Yarın İstanbulun fethinin 560.yıl dönümü

Bu biz Türkler icin cok önemli bir gün düşünsenize bir cag kapanıp yeni bir cag acılmıs bence bunu 23 nisanımız ya da 29 ekimimiz gibi kutlamalıyız.zaten kutluyoruz Fatih atamızın torunları olarak ama bu tarih bayram ilan edilmeli siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

0|0
410

En İyi Erkek Görüşü

• olur mu hiç o fetihle ayasofya yı aldık.bu fethi resmi bayram yaparsak evropa lı abilerimiz kızar !

1|0
    1|1
    • bu eksileri neden aldımsa anlamadım.kinayeden anlamayanlar var heralde.evet ortaçağ kapanması 1453 ama tek başına istanbulun fethi çağ açıp kapatmıyor.son ve büyük katkıyı yapıyor diyelim.bu dönemde avrupada ilerlemeler devam ediyordu zaten.fetihten sonra bizanstan italyaya giden bilim adamları avrupanın ilerlemesinde çok etkilidir.feodal düzenin yıkılması,protestanlığın doğması ve keşiflerle daha önceden başlamış olan teknolohik gelişme bir araya gelir ve tarhiçiler bu döneme yeni çağ der

• At gözlüğü takmıs onlar kendileri Fatih sultan mehmedin yasındayken sadece facesinin basına Tc yazıp vatan kurtardığını sanıyor

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Küçük hanım bir çağ kapanıp bir çağ açılma olayını anlamadığınız kesin. Fatihle hiçbir kan bağınız olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim Zira Osamanlı hanedanı 2. Padişah Orhandan itibaren sürekli yabancı kadınlarla evlilik yapmışlardır.

20 yaşında babadan gelme padişah olmuş, bu şımarık ve gaddar oğlana taparcasına hayran olurken tarih de bilmediğiniz anlaşılıyor.

1|0
    0|0
    • Ne diyosun sen be sen ne yaptın onun yasındayken ? Sadece nette takıldın değil mi ? sen hadisle adı müjdelenen komutana böyle dil uzatamazsın haddini bil

• Komiksin.komik tamam sen öyle düsün gercek torunları olarak ben ve benim gibiler kutlar

• İyi bakalım fatihin torunu bayramın kutlu olsun.

Umarım kalbini kırmamışımdır. İhtiyarlığıma ver, farklı düşünceleri de dikkate al.

• 5 lemeyi utumadım :)

1|1
    1|1
  • Yarın İstanbul'un 450'ncı yıl dönümü olmakla beraber, benim ve Pembepanterrrr'in doğum günü..

+ Kase'ye üye olmamın 1'inci yıl dönümü asmkdlasgf. Doğum günümde kase'de ne aradıysam artık..

2|0
    0|1
  • bu olay çağ kapatıp yeni bir çağ açmadı ama fail

1|0
    0|0
  • Hangi çağı kapatıp hangi çağı açtık?

1|0
    0|0
    • Orta cağ acılıp yeni cağ kapandı aa cok yazık tarih dersi görmedin mi..insan görmeyince böyle sorguluyo demek ki.

• Ben mi öğreneyim? Sen diyorsun ki ''İstanbul' un fethi çağ kapatmıştır.'' Ya buna gerçekten inanıyor musun? Çağ kapanması bir olaya mı bakıyor? İstanbul' un fethi çağ atlama değil, sadece onun parçası olabilir. Çağın kapanması bir dizi olaylar ile olur. Tek bir olaya bakmaz.

• Tamam tarihciler yanlıs biliyor o zaman.

• tatilmi olsun diyorsun yani?

1|0
    0|0
  • ben de aynen öyle düşünüyorum bu tarih bayram ilan edilmeli ve bir gün de resmi tatil olmalı

0|0
    1|1
  • ben de önemli bir gün sanmıştım :/ siz türkler hergün birşeyi kutluyor,ben sizi anlamıyor

0|0
    0|0
  • İsteyen zaten kutluyorsa gereksiz bence. Onu kutlarsak birçok şeyi kutlamamız da gerekir. Türklerin Anadolu'ya gelişinden başlayarak.

Ama tabii hatırlatılmalı...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...