyacım var. flört ederken kızların ve benim vücudumuza baktığını hissetmiştim. erkek arkadaşlarıyla kız muhabbeti yaptığını yurt dışındaki maceralarını anlattığını söylediler bana ondan koca olmaz aldatır falan dediler. evine davet etti gittiğimde bir albüm ve eski kız arkadaşlarının resimleri... çok rahatsız etti beni imha etmesini istemiştim o zaman saklamış. sonra nişanlıyken sakladığı yerde buldum. kıyamet koptu tabi. neyse yaktı hepsini. şimdi ona hiç güvenmiyorum sürekli izliyorum. erkek arkadaşlarına yazdıklarını okudum partner bulma yollarını yazmış bir arkadaşına. sonra manken resimlerine bakıyor hep gazene albümlerinde internette. ayrıca hiçbir mailinin şifresini bilmiyorum. bunlar da beni tetikliyor. evliliğimizde mutluyuz saygılıyız seviyoruz da. ama benim onu takip etmem onu huzursuz ediyormuş. kavga ettiğimizde bana sen hastasın diyor. ama bende güven oluşturmak için çabalamadı. bir önceki ilişkim de bunların hepsini bana yapmıştı başkası ve sürekli rahatsız ediyordu ama 7 yıl sürdü ilişki çok şeffaftı. aceba bu sebepten mi ben güvenmiyorum yaşadıkları normal mi. ben mi hastayim yoksa eşim sapık mı?

Güncellemeler:
arkadaslar gercekten caresızım onerılerınıze ıhtıyacım var

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bu saatten sonra ne senin "Artık güveneceğim." demen, ne de eşinin sen ona güven diye bir taraflarını yırtarcasına çaba göstermesi istediğin güven ortamının kurulmasını sağlamaz bence. Baştan sağlanmış bir güven ortamında bile güven sarsıldığında yeniden tesisi çok güç hatta imkansız iken senin durumunda işin çok daha zor. Güven bir ilişkinin ve evliliğin olmazsa olmazıdır.

0|0
    0|0
    • guven olusturabılır ben umıdımı yıtırmedım henuz 5 aydır evlıyız aldattıgını dusunmedım sadece arkadaslarıyle ıgrenc muhabbetler yapmadına ve manken resımlerıne bakmadıgına benı ınandırması gerek bu guvenı olustursa sorun bıtıyo bıraz da seffaf olsa ben sormadan soylese anlatsa ben arastırdıgımda bılmesem mesela

• işte bu sorun nasıl iğrenç gelmez benım erkegım bıraz ahlaklı olmalı ben nasıl davranıslarıma oturmama kalkmama arkadaslarıma cevreme hayatıma gırecek ınsanlara dıkkat edıyorsam bır erkek te ahlaklı olmayı basarabılır bu sadece kadınlara özgu degıldır.cok ozur dıleyerek soyluyorum elin o... ona ne mıllet ne yaparsa yapsın ılgılenmesın benım erkegım ıstıyorum

• Senin söylediklerin tamamen dogru fakat sonradan olacak bir şey değil bu. Kişinin ahlaki niteliklerini ha deyince değiştirmezsin maalesef. Bu konuyu güven olarak ele alamamalısın. Senin üzerinde durman gereken şey eşinin sana saygı duyup duymaması. Sana saygısı var ise aldatmaz buna önem ver. Sonuçta arkadaşları ile yaptıgı muhabbet erkekler arasında kalır ve merak etme ahlaksız olduğu anlamına gelmez.

Erkekler Ne Diyor 16

• Çürük temel üzerine İnşaat edilen bina ufak zelzelede yerle bir olur. Önce sağlam bir malzeme olmalı sonra sağlam işçilik ki binalar sağlam temeller üzerine yükselsin.. İslamda Flört olmadığını bir başlığımızda dile getirdik haliyle bu tür Fıtrata aykırı ilişkiler neticesinde kurulan evliliklerin sonu genelde böyle olur. Bu yüzden Sevgi,Sadakat,Güven çeçevesinde olup, Nefsani ve çıkar ilişkilerinden uzak birliktelikler kalıcı ve uzun ömürlü olur.

1|0
    0|0
    • üzgünüm ama 30 yasında hıc flort etmemıs bırını umarım sız bulursunuz..teşekkur ederım.

• Her insan hata eder, Ama Hata edenlerin en hayırlıısı hatalarından pişmanlık duyup tövbe edenlerdir. Hepimiz Tövbe ederiz. Muhim olan bu davranıştanm uzak durmak değil midir..? Gerçekten seven ve sevdiği ile evlenmek isteyen bence Flört etmez Sevdiği insann elinden tutar Nikahını yapar güzelce yaşamına devam eder.. Ama bu halde dahi yapıyorsa Ahlaki anlamda Manevi terbiyeye ihtiyacı vardır...

