İnsanların sokakta öpüşmesi toplumsal ahlakı bozar! mı?

Sokakta bir adamın eşini dövmesi toplumun ahlakını hiç bozmuyor, bir kişi bile çıkıp kadını kurtarmaya niyetlenmiyor.

Toplumun ahlak anlayışında bir adam eşini sokak ortasında dövebilir.

Aynı adam bıçağını çıkartıp herkesin içinde 50 bıçak darbesi vurabilir eşine buda toplumun ahlakını bozmaz kesinlikle.

Para için bedenini satan insanlardan devlet olarak vergi adı altında pay alınması toplumun o büyük ve kutsal ahlakını dingiltetmez bile.

Eşim kardeşime, onun abisi bana ben şuna zıpladım diye televizyonlarda başından geçenleri anlatan yerli çakma emenuellalar ahlak abidesidir, tepki yoktur çünkü toplumun ahlakını bozmaz.

Rüşvette, Yolsuzlukta, Dolandırıcılıkta ve insan hakları ihlallerinde hep ilk 3 içinde yer alması bu toplumun ahlakını perçinler bir gram bile ahlakını bozmaz.

70 yaşında adamın 15 yaşında kız ile evlenmesi bu toplumun adet edindiği o yüce ahlakını zaten ortaya koymuyor mu?

Deprem enkazında, hayatını yitirmiş insanların ellerini kollarını kesip altınlarını çalanlar, o insanların evlerinden malzeme çalıp yapan adamlar ne zaman bu toplumun ahlakını örseledi de tepki verildi?

Ama...

İnsanlar, tepki için bir araya gelip öpüşmek istediğinde bu toplumun o ya...şak ahlakı birden söz konusu olup kimseye zararları olmayan bu insanlara karşı şiddet gösterecek kadar söz konusu olur...

Böyle toplumun, böyle ahlakı olur!

0|0
10|10

En İyi Erkek Görüşü

• Size göre yanlış olan başkasına doğru gelebilir , başkasına doğru olanda size yanlış gelebilir .

Toplum ahlakı 2 , 3 kişinin görüşleri ile oluşmuyor , belli ki sinirlenmişsiniz .

Her tarafı yırtık bir pantalonu giymekten , saçlarını rengarenk boyatmaktan , etrafındaki insanlara aldırış etmeden öpüşmekten hoşlanan insanlar vede tüm bunları ayıp veya ahlaksızlık olarak nitelendiren insanlar .

Bunlar dünyanın genelinde olan şeyler , kimi ülkelerde daha sert tepkiler oluşur kimi ülkelerde daha yumuşak .

Toplum olarak yaşamayı öğrenmedikçe ne sizin beklentileriniz nede başkalarının beklentileri asla karşılanmaz .

Son olarak pire için yorgan yakmayalım .

0|0
    0|0
    • Bahsettiğim şey farklılıklar değil, her farklılık renktir.

Şiddet söz konusu, tepki ve sitem bu yüzdendir.

Yoksa her insan istediği hayatı yaşamalı.

• Geçmişteki yargılar aşılmadı maalesef ülkemizde aşılacak gibi de görülmüyor .

Namus cinayeti diye bir kavram var hala yargı sisteminde , eşinden şiddet görüp devletin polisine sığınan bir kadını yapabileceğimiz bir şey yok diyerek tekrar evine götürülüp teslim edildiği bir ülkede yaşıyoruz .

Türkiye'de cinsellik ve cinsellikle alakalı her şey bir tabudur gerisi teferruattır .

Kızlar Ne Diyor 10

• Yani sen hangisini söylemeye çalışıyorsun: Bunlar varsa öpüşmek de olsun mu diyorsun, yoksa 'Madem toplum ahlakından bahsediyoruz ne öpüşmek olsun ne de bu saydıklarım' mı diyorsun?

0|0
    0|0
  • Hay ağzını öpeyim ya..

Ne güzel yazmışsın.

