Hangi tür iletişimde daha başarılısınız?

Hangi tür iletişimde daha çok kendinize güveniniz var ve rahatsınız. Ben mesela yazışmada ve birebirde iyiyken. Telefonla konusurken 2 kelimeyi bir araya getirip konusamam nedense :|

• Yazışma (Mesaj,Facebook-Msn sohbet, mektup vs)
    A seç
  • Telefonla
    B seç
  • Karşılıklı konuşarak birebir.
    C seç
  • Diğer.
    D seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Herkese teşekkür ederim yorumlarınız için :)

0|0
4225

En İyi Kız Görüşü

• A, B,C ve diğer,

Yazarken çok rahat ti-ye alabilirim, espiri karışık acı gerçeği karşımdakine sunabilirim, bu şekilde yazılarım sürükleyici oluyor-muş ( tamamen istem dışı), ki yüzyüze yapamadığım bir şeydir,

Telefonda ses tonum ağır ve etkileyicidir, erkek ise karsımdaki uykudan yeni kalktığımı düşünür kadın ise ağır başlı bir kadın olduğumu, bu da kadın ve erkek arasındaki farkı , en azından bana nasıl baktığını gösteriyor (ben duydum iğrenç ama..)

Karşılıklı konuşurken de gözlerine bakmaktan kendimi alamam, farklı yönlere bakarken kişiyi dinlemiyormuşum gibi hisseder, sözlere göre değil mimiklere göre davranırım.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 41

• Yazışma (Mesaj,Facebook-Msn sohbet, mektup vs)

Telefonla

Karşılıklı konuşarak birebir.

0|2
    0|0
  • Mesaj yazmaktan tiksinirim. Telefonla uzun süre konuşmaktansa. Keyifliysem chat hoş olabilir. Birebir dialoglarda fena sayılmam, evet.

0|2
    0|0
  • c şıkkı

0|2
    0|0
  • karşılıklı konuşmak yavrucum. insanlar konuşa konuşa hayvanlar koklaşa koklaşa.

0|1
    0|0
    • Telefonlada konuşuluyor hoş. Ben hiç sevmiyorum ama

• telefonda değil birşey konuşulucaksa karşılıklı konuşulmalı. telefon hasret gidermek içindir tartışmak çözüm bulmak için değil.

• hmm tamam

• Karşılıklı konuşarak birebir. / hepsi

0|2
    0|0
  • telefonda konuşurken odaklanamıyorum bazen. dikkatim dağılır sık sık.

0|2
    0|0
  • Hepsi

0|2
    0|0
  • teknolojiye karşıyım

0|1
    0|0
  • kesinlikle C

0|0
    0|0
  • Konusurken... Sözlü iletişimde cok iyiyimdir yazılıda da ama yazana kadar söylemek ıstedıklerım bazen bırbırıne karısıyor :) O yuzden çokk çok zor durumda kalmadıkca yazılı ıletısımı tercıh etmıyorum. Daima sözlü iletişim taraftarıyım

0|0
    0|0
  • yüzyüze telefonda nette her türlü iddaliıyım sesim güzeldir

0|1
    0|0
  • Hem yazışarak hemde yüzyüze iletişimde...Yüzyüze iletişim daha iyi ama bence insan o anda karşısındakinin mimiklerinden falan tepkisini falanda anlayabilir.

0|0
    0|0
  • karsılıklı ve telefonla konusarak yazarken yuzde 99 yanlıs anlasılırım cunku

0|1
    0|0
  • hepsınde :)

0|1
    0|0
  • Ben hepsinde iyiyim ya :) ama duygularımı düsüncelerimi yazarak tam net tasvir edebilirim. O konu biraz daha önde benim icin

0|0
    0|0
    • senden bir kitap bekliyorum zaten...

• Aslında bir psikolog bunun takıntı oldugunu söylemisti. Hadi len ordan dedim bütün yazarlar sorunlu o zaman,.. Asslında olabilir o.O ne hakkında yazıyıım? Hahah

• sence ben ne hakkında kitap beklerim senden young lady :D

eragon'u yazan çocuk 18 yaşındaydı.

kitap ve filmden güzel para kazandı :D

• ben hiç birinde zorlanmam. ama her zaman yazı daha soğuktur, canlı diyalog daha sıcak ve toleranslıdır...

