Hızlı okumayı arttırdığını düşündüğünüz proğramlar var mı?

Arkadaşlar nette bazen böyle proğramlara denk geldim. Kitap okuma hızını arttıran. Ama hiç kullanmadım. Kullananların yorumları nasıl eğer ki önerirseniz hangi proğramı önerirsiniz?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ya bence o programlar falan hikaye biraz. Hızlı okuma tamam da anlama olayı biraz sakat geliyor bana. Ben 8 saatte 400 sayfalık bir romanı okuyabiliyorum ve anlamada da bir sıkıntı duymuyorum. Lakin bunu 6 saate indireyim dediğimde bir cacık anlamıyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Programın ismini hatırlamıyorum ancak kullandığım bir program vardı.

Öncelikle göz kaslarını çalıştırıcı egzersizler yaptırıyordu. Bu şekilde çok daha geniş alanı algılayabilmeni sağlıyordu.

Denediğinde dakikada okuduğun kelime sayısının bariz bir şekilde arttığını görürsün.

Önemli olan ise ne kadar hızlı okuduğun değil okuduğunu ne kadar anladığındır.

Deneyebilirsin bu tür programları

Günde 30 dakika ayırarak okuma hızındaki değişikliği farkedeceğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • harika bir metot biliyorum, eger dediğimi yaparsan hem hızlı okumaya hem de okudugunu rahatlıkla anlamaya yarar.. metodum bol bol kitap okumalısın..

0|0
    0|0
    • Bol bol kitabı okumaya bol bol zaman açmak gerekir. :) Bende bunun çabası içerisindeyim eğer ki düşündüğünüz anlamayı arttırma ve hızlı kitap okumayı öğreten bir metod varsa 2. kez teşekkür edeyim size?:)

• anlamayı arttırma ve hızlı kitap okumayı öğreten tek metot bol bol kitap okumaktır, baska çaresi yoktur bunun..zamanım yok diyorsun anladıgım kadarıyla, sanal alemde gecirdiğin zamanın yarısını kitap okumaya ayır istediğini elde etmiş olursun.bir de kitap okumak için zamanım yok diyemezsin.çünkü kitap okumak boş zamanda yapılacak bir eylem değildir, kitap okumak yemek yemek gibi su içmek gibi zaruri bir ihtiyactır. sen hiç yemek yemeye su içmeye zamanım yok, bu yüzden yemiyorum içmiyorum dedinmi

• Doğru söze ne denilir ki ... Haklısınız metodunuzu takdire şayan buldum şimdi teşekkürler :)

Yükleniyor...