1|0
    0|1
  • Sevgiden zarar gelmez, sevginin göstergesidir öpüşmek.. Bağnazlıktan, yobazlıktan zarar gelir... Önce insanlara saygıyı öğrenmeliler, başkalarının namus bekçiliğini yapacaklarına.. Asıl ahlaksızlığı insanlara karışarak, sataşarak, saldırarak zaten kendileri yapıyorlar.

1|0
    0|0
  • sokakta öpüşeni linç etmek isteyen örümcek kafalılar yaşı kaç olursa olsun tecavüze uğrayan biri için ise kendi rızasyla yapmış diyebilcek 'ahlaksız' insalar var oldğu sürece ahlak kavramıda zamanla yok olcak.

2|0
    0|1
  • Böyle toplumun byle ahlakı derken...? Bir kaç şerefsizi örnek gösterip tüm topluma mı mal ediyorsun? Soruya gelirsek evet toplum içinde yaşı kaç olursa olsun öpüşmek vs uygunsuz davranışlarda bulunması ahlak yapısı bozar arkadaşım! Net!

0|1
    2|1
  • Artik asilmasi gereken birsey fakat cok zor gibi. Ben iki sene once Istanbul'a gittigimde sevgilim beni anneanneme birakacakti vekaranlikti. Bi hoscakal opucugunu veriyordm fakat ahlaksiz bir o...olmustum yani biri oyle seslenmisti. O an neye ugradigimi sasirmistim. Sevgilimde az daha gidip kavga edecekti. Asdqqasdsq neyse Turkiye zor bir topluma sahip. Tabular fazlasiyla mevcut.

0|0
    0|1
  • çok haklısın kardeşim..tamda benim düşüncelerim ,ben sadece düşündüklerimi dile getiremiyorum

1|0
    0|0
  • çok haklısın

ama saçma sapan insanları takmamak gerek

keyfimize bakalım

0|0
    0|0
  • Hayır bozmaz ama herşeyin. her ortamın, her yörenin kendine göre kuralları vardır. hani derler ya herşeyı yerin ve ortamın koşullarını göz önünde bulundurarak yapmak gerekir. samimi ve aşırıya kaçmadan.. bu şekılde örnek teşkil edıleceğin

e inanıyorum ben.

0|1
    0|0
  • iyice saçmaladılar iiçnde olan insan yapar zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sokakta öpüşmek toplumun ahlakını bozmaz ama duyarlı olup öpüşmemek daha güzel yanımda garip garip sesler çıkararak öpüşen bir çift gördüğümde ahlakım değil sinirim bozuluyor herşeyin bir adabı var ayrıca öpüşülmesin dedik diye sorunun altına yazdığın şeyleri onayladığımızı nerden çıkarın

0|0
    0|0
  • bu toplum ahlakını çok önce kaybetti o kadar ahlaksızlığın yanında sokakta öpüşmek en masumane bir duygu kalıyor...

2|0
    1|0
  • Öpüsmeyi gectim,bankın üstünde kucaga cıkan kızlar var.

Kardesim madem bu kadar azdınız gidin bir eve pata küt-pata küt..Milletin gözü önünde ön sevisme yapmanın manası nedir ?

0|1
    1|0
  • Helal olsun sana öylelerine ancak böle cevap verilebilirdi :)

0|0
    0|0
  • Geçen gördüm 2 ünili yiyişiyordu çok pis ahlakım bozuldu.Kardeşim orta yerde olur mu bunlar olan var olmayan var ayıp

0|0
    0|0
  • ne kadarda hoş bir açıklama ...

0|0
    0|1
  • öpüşmek güzeldir. insanlar fazla hassas olmaya başladı.

1|0
    0|1
  • metroda öpüşenler marjinal grupmuş

0|0
    0|0
  • Gerçekten mükemmel yazmışsın bizim kadar ahlaksız bir toplum yok

1|0
    0|0
Yükleniyor...