İnsanlığınız ne düzeyde?

Herkese iyi akşamlar, hayırlı geceler...

Birden aklıma geldi, size de sorayım dedim...

En son ne zaman düşen birini kaldırdınız, yaşlı veya gözleri görmeyen birini karşıdan karşıya geçirdiniz, en son ne zaman bir kediye, bir kuşa, bir köpeğe su verdiniz, en son ne zaman bir komşunuza bir kap yemek götürdünüz, en son ne zaman bir çocuğun saçını okşadınız, en son ne zaman durup dururken, anne veya babanızın elini öptünüz, en son ne zaman bir yakınınızın mezarını ziyaret ettiniz, en son ne zaman size el açan bir dilenciye para verdiniz, en son ne zaman dua ettiniz, en son ne zaman bir arkadaşınızın bir ayıbını örttünüz, en son ne zaman "Allah senden razı olsun!" sözünü duydunuz?

0|0
2419

En İyi Kız Görüşü

• bi çocuğun saçını okşamak dısında hepsi yaptığım rutin şeyler.. düzeye gelirsek, en korktuğum hayvanlar böcekler, gecen gün kitabımın altından çıkıp koşusan böceğe baktığımda onu korkuttuğum için üzülerek duygusal evrimimi tamamlamış bulunmaktayım.

0|1
    1|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 23

• Dikkat..Bütün Genç Kızlar ve Bayanlar..Eger Okuldan, Evden,Yada Çalıştığınız Bürodan çıkmış ve Tek Başııza, Yalnız Yürümekteyseniz ve Eğer Elinde bir kağıt parçasında Adres Tutuşturulmuş Yalnz bir Çocuk Görürseniz, Lütfen Çocuğu Elindeki Yazılı Adrese Götürmeyin.Bu Bazı Yasa Dışı Şahsiyetlerin Gangaster Tiplerin sizi Tuzağa ağlarına Düşürmek ve Tecavüz etmek için Uyguludakları Yeni Bir Yöntem Olabilir.Bulduğunuz Çocuğu Doğruca En Yakın POLİS karakoluna ya da Karşılaştığınız ilk Güvenlik Görevlisine Teslim Edin.Bu Tür Vakaalar Her geçen Gün Çoğalmış durumdadır.Lütfen Bu Paylaşımı ve Uyarıyı Çevrenizle Ailenizle Paylaşın ve Uyarın.

İnsanlığı , iyiliği bile kullanıyorlarlar bu devirde.. Bende şimdi gördüm.

2|1
    0|0
  • Insanligimi Allah bilir ama vicdanli oldugumu biliyorum ellimden ne geliyorsa yapiyorum , bu cuma hic tanimadigim bir kiz icin kan bagisinda bulunmaya gidecegim ve Allaha dua ediyorumki o aranan ilik bende olsun 7 yasindaki kiz cocugu kurtulsun !

0|1
    0|0
  • Anne - babamı neredeyse günde 3 veya 4 kez öperim.

Bahçe var bizim ve her zaman bir tasa su kayarım ve ekmek kırıntısı vs. birşeyler koyarım hayvanlar için.

Bir bebeği olan komşum var ve misafiri gelecekken bana bırakır işlerini rahat yapması için.

Bakarım bebeişe..

Birçok şeyy..

0|1
    0|0
  • bazen unutuyorum malesef.. normalde her gün bir iyilik yap felsefesi ile baslardım güne maddi veya manevi elimden ne geliyorsa yapar aksamına da rahatlamış olarak şükür duası ederdim sagol sayende hatırladım.. bugün en azından otobüste birine yer veririm

0|1
    0|0
  • kendimi övmeyim şimdi ama bu zaten benim hayat felsefem . insanız hepimizin birbirine ihtiyacı olduğu anlar olur mutlaka .yardıma ihtiyacı olan birine kayıtsız kalamam . hayvanlarıysa daha çok düşünürüm . ağzı var dili yok onların. elimden geldiğince dillerinden anlamaya hiç olmazsa elimin uzandığı kadar karınlarını doyurmaya çalışırım

0|1
    0|0
  • Cok sükür yerine göre herseyi yaparım. Evden disari cikmiyorum vaktim olmdgi icin ama cikinca insanlara iyiligm dokunur.

0|1
    0|0
  • En son yaptığım..ALt geçitten geçmeye çalışan kör bir amcayı gidiceği yere kadar koluna girip eşlik etmiştim .Tıpki hint bir filmde bir kızın yaptığı gibi bende amcaya geçtiğimiz yerlerde ne varsa söylemiştim görmesede hayal kurması için ama bununsonu yok iyilik fırsatını her zaman Allah karşımıza çıkarsın..

0|1
    0|0
  • 27.05.2013 gece saat 12.1 arası mutfakta televizyon izlerken yerde yürüyen karaböcek gördüm ve terlikle ezdim öldü. yerden alıp temizlemedim televizyon izlemeye devam ettim. ve 5.10 dk sonra kara böceği yiyen karıncaları gördüm ve yuvalarını gördüm kara böceği yuvalarına yaklaştırdım sabah kalktığımda kara böcek yok olmuştu.:)

0|1
    0|0
  • bugün bir çocuğun başını okşadım,dün 'Allah razı olsun'u duydum.yakın zamandan seçeneklerde olanlardan bunlar var.ne düzeyde?iyi akşamlar..

