Hangi dil ile düşünüyorsunuz ?

Düşünürken kafanızda geçen kelimelerin dili nedir? Genellikle insanlar anadilleri neyse o dille düşünürler.Hiç düşündünüz mü? Öyleyse biraz düşünün ve hangi dil ile düşündüğünüzü yazın. :)

Ben genellikle Türkçe olmakla beraber bazen de Arapça düşünürüm.

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• duygu dili = türkçe :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Günlük hayatımda Türkçe'den çok İngilizce konuşuyorum. Bu nedenle zaman zaman kendimi İngilizce düşünürken yakalıyorum.

0|1
    0|0
  • Genellikle türkçe Ana bazen ingilizce de oluyor hatta içimden bunun hakkında şarkı bile söylüyorum ingilizce

0|1
    0|0
  • O kadar çok yabancı dizi izledim ki bir süredir kendimi İngilizce düşünürken yakalıyorum.

0|1
    0|0
  • ben o dili çözemedim.yani hiç bir lügatta yoktur.çünkü eğer düşücemizin dili olsa biza yapmamız gerekeni direkt yaptırırdı.onu kafamızda düşünce haline getirdiysek ve biliyosakki yaptığımız o olmamalı doğruyo konuşuyo işte...bak işte düşünce karmaşıdır.onların içinden çıktığınız her adım belki iyi,belkikötü,belkide asla deiğiniz herşey işte ozaman bülbül kesilir dilin.o dil hangisiyse öyle düşünürüm...

0|0
    0|0
  • Bazen ingilizce bazen türkce.

0|1
    0|0
  • Bazen anadilimde bile düşünemediğimi düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Dili yok ama nasıl aklımdakileri bazen türkçeye çeviriyorum garip bir şey.

0|0
    0|0
  • bazen ingilizce bazen ise türkçe yani.

0|1
    0|0
  • I think English language..

Why people be sorry?Why children die?Why man leave woman?Why I don't study my lessons?Because I'm very sad.

:)kırık dökük oldu,gramer hatalarım olb..

gören düzeltirse sevinirim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bence düşünmenin özünün bir dili yok. Bu en fazla yalnız başına hızlı bir şeyler düşündüğünde ortaya çıkıyor. Aklımızdaki ifadeleri bazen kelimelere dökememizin sebebi de bu bence. Başka bir örnek de yabancı insanlarla konuşurken düşünme şeklimizin değişmemesi.

0|0
    0|0
  • i wa i gont ayı yogi mogi herhalde ingilizce düşünüyorum :D

0|1
    0|0
  • Vücut dili pampaaa

0|1
    0|0
Yükleniyor...