• Tavsiye olarak siz çok baskı kurmayınız ama o da sizden saklı gizli iş yapmamalıdır. Şayet yapıyorsa bunu bence aranızda güzelce hallediniz olmuyorsa Hakeme başvurunuz yani Anne ve Babalarınız bu sorunun halledilmesinde aracı olabilirler. Karşılıklı güven ve sadakate bağlı olarak yürür evlilik. bu çok muhimdir. Dürüstlük çok önemldir. Rabbim size sabır versin yardımcınız olsun arkadaşım

• Hadi çok sevdin onun için güvenmediğin halde evlendin diyelim. Şimdi bu kadar şüpheci olmak niye. Sevgi yeterli gelmiyor değil mi?

Evliliğinizi daha iyi nasıl yürütürsünüz bunun yollarını arayın, beraber çok vakit geçirin, seksapelini daha da artırmayı dene. vs vs.

Yaptıklarının senin gözünden nasıl göründüğünü ona bir şekilde göster. Gerekiyorsa aynısını yap ne diyeyim şimdi : )

Evliliklerin çoğunda olan klasik meselelerden bu da.

0|0
    0|0
    • sevgimiz de hiç bir problem yok.cok guzel zamanlar gecırıyoruz benımle cokda ılgılenıyor neredeyse butun zamanımızı bırlıkte gecırıyoruz ıs harıc.ama ben onunla bır gece clubune gıttıgımde onu ızlemekten eylenemıyorum.gecmısı gelıyor aklıma cluplerde neler cevırmıstı dıye .bu duygularımı bastırmalıyım.kendıme guvenımde sorun yok.guzel oldugumuda soyluyor cevrem.ona cogu zaman hıssettırmıyorum dusunduklerımı nasıl basa cıkacagım tek sorun bu?bende ıstemıyorum

• Yersiz bir kuruntu. Bir terapiye mi katılsan?

• düşünüyorum türkiyeye dondugumde gıdıcem :(

• Sen şüpheleniyorsun,durumu kızıştırmasın kimse bunlar gayet normal şeyler,erkek kadın vücuduna dayanıksız yaratılmış her arkadaşım böyle,kaldı ki adam neşeli ise yada arkadaslarının tavsiyeye ihtiyacı oldugunu düşünüyorsa bunları rahat konusabilir.Tek takıldıgım nokta email sifreleri sen mi istemiyorsun,yoksa istemene ragmen mi vermiyor?

0|0
    0|0
    • istemiyorum ama bi kac kez acık unutmustu bakmıstım.ve bunuda bellı ettım huzursuz oldu.onu sureklı takıp edıyomusum neyını gormusum sımdıye kadar.asker deyken acık bı resmı arkadaına yoolladıgınıda gordum tabı o zaman evlı degıldık ama evlendıkten sonra gordum.cok fazla kız arkadası var 8 yıl yurtdısında okumus ben tanımadan once ınanın boyle dusunmek ıstemıyorum ama gecmıste yasadıgım ılıskı erkeklerı bı pıslık olarak kazıdı beynıme

• bence sende biraz saplantı var...

insanların özelini o kadar kurcalama ki kendisinede birşeyler kalsın...

yani sen hayatın her noktasında olmamalısın...kabus gibi üzerine çökmemelisin, biraz özlenmelisinde...yoksa çok çabuk bıkılan biri olur çıkarsın...

ayrıca önceyi sonrayı boşver şu ana bak...

0|0
    0|0
  • Eskiden yapınca nasılsa affeder, barışırız düşüncesi sürüyor yine. Durumdan hoşnut olmadıgını, bu davravanışlarından bunaldıgını belirtmen lazım.

Karı koca arasına girilmez.. Hak ettiğin değeri vermekte zorlanıyorsa sorun kendisinde.

Sen değil de başka birisiyle evlenmiş de olsaydı aynı sorunları olacaktı.

Nefsine yeniliyor.

Bir ömür de böyle dayanılmaz..

0|0
    0|0
    • cok sukur hıc aldattıgını dusunmedım ınsallah dusunmem ve yasamam da .tsk ederım

• :D sen manyak o manyak hoppo

0|0
    0|0
  • durum karışık

0|0
    0|0
  • daha ne istiyorsun sen onu seviyorsun o seni seviyor mutlusun eeee..

neymiş mankan resimlerine bakıyormuş şifresini bilmiyormuşum geç bunları ya bunun için aşk sevgi evlilik bitermi ...

0|0
    1|0
  • Eş ile ilgili konuları 3. şahıslarla değilde kendisiyle konuşup çözüme kavuşturman daha sağlıklı olacak kanaatindeyim..

0|0
    0|0
    • konustuk ama benı anlamıyor.ona gore yaptıkları normal bana gore degıl inanın cok uzuluyorum.

• unca yildir guvenemeyip de inatla yurutmek bence asil hastalik. esin sapik degil, ancak pek de seni takmiyor bu konuda anlasilan.

0|0
    0|0
  • Bende güvenmezdim böylesine. Bunun kadın versiyonları da var, onlarda çok tehlikeli olabiliyorlar.

1|0
    0|0
  • hastasın :)- mutluyuz diyorsun herseyini bilmene gerek yok.. o sen degilsin sende o degilsin..

