Vefat eden babanının borcu yüzünden çocuklarının maaşına haciz konulabir mi?

Vefat eden babanının eski parayla 100 milyar borcu yüzünden çocuklarının maaşına haciz konulabirmi? Bilgisi olan cevap verebilir mi acaba?

Güncellemeler:
Mecburi güncelleme.Benim babam değil arkadaş için sordum ve reddi miras yapmak istemiyorlar 6 kardeşler ve hepsine maaşınıza haciz gelicektir diye bankadan kağıt gelmiş.Bankaya kredi borcunu ödeyemediği için para 100 milyara çıkmış olay bu

En İyi Erkek Görüşü

  • Şahıs vefat etmeden önce almış olduğu kredi için sigorta yapıldığına göre vefat sonrasında borcu sigorta öder. Sigorta poliçesini bir avukata göstererek danışın. İçerisindeki maddeler çok önemlidir. Borcun sigorta sırasında güncellenmesi ya da başka bir işlem yapılması önemli değil. Çünkü miktara göre ve yaşa göre poliçe düzenlenir. Poliçe ücretide buna göre çıkarılır.

    Mirasçılara borcun çıkarılmasıda doğal birşeydir , çünkü mirasçı olmasa alacaklı kişi ya da kurum vefat eden şahsa ait taşınır ya da taşınmaz bütün malvarlığının satışını yaptırarak borçtan düşürülmesini talep eder ve yasal olarak uygulatır.

    Poliçenin süresi borç bitmeden bitmişse eğer yapabileceğiniz birşey yok maalesef. Borç devam ettiği sürece yenilenmesi gerekir bundan dolayı...

    Reddi miras yapmak mı avantajlı yoksa mirası kabul edip mallerın satışını yaparak borcu ödemek mi avantajlı buna bakılmalı...

    Banka avukatı zaten mallara tedbir kararı koydurmuştur büyük bir ihtimalle. Arsayı ipotek göstererek kredi almak ve bu kredi ile borcu ödeme yöntemi biraz zor yani..

    Yapılması gereken , bir avukat ile anlaşıldıktan sonra banka avukatı ile görüşülmesi ve uygun bir yol bulunması daha mantıklı olacaktır miras kabul ediliyorsa...

    Soran beğendi
    • Tşk ederim

    • rica ederim... 7/24 hizmetteyim :)))

    • :)