Sporun hazzını iliklerine kadar hisseden arkadaşlarımız var mı ?

Hangi sporu yaptığınız farketmez, antreman akabinde duş sonrası eve dönüş yolunda sporun verdiği mutluluğu iliklerine kadar hisseden o kendini sanki bulutların üzerinde hisseden arkadaşlarımız var mı ?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Ortaokul zamanı büyük bir takımın altyapısında lisanslı olarak basketbol oynadım. Aslında büyük bir yeteneğim yoktu. Çok çalışarak oynardım. Akıllı oyuncu diye tabir edilen bir oyuncu olsamda başarılı olmak için hep çalıştım. Sonunda tatsız bir sakatlık sonucu uzun süre ara verdim ve döndüğümde pek bir şansım kalmamıştı.

Basketbol oynarken disiplini öğrendim. Antreman yapmanın başarıya giden yol olduğunu ve birşeyi elde etmek istiyorsam onun için sıkı çalışmam gerektiğini anladım. Dökülen her damla terin tıpkı hayatta olduğu gibi başarıya giden yolda atılan bir adım olduğunu düşündüm. Hedefe ulaşan insanlar yılmayanlardır. Yarı yolda pes etmeyenlerdir.

Spor bana rekabet duygusunu öğretti. Rakibimle mücadele etmenin tatlı sert keyfini aldım. Kimi zaman kazandım, kimi zaman kaybettim. Kaybederken ders almayı, kazanırken bir sonraki mücadelenin kapıda olduğunu ve gevşemeye vakit olmadığını acı derslerle öğrendim.

Her çocuk yeteneğine göre mutlaka bir spor ile uğraşmalı. Özellikle takım sporlarında takım arkadaşlarıyla uyumlu bir çalışmanın önemini açıkça öğreniyor insan.

Herkes hem fiziksel gelişim hem de manevi gelişim için gençliğinde spor yapmalı. Dünyanın en mükemmel makinası olan vücudumuzu kullanmamak tanrının bize verdiği emanete ihanet etmektir.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 11

• olmaz mı hiç:) süper bir duygu

0|1
    0|0
  • capoeira yaptığım zamanlar öyleydi

bir de wing chunda serbest çalıştığımız zamanlar

uzun zamandır yapmıyorum ama

0|1
    0|0
  • futbol...her teneffüste öğrencilerle ter kana batana kadar maç yapıyorum...ıüdır ovasının dayanılmaz sıcağında futbol oynamayı çok seviyorum...hergün ter kan içinde kalıyorum...çok kötü oluyor...öğrencilerle terleyip ter üzerimizde beraber kuruyor...hiç koku duymuyoruz..diğer hocalar ne hissediyor bilmiyorum...özellikle bayanlar...:D

0|1
    0|0
  • Spor sonrası vücudun salgıladığı 'serotonin' adı verilen hormon insanın kendini daha zinde ve mutlu hissetmesini sağlıyor. Bu hormon gerginliği alıyor, huzur ve enerji veriyor. Bu biyolojik kanıtı =) Aksini hissedenler varsa sporda aşırı hırsı ve rekabeti bırakıp mutluluğa odaklansın.Faal futbol hakemiyim haftada 3 kez antrenman yaparım. Antrenmanlardan sonra çimlere uzanıp gökyüzünü izlemek kadar keyifli bir şey yok...

0|1
    0|0
  • 3 yıl önce öyleydi, şu an pek hissettiğim söylenemez.

0|1
    0|0
  • evet cok huzurlu ve rahatlamıs oluyorum kendime geliyorum resmen 2 gün spor yapmayayım kendimi cok kötü hissediyorum

0|1
    0|0
  • evet yüzmeden çıktım duş aldım eve giderken içim huzur doluydu

0|1
    0|0
  • Evet burada :D O sporun verdiği hafiflik deli bir şey ya :D ama acısı sonra çok çıkmıştır ...

0|1
    0|0
  • sırf o hazzı yaşamak için haftada 1 defaya mahsus 7 km koşuyorum

0|1
    0|0
  • arkadaş spor derken genelevi kastetti bayanlar yanlış anlamayın evet karşim aynen :D

0|0
    0|1
  • Spor salonundaki kızlardan haz alıyorum evet :)

0|0
    0|1
Yükleniyor...