Fifa'nın uyguladığı Finansal Fairplay sizce gerekli mi? Görüşleriniz neler?

En son Real ve Ath. Madrid 2018'e kadar transfer yasagı aldı. Ülke takımlarımızın da başı belada bu konuda. Bence istismara çok açık bir şey çünkü rakip takımlar fifa üzerinden rakibi olan ekiplere bu cezalar aldırtıp rekabet avantajı yakalanması mümkün. Fifa Başkanı bildiğiniz üzere rüşvetten ceza aldı. Demek ki böyle şeylerin olabileceği bir zemin var. Siz ne düşünüyorsunuz? İşin çıkış mantığı doğru ama kafamda soru işaretler var. Görüşleriniz?

• Gerekli
    25% (3)57% (40)52% (43)Oy Ver
  • Çıkış mantığı doğru ama Manipüle edilmeye çok açık
    33% (4)33% (23)33% (27)Oy Ver
  • Gereksiz
    42% (5)10% (7)15% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2ay Fifa'nın uyguladığı Finansal Fairplay
2ay zzzz

0|0
1|16

En İyi Kız Görüşü

• gerekli bence baksana bizim kulüplerimize bol keseden dağıtamıcaklar artık

0|1
    0|0
    • 2ay

orası öyle ama çekincelerimde var ben olayın biraz öteki türlüsünü düşündüm

• 2ay

coğu temizleniyo işte ya atıyolar öyle rüşvet felan alanları

En İyi Erkek Görüşü

• Fifa ve UEFA nın güvenilmez bir mecra olduğu ortaya çıktı zaten. Sözde sıfır tolerans derler ama başkanları rüşvet alır, kuralarda hileler yaparlar, şimdi de dört büyük ligden dört takım elemesiz şampiyonlar ligine girecek diyorlar. O yüzden her şey beklenir onlardan

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 15

• Evet gerekli , bazıları kulüp üzerinden köşeyi dönemeyecek artik

0|1
    0|1
    • 3ay

klüp üzerinden köşeyi dönenler derken kimi kastettin
      bence bu konunun kimi klübe daha az kimisine daha fazla gibi çeşitli uyulamalar yerine, muğlak kısımları yoruma açıklık vermeden uygulanmalı yoksa spor klüpleride bunu ilerde gündeme getirecektir ama işin çıktış mantığını yanlış bulmuyorum fakat sakıncalırı var onlar giderilmeli yoksa kimi liglere sopa gibi kullanılıp ceza verilip lig potansiyeli düşürülüp, kimi liglerede avantajlar sağlanabilir ya da aynı ligin bir takımına ceza digerine avantaj getirebilir, bu sadece klmüplerin muhasebe işi gibi düşünmemek gerekir, çetrefilli konular, sporun doğal akışına uymayan müdaheleler haline dönebilir

• 2ay

Kulüpler çok uçuk transferler yapamıyor artik , 3 milyonluk oyuncuya resmiyette 5 verip 2 sinin cebe atıldığı çok transfer oldu

• Barcelona nın aldığı ceza finansal fairplay den değil usulsuz transferden dolayı, bizim klupler mali durumdan dolayı ceza veya kısıtlama alıyorlar ki bu doğru bir şey, Şampiyonlar ligi organizasyonu büyük bir organizasyon mesela bir takımımız yarı finale çıktı ve mali durumdan dolayı iflas etti veya oyuncularının maaşlarını ödeyemedi, tek bir maçın oynanmaması demek milyonlarca dolar zarar demek ve UEFA da böyle bir
    riske girmek istemiyor, kendilerine göre haklılar

0|0
    0|1
  • FFP'den dolayı değil reşit olmayan oyuncu transferindeki usulsüzlük yüzünden ceza aldılar, bir soru soruyorsanız konuya vakıf olun be kardeşim.

0|1
    0|1
  • b diyorum

0|1
    0|0
  • Gerekli. Herkes ayağını yorganına göre uzatsın, yüksekten uçmasın diyor FIFA. Bu yasağa uyamayanların akıbeti ise belli;misal GS.

0|0
    0|0
  • Bence gerekli yoksa bizim klüpler batıcaktı

0|0
    0|1
    • 3ay

ama manipüle edilmeyede çok açık, mesele bir klüp cezalandırılmak istense bu şekilde oyun dışına itilebilir pekala, bir benzer durumdaki bir başka klüpte ise daha esnek davranabilir, dengeyi istediğinin lehine pekala değiştirebilirsin o boyutu dikkat çekmek istedim

• 3ay

O her konuda var zaten

• 3ay

bence bu konunun kimi klübe daha az kimisine daha fazla gibi çeşitli uyulamalaryerine, muğlak kısımları yoruma açıklık vermeden uygulanmalı yoksa spor klüpleride bunu ilerde gündeme getirecektir ama işin çıktış mantığını yanlış bulmuyorum fakat sakıncalırı var onlar giderilmeli

• Hikaye hepsi

0|1
    0|0
  • avrupa klüplerini bilmemde bizim klüpler için kesinlikle gerekli birini seçiyolar kendi cebinden çıkmıyo nasılsa para harcadıkça harcıyo başarılıda olsa başarısızda olsa verilen paraların karşılığı olmuyo

0|0
    0|0
  • Gerekli

0|0
    0|0
  • Gerekli

0|0
    0|0
  • ya mantıklıda bunlarda çok sıkıyor klüpleri ben bile daraldım yani sanane hocam ben 3 oyuncu satar daha ucuza 5 oyuncu alırım adam olun lan

0|0
    0|0
  • Her gelen yönetim kafasına göre borç yapıp gidiyo buna bir düzen gelmeliydi

0|0
    0|0
  • Ayagini denk alir bence..

0|0
    0|0
  • Ben bjk li olarak bu sayede yola geldik gibi geliyor bana.

0|1
    0|0
  • madridler ffp den almadı 18 yaş altı oyuncu kurallarına aykırı transfer için aldı.

0|0
    0|0
    • 3ay

doğru ama bu kon epeyidir kafama takılan bir konuydu özellikle anlatığım boyutuyla
      bu olayıda fırsat bilip sordum

• 3ay

hiç olmamalı demiyorum zaten, olmalı
      işin çıkış mantığı doğru ama gene şüphelerim var

• 3ay

O kadar malesef herseyde oluyo

Yükleniyor...