0|0
    0|0
    • hastayım demek :) biraz da seffaf olsa ben sormadan soylese mesela sorun bıter.belkı sıfrelerını bılsem hıc bakmam

• selam

evlik güvenle olur ama

insanların bazen farklılık aradıklarıda kaçınılmaz

ama yinede

0|0
    0|0
  • neler düşünüyorsun?

0|0
    0|0
    • beni kandırdıgını eskı kız arkadaslarıyla gorustugunu ve ınternette yabancı kızlarla chat yaptıgını benden gızılı bırılerıyle bulustugunu vs

• kendini çok kuruyorsun..bence onların hiç biri gerçekleşmiyordur..

• evlenmeseydin ozaman böyle nekadar sürdürebiliceksin

0|0
    0|0
  • Bence biraz güven sevdiğin insana tabi onu takip et ama o bunu bilmesin.

0|0
    0|0
    • güvenmek ıstıyorum berk dediğini yapmaya calısıcam.tesekkurler :)

• Güven zamanla kazanılan birşey bir anda olmaz ilkten güven sorunu olur ama zamanla bu iki kişinin davranışları ile düzelir.Benim mesela cep telefonum hep ortada durur.çünkü bir korkum yok ve şimdi süper tam anlamı ile güven var aramızda,karşılıklı dürüst olduktan sonra sorun olmaz.

Kızlar Ne Diyor 9

• evlenmeseydin o zaman... ama madem evlendin adamı huzursuz etmeyi bırak. haklı, hasta değilsen de çok sağlıklı değilsin.

0|0
    0|0
  • madem güvenmiyordun neden evlendin ki?

mutluyuz saygılıyız seviyoruz diyorsun o zaman araştırmayı bırak bu saatten sonra yanlışını yakalasan ne olacak güvenmediğin adamla evlenmekle başta hatayı yapmışsın demek ki sevgin güvensizliğinden daha fazla. kazara yakalasan hatasını sen gene de bu adamdan vazgeçemezsin en iyisi boşu boşuna huzurunuzu kaçırma.

0|0
    0|0
  • Sende saplantı haline gelmiş bu durum .. olan bir şey yok ki ortada ,arkadaşlarına akıl veriyor diye uyguluyor manasına gelmez bu .. Nereye kadar gider , ne zaman patlak verir durumun da vahim açıkcası ..

0|0
    0|0
    • evet farkındayım onu mutlu etmek ıcın degıl ama kendımı ıyı hıssetmek ıcın bunları dusunmek ıstemıyorum.fizyolojık olarak ta beyın olarak ta cok yoruluyorum.

• güvenmedin çıkmaya devam ettin,güvenmiyordun evlendin,güvenmiyorsun hala bari çocuk yapma.sözü meclisten dışarı,hakaret olarak algılama lütfen ama bir laf vardır. bir hatayı bir kere yapan eşşek,iki kere yapan eşşoğlueşşektir diye.kendini daha fazla yıpratma.bi psikoloğa git.ben de kardeşime öğütler veriyorum ağırbaşlı ol erkek arkadaşına böyle davranma şöyle yap vs.ama eşimin gıcıklanmasını gerektirecek birşey değil bence...yazık sana da bence git bi psikoloğa.

0|0
    0|0
  • Ben 2nizede güvenmiyorum.Ya toparlanın kendinize gelin

0|0
    0|0
    • evet bencede guvenme cunku onun yaptıgını dusununce bende öc almak ıcın yapmak ıstıyorum ama kendıme yakıstıramıyorum.orn seksı mankenlere baktım ama hıc cekıcı gelmedı hehehehe

• Birak bunlari dusunmeyi haybeye kendinide onuda uzuyorsun ustune ustluk yapmayan adami zorla birseyler yapmaya surukluyorsun boyle supheci olarak.Esin yasayacagini yasamis ve bunlara doymus, seni sevmiski seninle evlenmis.Bos yere huzursuz olmanin huzursuz etmenin alemi yok...

0|0
    0|0
  • Canim, sende dile getir...yani sifresini iste ve deki ben seni kontrol amacli degil, tek seni sevdigimden böyle yapiyorum, sen kendini benim yerimde bir hisset diye bilirsin.

Bu tarz seyler konusarakten halledilir...herseyi ters taraftan anlama...hep olumlu bak, evliligini kücük seylerden dolayi bitirme...

Eskide kalan seyleri eskide birak, üsteleme fazla, erkek cabuk bikar yoksa!

0|0
    0|0
    • sıfresını hıc ıstemedım onun soylemesını ıstıyorum saklamasın.belkı bılsem hıc bakmıcam.hıı empatı kur dedıgımde ben erkegım dıyor.

• Sifresini iste, vermese o zaman güvenme !

• bu ilişkiden ve bu akış açısından hayır gelmez. bence bir yardım al...

0|0
    0|0
  • güvenmediğin biriyle neden evlendin ? bari güvenmediğin birinden çocuk yapma.

0|0
    0|0
Yükleniyor...