Yarın maçım var.... Özellikle erkekler cevaplasın....

Arkadaşlar yarın maçım var maçtan önce enerji içeceği değilde enerji veren yiyecekler var mı çabuk yorulmamam için ? bide halısahada çabuk tıkanmamak için ne yapmak gerekir ? Düzgün cevap yazan herkese +1+1+1

Güncellemeler:
Arkadaşlar çikolata falan gibi şeyler enerji vermez mi ? el yapımı değilde hazır alınabilcek bişey söyleseniz.

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

• Maçtan 3-4 saat önce bol bol karbonhidrat tüketmelisin.yani patates püresi ve makarna olabilir.Bunlar sana enerji verecektir.Maçtan öncede bol bol su iç aşırıya kaçmadan.Halısahada tıkanmamak içinde kondisyona bakar o iş.Nefesini iyi ayarla koşulacak yerde koş dinleneceğin zamanda derin derin nefes alarak dinlen.

0|1
    0|0
    • eyvallah sağol kardeşim de maça okuldan gideceğim için makarna falan yiyemem. Hazır alınabilecek bişey var mı bu tarz ?

• maçında başarılar :)

• teşekkürler :)

Kızlar Ne Diyor 8

• Maçtan en yakın yarım saat, en uzak 2 saat öncesine kadar süt, yumurta, et; protein.

0|1
    0|0
    • yuh artık öldürcenmi çocuğu :D proteinlerin sindirimi zordur ve zaten maçtan en az 3-4 saat önce yemeğini yemiş olacaksın :) yarım saat önce yemek mi yenir :D

• @theguj, aslında bu protein ağırlıklı beslenme düzenli sporda ek ilaç, vb olmadan doğal kas oluşumu için kullanılan bir yöntem, maç öncesi için karbonhidrat daha doğru bir tercih olabilir.

• ben de aynı şeyi söyledim fark ettiysen ;-)

• Kahvenin metabolizmayı hızlandırdığını enerji verdiğini biliyorum.

0|2
    0|0
  • bayan olmama ragmen bnde bir futbolcuyum bence kesinlikle malzemesi bol olan atom icmelisin muts enerji verior :-) .

0|2
    0|0
  • erkek değilim ama enerji veren besinleri biliyorum :) özellikle ceviz, badem ve türk kahvesi çok iyi gelir :)

0|1
    0|0
  • İçecekler hiçbir işe yaramaz eczaneden vitamin al olmadı ucuza Renee diye bir vitamin var 2 tane yut ondan maçtan 1 saat önce

0|1
    0|0
  • Enerji içeceği tavsiye etmem sağlığın için. Ceviz ye ceviz.

1|1
    0|1
  • yiyecek değilde erkenden uyu süper enerjin olacak!:)

0|1
    0|0
  • baklava diyorum.. erkek arkadaşım maçtan önce yerdi. sonra bana saçma sapan mesajlar atardı neymiş yerinde duramıyomuş çok fenaymış sdaflkjsdfla :D:D:D:D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• maçtan 2 saat önce kesinlikle yemek yeme

0|1
    0|0
  • Aslında yanlış düşünüyorsunuz Enerji içeceği size fazladan bir enerji vermez kaybettiğiniz enerjiyi getirir yani maçtan önce içmenizin hiçbir faydası yok . Devre arasında belki işe yarayabilir maçtan önce hafif şeyler ye sebze meyve ağırlıklı karnını tam şişirme . Halısahada çabuk tıkanmamak için kesinlikle ısınmalısın ısındıktan sonra açma germe hareketleri yap 2 3 tane tamamdır işte birde boş toplara fazla koşma yani yetişemiyeceni bile bile tazı gibi koşan artis herifler oluyor bazen :D

0|1
    0|0
    • aynen haklısın :) koşarsam yetişirim zaten hiç öyle bir top olmadı koşupta yetişemediğim :) devre arasında içebilirim evet fiyatı ne kadar acaba :) teşekkürler cevap için.

• Öyle pat diye bir şey yapamazsın ki. Önceden kondisyonun olmalı.

0|1
    0|0
    • kondisyon var neler yapılmalı tıkanmamak için.

• sıkıntı yok o zaman. bide maç sırasında tükürüğüm köpük gibi oluyor sürekli su ihtiyacı duyuyorum bunun nedeni ne

• O herkesde olur ya terliyorsun haliyle vücut su gereksinimi duyuyor

• Hocam bir anda istediğin olması imkansız kondisyon önceden sahip olman gereken bişeyy Ama kondisyonu kazanabilirsinn Koşuyla başlıyabilirsin mesela kesilmemek içinn ;) Ama illa diyosan bişey yiyimm ;) Kara üzüm yee :D ama sonrası daha kötüü

0|1
    0|0
    • Sonrası kötü derken ?

• tamam sağolasın

• Eyvallah ;)

• düzgün uyu maça giderken gaz veren müzik dinle aynı gün içinde pcden tvden uzak dur masturbasyon yapma iyi ısın

0|1
    0|0
  • 1 günlük yapılacak bişey değil bu kondisyonunu olması lazım.

0|1
    0|0
  • Çabuk yorulmamak içim karbonhidrat alman lazım(makarna,pilav vb) Eğer kondisyonun varsa maçtan önce 15 dk ısın maçta tıkanmazsın.

0|1
    0|0
  • Arkadaşlarla öyle oynadıgımızda halısahada Redbull+votka karısınca bende acayip bir etki yaratıyor. deliler gibi yorulmak bilmiyorum. nasıl oynadıgımı bıle hatırlamıyorum gerçekten canlı bomba gibi oluyosun. :D

0|1
    0|0
  • somon hem enerji verir hem de kalbe iyi gelir aynı zamanda yaşlanmayıda geciktirir

0|1
    0|0
  • Bunun en iyi yolu antrenman yapmak. Kondisyon aletleriyle de çalışabilirsin. Ama pek zaman kalmamış.

0|1
    0|0
  • vücut ilk karbonhidrat yakar daha sonra yağ yakmaya başlar. yağlar yandikca yorgunluk artar. karbonhidrat ne kadar çok olursa yağ yakmaya o kadar geç baslarsin. (bokunu cikarma) ayrıca kondisyon yoksa ne yersen ne icersen boş ;-)

0|0
    0|0
  • eğer kick boxa çıkıyosan eldivenin içine demir gibi birşey ya da taş koy işe yarıyo ben hep öyle yapardım

0|0
    0|0
  • meyve ye

0|1
    0|0
  • Allaşkına birde en iyi cevap seçmişsin.

Yahu sen futbol oynayan adamsın hiç mi bir şey bilmiyorsun.

Hem maçtan 2 3 saat önce yemek yememen lazım.

Hele ki makarna vs vs gibi şişirecek şeyleri hiç yememen lazım.

Sen makarnayı ye o sahada 10 dk ye yorulrusun.

0|1
    0|0
Yükleniyor...