0|0
    0|0
  • Yazışarak ve yüzyüze

0|0
    0|0
  • C tercih ederim

0|0
    0|0
  • HEr şekil iletişimde basariliyimdir cok şükür öyle bir sorunum yok bu huyumuza cok seviyorum

0|0
    0|0
  • İkisinde de iyi olduğumu düşünüyorum. Alanım iletişim zaten ve kendime uygun bir bölümde okuduğumu ve buna uygun da bir hayat yaşadığım kanısındayım.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    21

Erkekler Ne Diyor 25

• Kendimi en çok topluluk karşısında konuşurken, sunum yaparken rahat ve özgüvenli hissediyorum çoğunluğun aksine :)

Onun dışında yazışmama da birebir iletişimime de güvenirim. Telefonu çok sevmem ama.

0|1
    0|0
    • Topluluk karşısında konuşmak benim için en zor olanlardan nedense:))

• ne güzel :)

• Bu konuda lise yıllarında okuduğum şu kitabın çok faydasını gördüm: link

Bu kitabın öncesinde ben de kötü bir iletişimciydim. Sonrasında kendime özgüvenim inanılmaz arttı. Üniversite yıllarımda bol bol sunumlar yaptım. İş hayatımda da bu devam etti.

Keşke öyle bir mesleğim olsa ki sürekli sunum yapsam diyorum. Hatta sırf bu nedenle kişisel gelişim uzmanı falan olacam :)

• her türlü iletişimde başarılıyım yani cekinecek bir durum yok ortada sen yeni yeni teknolojiye gecmisin ondandır telde konusamama sebebin :D

0|0
    0|1
  • Yüz yüze , telefon , yazışma . İnsanlar ile kolaylıkla iletişim sağlayabiliyorum , nasıl nerede veya ne şekilde olduğunun bir önemi yok .

0|0
    0|0
  • İstedikten sonra her türlü iletişimde ustayım ama genelde yüz yüzeyken daha bir ustalık mevcut bende.

0|1
    0|0
  • yazışma bizim zamanımızda mektup falan yazma idi. facebook msn çıktı, mertlik bozuldu. mırc'da asl'de kaldım.

konuşarak fena sayılmam. lakin iletişim özürlüyüm. dumanla haberleşmekteyim.

0|1
    0|0
  • her tür iletişimde kendime güvenirim de güven değil sorun, yazılı iletişim her zaman sıkıntılı... özellikle ikili ilişkilerde. mimik yok, ses tonu yok. yüz yüzeyken söylediğinde gülüp geçilecek bir şey yazılı iletişimde büyük bir kavga nedeni olabiliyor. bu nedenle özel ilişkilerimde mümkün oldukça sms, messenger, mail ve türevi araçlarla iletişim kurmaktan kaçınırım.

0|0
    0|0
  • niye

E - Hepsi yok?

ben onu sececektim

0|1
    0|0
  • Ben konuşurken karşımdaki bana bakıyor olmalı. Mimiklerini görmeliyim, gözlerini görmeliyim. Ve tepkilerini.. Diğer sohbet tiplerini de yeri geldiğinde kullansam da yüz yüze olmayı değişmem hiç biriyle. Üniversitede sosyalciydim. Herhangi birisini beceremediğimi söyleyemem.

0|0
    0|0
  • yüz yüze konuşmak gibisi var mı ? telefondan konuşmak bile samimi gelmiyor bana karlındakinin mimiklerini görmedikten sonra.

0|0
    0|0
  • Telefonla konuşmayı sevmiyorum birebir konulmak daha iyi daha samimi öbür taraftan konuşma buğulu oluyor

0|0
    0|0
  • kesinlikle yüz yüze.yanlışı bile doğru diye kabul ettirebilirim..

0|0
    0|0
  • face to face ..

0|1
    0|0
  • valla bazne konusmaya bile gerek olmadan anlayabiliyor ve kısacık cumleylede diyebilecegimi diyebiliyorum

bazendeee zorlanıyorum karsımdakine baglı değişiyor ama iletişim yontemi cok... yazısmada iyiyim bende...

0|0
    0|0
  • Telefonla ve Yazışmada iyiyim

0|0
    0|0
  • Hiçbirinde sıkıntı yok ancak doğal olarak yüzyüze konuşma her zaman daha başarılı ve kolay olur...

0|0
    0|0
  • Beden dilinde çok değişik hareketler biliyorum.

1|0
    0|0
  • tell

0|0
    0|0
  • baska dil kullanirken her turlu :) isinmak zaman aliyor.

0|0
    0|0
  • birebirde çok etkiliyim :)

0|0
    0|0
  • Konuşurken daha fazla laf sokuyorum , olmuyor :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5
Yükleniyor...