Sarkaç Oyunu Hakkında..

Merhaba arkadaşlar,

Belki de bir kaçınıza denk gelmiştir bu sarkaç oyunu.Genelde üniversitelerin bahar şenliklerinde oluyor.Düzeneği kısaca paintte çizmeye çalıştım (bkz: link ).Oyunun amacı çok basit; Sarkacı ileri atarak orada bulunan bloklara değdirmeniz ya da devirmeniz gerekiyor ancak adam her seferinde deviriyor, size bir kaç deneme atışı veriyor ve deviriyorsunuz.Ancak para vererek attığınızda sarkacın ucundaki küçük top ne hikmetse blokların sol tarafından geçiyor ve kaybediyorsunuz.Bunun bir hile olduğu açıkca ortada, biraz araştırma yaptım ve bu deneyimi yaşayanlar var (Bkz: link , link ).Ben mıknatıs gibi bir maddeyle topa yön verdiğini düşünüyorum.Sizce ne gibi bir hile olabilir ? Ya da hilesi nedir bile var mı ?

Unutmadan, topu bir kere atmak için 5 TL veriyorsunuz, eğer blokları devirirseniz 20 Tl alıyorsunuz :)

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• lan o değil de konak pierin giriş kapısının önünde bekleyen iki kıro yere iki pet şişe dizmiş ellerinde de bi' tane top, pet şişeler yıkılmadan arasından topu geçirene bi' paket sigara veriyorlar. tek atış iki lira, geçireni de görmedim hiç. bazı dallamalar da bunlara para bayılıyor hala. şerefsizler bedavadan para kazanıyor mk. ulan bunlara prim veren belediyenin de o zabıtanın da...

0|1
    0|0
Yükleniyor...