Okul hayatınız boyunca öğretmenlerinizden hiç dayak yediniz mi?

Yeni nesil sanki biraz daha şanslı bu konuda. Eskiler öyle ve ya böyle tatmıştır cetveli, sıra dayağını falan. Aslında derin bir konu ama deşmek yerine sadece öğrenmeyi istedim bir öğretmen olarak.

Okul hayatınız boyunca öğretmenlerinizden hiç dayak yediniz mi? Tepkiniz ne oldu? Travmatik bir kötü hatıra olarak kaldı mı yoksa normal karşılayıp atlattınız mı?

Gizli açık dileyen dilediği gibi anılarını anlatabilir.

0|0
9|10

En İyi Kız Görüşü

• ortaokula iş teknik atölyesinde kapıyı içeriden kilitleyip hep birlikte sigara içtiğimiz iş teknik öğretmenimiz vardı. nasıl döver bu adam birini? <3 (yaptığı doğru değil tabi ama o zaman çok doğru geliyordu asdfghj)

ilkokul 2 de tokat atmıştı öğretmen derse geç geldiğim için :(( başka da olmadı

0|1
    0|0
    • Basit gibi görünüyor ama çok travmatik etkilere sebep oluyor. En önemlisi kendi akranlarının yanında küçük düşmek. Öğretmen sınıfta bir arkadaşa tokat attığında ben utancımdan yerin dibine girerdim.

• Aynen. Eğitim sistemindeki köklü yanlışlıklar sebep oluyor tüm bunlara. Sadece dayak değil mevzu verimli ve kaliteli öğretmenler için sistemin ona göre düzenlenmesi gerekiyor. Verilen ücrete kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor bu. Ama bu ülkede çoğu şey gibi ne yazık ki eğitim de günü kurtarma üzerine kurulu.

• evet olay sadece dayak değil maalesef. verimli bir sistemimiz yok.

en iyi için teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 8

• İlkokulda cetvele maruz kalmışlığım var.

0|1
    0|0
  • lise 1de ingilizce hocamdan tokat yedim. ben de karşılık verip ona tokat attığım için disipline gittim. uzaklaştırma aldım :/

0|1
    0|0
  • Müdür yardımcısı Mürsel kulağımı çekmişti, ortaokuldaydım. Arkadan nasıl yakaladıysa kulağımı..Pek umrumda olmadı çünkü herkese yapıyordu. Benden önce rezil olmuş çok kişi vardı yani. Kendimi yalnız hissetmedim.

0|1
    0|0
  • Hocalar sayesinde ortaokula kadar dayak ve cezalar ile büyüdüm.

0|1
    0|0
  • Elime cetvelle vurdu haksız yere,annemde geldi onu dövdü Ohh canıma değsin... :)

0|1
    0|0
  • Hayir

0|1
    0|0
  • Elime cetvelle vurmustu ilk okul birde, melek gibi cocuktum.

0|1
    0|0
  • Hayir hic olmadi gormedimde..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• enseye tokat, kulak çekme falan yaşandı ilkokulda, ortaokul dayaksız geçti diyebilirim, daha çok kendi aramızda , lise de artık dayak bitmiştide, bir yaşlı kadın hocaların favori kılından çekmeleri, birde faşist müdür yardımcımızın sırtımıza anahtar batırmaları,yaka çekmeleri. enayi. Çok maddi zarara uğradı.

0|1
    0|0
    • Faulleri jilet ile kesen kel müdür yardımcıları hala kol geziyor.. O değilde cetvel ile parmaklara vuran tatlı sevımlı ıngilizce hocaları artık yok.. dsdaa

• Kahve renkli takım da giyerse kaçın mk..

• O kadar çok kara tahtanın önünde duruyordum ki, artık isyan ettim..

Benden bir parça oldu o tahta, bir güzelde yapıştırırken hoca suratıma , öpüşür gibi tebeşirini yalıyordum ters dönünce eksenımde.

0|2
    0|0
    • :))))

• kahverengi takım elbiseli ve cetvelle dolaşan sevimli ingilizce öğretmeni benim de dersime giriyordu <3 sonra adamı sürmüşler adiler :((

• iyi geldiiği aralarda haber ver geleyim :D

• yedim tabi ilk orta lise ama orta son sınıfta okul müdür cocgun birini dövdü her sınıfta dövmüştür sucu sacları uzun kıravatı siyah gomleginin rengi mavi ayagında ki ayakkabıların bot olmasıydı cocugu rezil etti okuldan atmadıysa bile cocuk bırakmıştır bir daha görmedim hatırlamıyorum

0|1
    0|0
  • Can sıkıntısından, okulun torna tezgahında ''havuç'' tornalarken yakalanıp, enseme tokat yemiştim..

Adam haklıymış lan aslında, ne bileyim..

0|1
    0|0
  • ödevi yapmadım başım ağrıyodu dedim gel aspirin vereyim dedi ağzımı yüzümü skti p*ç resmen bir defa dayak yedim o da buydu işte :))

0|1
    0|0
    • ters köşeye yatıran dayakçı öğretmenler en nefret edilen kategoriye girer. ilerde bir yerde karşılaşırsan intikam alma içgüdün tavan yapar.

• Günümüzde dayak falan yok kaldı ki kaşlarını çattığında bile öğrenci rahatsız olursa şikayet edilirsen uyarı alırsın. Aslında sorun öğretmenlik yapamayacak insanların öğretmen olmasında.

• eskilerin insanları öyle görmüşte işte bu arada öğrencilerin bişeden korktuğu yok artık zor zaptediliyolar artık

• ilkokulda çok yedim ama en unutamadığım ilk okul 5 te yanımda oturan kızdan gıcık alıodum hep dalga geçtim durdum bununla sonra buda müdür yardımcısına söylemişti adam geldi sınıfta bir tokat attı bana feleğim şaştı :)

0|1
    0|0
  • Hayır hiç dayak yemedim.

0|1
    0|0
  • Dayak yemediğim öğretmen hatırlamıyorum

0|1
    0|0
  • bir kere kulağımı çekti onuda babama havale ettim babamın kim olduğunu öğrenince bir daha :D yemedi

0|1
    0|0
  • Çok yedim. Hemde hoşlandığım kızın önünde.Öyle bir rencide oldum ki .

Hoca da ispanyol paça pantolon giyerdi kumaş.

O pantolonu nerde görsem tanırım :S

Bilinçaltıma nasıl işlediyse artık.

Tamam şamar attın anladıkta kulak çekme nedir :S

0|0
    0|0
Yükleniyor...