Mutlaka Okunması Gerek Dediğiniz Hayat Hikayeleri Var mı?

Biyografi okumayı eskiden beri çok seviyorum.Yaşayarak öğrenmenin dışında insana çok şey kattığını düşünmüşümdür her zaman.

Sizin de okuyup çok etkilendiğiniz hayat hikayeleri var mı? Varsa paylaşır mısınız?Size neler kattı okuduklarınız,nasıl pay çıkardınız sonucunda yaşamınıza dair?

0|0
412

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• necip fazıl ın hikayelerim adında bir kitabı var okumamak büyük eksiklik.biyografi olarak da yine o nun hayatını okumak öğrenmek çok şey katar insana ve zevklidir.aslında hikayelerim kitabının başında kendi hayatından bir kıstas anlatıyo ama tam biyografi değil

2|0
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=fIjCrvxNCXg geçen yıllarda vefat eden steve jobs'ın kendi ağzından hayat hikayesi. Bu 1. kısmıymış devamı var mı bilmiyorum ben yalnızca bunu izlemiştim ama bu bile gayet etki bırakır. Kendi şirketinden kovuluyor adam ya ...

1|0
    0|0
  • Orhan Karaveli - Sakallı Celal

Bu kitapta , cumhuriyet tarihinin pek bilinmeyen aydınlarından

Sakallı Celal'in yaşam öyküsü anlatılıyor.

1|0
    0|0
  • Aşkın gözü neden kördür biliyor musun?

Duyguların Yorumu Hikayesi

Uzun zaman önce, dünya yaratılmadan, insanlar dünyaya ayak basmadan önce,

iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilemez vaziyette dolanıyorlarmış.

Bir gün, toplanmışlar ve her zamankinden daha sakin oturuyorlarken Saflık ortaya bir fikir atmış:

"Neden saklambaç oynamıyoruz?"

Ve hepsi bu fikri beğenmiş, ve hemen çılgınlık, bağırmış:

‘’Ben ebe olmak ve saymak istiyorum, Ben ebe olmak istiyorum!" ve başka hiç kimse Çılgınlığı arayacak kadar çıldırmadığı için, Çılgınlık bir ağaca yaslanmış ve saymaya başlamış, 1, 2, 3 ...Ve Çılgınlık saydıkça,iyi huylarla kötü huylar saklanacak yer aramışlar.

Şefkat Ay'ın boynuzuna asılmış;

İhanet çöp yığınının içine girmiş;

Sevgi bulutların arasına kıvrılmış;

Yalan bir taşın altına saklanacağını söylemiş ama yalan söylemiş çünkü gölün dibine saklanmış;

Tutku dünyanın merkezine gitmiş;

Para hırsı bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış.

Ve Çılgınlık saymaya devam etmiş, 79, 80, 81, 82...

Aşkın dışında bütün iyi huylar ve kötü huylar o ana kadar zaten saklanmış.Aşk, kararsız olduğu gibi, nereye saklanacağını da bilmiyormuş..

Bu bizi şaşırtmamalı çünkü hepimiz Aşkı saklamanın ne kadar zor olduğunu

biliriz.Ve Çılgınlık 95, 96, 97... ya gelmiş ve 100'e vardığı anda, Aşk sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış.Ve Çılgınlık bağırmış :

"Sağım solum sobedir, geliyorum!", ve arkasını döndüğünde, ilk önce

Tembelliği görmüş, o ayaktaymış çünkü saklanacak enerjisi yokmuş. Sonra Şefkati ayın boynuzunda görmüş,ve İhaneti çöplerin arasında, Sevgiyi bulutların arasında, Yalanı gölün dibinde, ve Tutkuyu dünyanın merkezinde, hepsini birer birer bulmuş, sadece biri hariç.

Ve Çılgınlık umutsuzluğa kapılmış, en son saklı kişiyi bulamamış, derken

Haset, bulunamadığı için haset duyarak,Çılgınlığın kulağına fısıldamış:

"Aşkı bulamıyorsun, O güllerin arasında saklanıyor."Ve Çılgınlık çatal şeklinde tahta bir sopa almış, ve güllerin arasına çılgınca saplamış,saplamış, saplamış, ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar. Ve haykırıştan sonra, Aşk elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış, ve parmaklarının arasından gözlerinden iki sicim gibi kan akıyormuş, Çılgınlık Aşkı bulmak için heyecandan Aşkın gözlerini çatal sopa ile kör etmiş.

"Ne yaptım ben? Ne yaptım ben?’’ Diye bağırmış.

"Seni kör ettim. Nasıl onarabilirim?" Ve Aşk cevap vermiş,

"Gözlerimi geri veremezsin. Ama benim için bir şey yapmak istersen, benim kılavuzum olabilirsin."

Ve o günden beri, Aşkın gözü kördür ve her zaman Çılgınlık yanındadır..."

1|1
    0|0
  • Ben okumadım ama sayende aklıma düştü, şimdiden 2, 3 biyografi sitesini yer imlerine kaydettim dediğin gibi yararı olabilir. 5 Yıldız verdim bu yüzden :)

1|0
    0|0
    • Teşekkür ediyorum. Kigemi ornek verebilirim istersen. Orada bulabilirsin.

• Muhakkak. Ama cok okudum öncesinde. Simdi boylesi dahs hosuma gidiyor. Aklimda kaliciligi da vok oluyor.

• Tabi ne hoşuna gidiyorsa o daha keyif verir, birde benden sana tavsiye ileride kişisel gelişim kitapları okursan yanına kağıt, kalem al. Arada gözüne çarpan sana en yakın kısımları not alırsın, öyle daha kalıcı bir yararı oluyor.

• Okumadan Milyoner, milyarder olan hayatı devrim niteliğindeki insanların hikayeleri çok hoşuma gider benim

1|0
    0|0
  • Josh Marlon,

Hayvan insanlar.

1|0
    0|0
  • ben tübitak yaınlarından thomas edison, graham bell i hatırlıyorum güzel okunabilir yani göğe çıkartılan isimler nasıl buluşlar yapmışlar , onlar da insanmış gibi çıkarımlar yaptım a futbolcu kitapları var çizmeli kedi yayınlarından link 10 tane falan futbbolcu var çocukalr için hazırlanmış ama okunabilir oğuz atayın bir bilim adamını romanı , ishak alatonun vardı ama onu okumadım

0|0
    0|0
  • Kemal sunalın biyografisini gerçekten beğeniyorum...

1|0
    0|0
  • Bursa çocuğunun hayatnı okumustum küçükken topu kaçıyor inşaata derken...

0|0
    1|0
  • bugun karsima cikdi albert fish diye bir gangstar adam tam bir piskopatmis

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• umudunu kaybetme filmi zaten gerçek bir hayat hikayesidir.izlemelisin

1|0
    0|0
  • Tek Adam M.Kemal...

Atatürk'ün hayatını anlatıyo .. Yok böyle bişi.. Kesinlikle tavsiye ederim..

1|0
    0|0
    • kitap olarak okumak da güzel olur evet.ben genel de hiç ismi bilinmemiş ya da çok kenarda köşe de kalmış insanların hikayelerini okuyorum.teşekkürler:)

• Anladım canım..

Rica ederim..

• Küçük Prens okunmalıdır..

1|0
    0|0
  • Güral ailesini anlatan bir kitap var özellikle rıza güralı konu ediniyor adını tam hatırlamıyorum ama tavsiye ederim birde ishak alatonun lüzumlu adam diye bir kitabı var oda iyi

0|0
    0|0
Yükleniyor...