0|2
    0|0
  • su saydıklarına bakarsam insanlıgım max. düzeyde :)))

0|1
    0|0
  • Dilenciye para verme kısmı hariç hepsi benim için olağan şeyler.Dilenciye para asla vermem ama o an elimde simit vs vs ne varsa hemen veririm

0|1
    0|0
    • Sen yine de minnet edip sana el açana yüz çevirme...

• Hayır biz para verdikçe duygu sömürüsü devam ediyor bu işi meslek haline getirdikleri için son yıllarda yaşlılar kaçınlıp dilendiriliyor.Yazık insanlara

• her dilenciye verilmez ama kapına geleni hızır bil denir..o yüzden kapıya geleni boş çevirme..

• Her gün

0|1
    0|0
  • yeri geldikçe yapmaya çalışıyoruz

0|1
    0|0
  • her zaman elimden geleni yaparım

0|1
    0|0
  • bunlar surekli yaptıgım seyler zaten :)

0|1
    0|0
  • İnsanlıktan çıktım.

0|1
    0|0
  • bunların hiç birini yapmadım desem :(

0|1
    1|0
  • bu soruya ciddi ciddi cevap verenin insanlik duzeyini dusunmek bile istemiyorum:D

0|0
    1|0
  • cevapların kadar soruların da güzel:)

açıkcası ben şunu şunu yaptım diye aklımda tutmuyorum.iyilik yap denize at demişler...

0|1
    0|1
    • Ahaha, hem cevaplarıma hem sorularıma iltifat eden birinin gizli olması da ayrı bir acı verici :D

• Peki, teşekkür ederim iltifatın için...

• rica ederim

• Yaıpılan iyilikler ulu orta açıkça söylenmez. Bu benim fikrim.

0|1
    0|1
  • Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 19

• Sanirim sizin anlatmak istedikleriniz icin bir video buldum.. umarim begenirsiniz..

link

0|1
    0|0
  • Düşen birini görünce arkamı dönüp gitmem yaslilara yardımı severim pazar günü köpeklere ekmek verdim aynı gün mezara ugradim en son bayramda annemle babamın elini öptüm Allah razı olsun kelimesini sk duyarım birine nasılsin deyisim yetiyor. He çocuklarla pek aram yok tek yeğenleri severim.

0|1
    0|0
  • Alakali degil ama yasli bir teyzeye agir yukunde yardim edeyim dedim hirsiz muamelesi gordum gecenlerde :)

0|1
    0|0
  • insanlığı düşen birini kaldırmakla sınırlandırmamak lazım.insanların yerine kendimizi koyarak düşünmek en büyük insanlıktır bence.kendi hakkımda objektif değerlendirmede bulunamam belki ama sitede bu konuda en takdir ettiğim haillucifer cidden insanları anlayabilmede çok çok ileri bence

0|1
    0|0
  • Allah senden de razı olsun...

1|1
    0|0
  • bu arada böyle güzel bir soru sorduğun için teşekkür etmek istedim.

insan sırf kendi için yaşamamalı hayatı,yaşatmak içinde yaşamalı.ideali olmalı

1|1
    0|0
  • müthiş sanırım...çarptığımkediyi önce normal devlet hastanesine sonrada pazar günü ilçede gecenin 8 inde veteriner arayacak kadar insanım şükür...Allahın adını ismimde taşımaktan dolayı biraz merhametliyim...ismimi koyan amacama selam eder ellerinden öperim:D

1|0
    0|0
  • dün camdan bir kediye annemin yaptığı köfteden attım.bayıldı kedi :D

0|2
    0|0
  • denk geldiği sürece insan olmaya çalışıyorum

0|1
    0|0
  • en son bir kaçö hafta önce metrobüse giderken amcanın biri gözlerinde engelliymiş yanındaki bayanlar söyledi.. bende aldım dayıyı sohbet ede ede gittik bindirdim arabaya

0|0
    0|0
  • İnsanlığım oldukça iyi düzeyde ama ufak bir sorun var. Ben insanlığımı arttırdıkça, aynı düzeyde diğer insanlar da hayvanlığını arttırıyor.

1|0
    0|0
  • Dilenciye para vermek ve dua etmek dışında hepsini yapıyorum. Dilenciye para veremem, çünkü o para onu kurtarmaz, dilenci mafyası oluşumuna tuz-biber olur

2 eksikle Level 8'im herhalde :)

0|0
    0|0
  • merhametli birisiyim :)

1|0
    0|0
  • yanlış yere gekldim ben buna yorum yazmıştım pardon kardeşim:D

0|1
    0|0
  • kalmış son insanlığımı da insanlıktan yoksun insanlar emiyor :(

0|0
    0|0
  • En son yaptım bir şeyler :)

0|0
    0|0
  • İYİLİK DAMARIM PEK YOKTUR FAKAT SANIRIM DAĞIN BİRİNDE KURT ÖLDÜ .BAYANIN BİRİSİNİN YOL PARASI YOKMUŞ 3LİRA İSTEDİ YOLDA KALMIŞA YARDIM FARZDIR O FARZI İŞLEMİŞ OLDUK.AMA İNSAN RAHATLIYOR

0|0
    0|0
  • TÜM İNSANLARDAN NEFRET EDİYORUM

0|0
    1|0
  • Burada her yaptığımız iyiliği söylersek ayıp olur kanısındayım vardır Hanemize geçen bir şeyler :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...