Kapalı yani tesettürlü bir kadının çok fazla kişiyie çıktığını duysanız...

Tesettürlü yani kapalı bir kişinin çok fazla kişiyle çıktığını duysanız ne düşünürdünüz?

0|0
11|11

En İyi Kız Görüşü

• banane bundan, kimin nasıl yaşaması gerektiğine hüküm verecek merci ben değilim ki... inancı gereği başını örtüyordur, duyguları gereği flört ediyordur. kalıplarla düşünmeyin yahu...

5|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Çok açık kıyafetler giyen bir kadının hiç kimse ile çıkmadığını duysanız ne hissedersiniz?

6|1
    0|0
  • istediği gibi yaşasın beni kapalı açık ilgilendirmez açık tercihimdir

3|1
    0|0
  • şimdi burda şunu tartışmak lazım kapalı ama ne için kapanmış allaha olan inancı için mi kapanmış yoksa iş olsun moda olsun diyemi kapanmış bu kız? eğer allaha olan inancından kapandıysa ve 10 kişiyle çıktıysa yanlış bir durum.. ama diğer yönden moda olsun diye kapananlar için çok normal 10 kişi.. bunu kavramamız lazım kapalılar bir yerde bir şey yaparken aaa bak bide tesettürlü dememek lazım... nasıl açık giyinen yapıyosa kimse karışmıyorsa tesettürlüyede karışamaz.. sözün kısası tesettür =(eşittir) namus değildir..

0|0
    0|0
  • hiç bişey düşünmem sonuçta oda insan kapalı yada açık farketmiyo bana yeter ki namusunu korusun yeterli açık olması namussuz olduğu anlamına gelmiyo yada kapalı olması namuslu önce kalp namuslu olcak ki gerisi teferruat

2|1
    0|0
  • Onun adına çok memnun olurum. Hayatın gerçeklerini kavramış diye düşünürüm.

Ayrıca benimle de çıkar mı diye düşünürüm?

0|0
    0|0
  • kıyamette zaten hacıdan, hocadan kopacak derdim. tabiki şaka. yani çıksada hiç değilse orasını burasını göstermiyor millete...

0|1
    1|0
  • Söz konusu Kadınlar ise durup düşünmek gerekir

elektrik trafolarının üstünde Danger yazar ya aynen öyleler

0|0
    0|0
  • Normal o insan değilmi .DD

0|0
    0|0
  • kendi özel hayatı, dini yaşam tarzı kimseyi bağlamaz

0|0
    0|0
  • Bu ayrıma karşıyım.. Açık veya kapalı olması onun ilişkilerini etkilemek zorunda değil

0|0
    0|0
  • Kapalılık biz insanlara karşı bir görev değil o görevi Allah'a...hani 2 kız var biri açık 10 kişi ile çıkmış biri kapalı 10 kişilen çıkmış desen.. kapalıyı seçerim en azından bir korkusu var...

1|0
    1|0
    • o kapalılık allah koruku degil aile başkısıı yada örtünün daha fazla yakışmasııı allah korukusu olsa 10 kişi ile çıkmaz

• Allah korkusu var demedim zaten korkusu var neden korktuğu önemli değil korkmasi önemli:) ailesinden bile çekinmeyen birinden pek hayır gelmez diye düşünüyorum.

Kızlar Ne Diyor 10

• insan ya olduğu gibi görünmeli ya da göründüğü gibi olmalı derim.çünkü kapanarak insan toplumda bir kimlik kazanıyor.sorumluluğunu taşıyamayacağımız birşeyi yapmamız doğru değildir diye düşünüyorum.ben başımı kapamaktan önce günahlarımı kapama peşindeyim.bunu tam layığıyla yaptığım zaman kapanmayı düşünüyorum.hem ne kadar çok kişiyle çıktığın önemli değil onlarlla neler yaptığın daha önemlidir.erkekler artık kaç kişiyle çıktığına değil neler yaşadığına bakıyorlar çünkü.yanlış bir şey yapmamışsan sorun olcağını zannetmiyorum.belki istediğin cevabı vermedim ama düşüncelerim bu yönde.

1|0
    0|0
    • Neden bütün cevapların bu kadar uzun? :) usenmyomusun hiç

• @death sen uzun cevap görmemişsin:)

• hehe bencede :D

• birçok insan kafasındaki eşarpa güvenip her haltı yiyor bi saçın görünmemesini namus olarak anlayanlar var ve tesettürlüler bunlara göre namuslu duymamıza gerek yok bazıları zaten öyle

2|2
    1|0
  • her koyun kendi bacağından asılır. önce döner kendime bakarım.tavsiyemdir

0|0
    0|0
  • Sevdigini cabuk degistiren normal bir kadın oldugunu dusunurum :) basını kapaması onun tercihi

0|3
    0|0
  • kendi isteği ile değil aile baskısı ile kapalı olduğunu

0|1
    0|0
  • ne varki bunda kapalılar kimseyle çıkamaz flört edemez die bi kaidemi var gayet normal bence

1|1
    0|0
  • eğer kapanması üzerinde mahalle baskısı varsa davranışlarının sorgulanması yersiz olabilir ancak isteyerek kapandıysa da taşıdığı başörtüsüne saygısının olmadığını gösteriş için taktığını düşünürdüm.

0|0
    0|0
  • duyuyoruz zaten

0|0
    0|0
  • şaşırmam

0|0
    0|0
  • çıkmaktan kastımız ne?

etek giyip sevgilime doğru değil diyerek elimi bile tutturmadığım halde adım kötüye çıktı (nezaketten kötü diyorum)

kapalı olan insanlar evlenmeyecek mi? dinimiz gereği görücü usulü evlilik de doğru değil. insanlarla ciddi bir çerçevede konuştuktan sonra bu insanı neden kötüleyelim. toplumun aptal hataları

0|1
    0|1
    • senin o görücü usulü dedidiğin görücü usulü değil sanırım zorla evlendirmek değildir görücü usulü anne baba beğende evleda sormayalım demek değildir... görücü usulü dediğin öneri çerçevesinde uygun görüp tarafların rızasıyla evlendirmedir... dinimizde böyle bir şey yok felan filan kafadan uydurmaya gerek yok bilmeyen yanlış anlıcak..(islam için diyorum tabi farklı dine meshupsan bilemem..)

• görücü usulü evlilikte kızada soruyolar isterse evleniyo istemezse evlenmiyo. kıza zorla evleneceksin demiyolarki

• eski tarzdan bahsediyorum kıza sorulması elbette ayrı mesele ama toplumda hala düğününde evleneceği adamı gören insanlar var anlamadan konuşmayın

Yükleniyor...