Markette satılan tavuklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merhabalar ben fitnessla uğraşıyorum yaklaşık 7 aydır ve protein ihtiyacımızı karşılamamız için genelde tavuk göğsü önerirler. Biz de alıyoruz fakat benim kafama takıldı sonuçta bu tavuklar hastalıklı yetişiyor doğal değil yani hastalıklı bir tavuktan ne kadar protein alabiliriz ki? Randıman verir mi sizce?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş 40 günde doğal civciv piliçe yakın bile olmuyor ama verilen hormonlarla kocaman tavuk yapıyor adamlar onu. Sen düşün ne derece sağlıklı. Becerebiliyorsan en güzeli köyden getirtmek.

0|0
    0|0
    • 2ay

Köye gerek yok kardeşim burda pazarda satıyolar 30 35 tlye hayvanlar 2-3 kilo geliyo. Hatta pazara bile gerek yok civciv yetiştiyoruz bahçede 14 tane civciv var 5 aylık. 5 Tane de tavuk var. Kışın bol bol yicem :D

• 2ay

Köyden katım o pazardakiler zaten. Pazara gitmeye utanıp marketten çıkmayan bir nesil olduk, her türlü hormonu dayıyolar. Bahçende varsa en güzeli o. Kolay gelsin.

• 2ay

Aynen öyle en güzeli herşeyi pazardan alıcaksın. Sana da kolay gelsin sağlıklı günler.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• yıllardır yiyorum başka çare yok.. organik tavuk bulamıyorsun bulsanda çok pahalıya geliyor.

0|0
    0|0
    • 2ay

haklısın ama bağırsak problemi olur diye korkuyorum sende problem oldu mu öyle?

• 2ay

internetten fiyat araştırdım 180 tl civarı tutuyor 2 ay götürür beni bir de. İyi mi fiyat sence

• 2ay

supplement firmaları çok kazık oyunlar oynayabılıyorlar.. sana önerim supplement alırken markası guvenlır olsun her ölçeğinde kaç gr var ve içinde gereksiz madde var mı safmı ona bak ve servis sayısına bak.. gramla servs saysıını fakrlı gosteryorlar cok gorunsun dıye

• lezzetsiz

0|0
    0|0
  • Kardes polen ye öneririm

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok pahallıya geliyor kardeş o ya et al ye daha iyi değil mi

• 2ay

Et daja ucuz tabide polen çok etkili benim babam arıcı olduğu için ben günde bir yemek kaşığı yiyorum çok faydasını gördüm protein tozundan bile daha iyi

• 2ay

Aynen öyleymiş şimdi araştırdım da protein tozunun rakibiymiş hatta. Arı bakımı zor iş tabi yemek hakkınız kardeş :) Ben de fındık fıstık ceviz kuruyemiş bunlardan karşılıyorum protein ihtiyacımı bir de protein tozu var. Baklagil yiyorum çoğunlukla bir de. Protein ihtiyacımı tamamlamaya çalışıyorum.

• şu an için tek secenek bu mecburuz bunu almaya

0|0
    0|0
    • 2ay

Bence bu böyle sürüp gidecek çünkü gittikçe besin değerleri düşüyor gıdaların ve açıkçası ben proteini tavuktan alabildiğimizi düşünmüyorum.

• Bence proteini alirsin almasina da ne oldugu belli olmayan net zararli bisey yiyoruz? Bim deki hindi eti farklidir belki 😄

0|0
    1|0
    • 2ay

Aynen hindi etine yönelmeyi düşünüyorum ben :D Çünkü bu sporu sağlık için yapıyoruz proteini alıp kasım gelişsin ama ağırlkları kaldıramayayım hasta olayım kanser olayım. O zaman ne anladım bu işten.. Balık, Baklagil, Kırmızı Et bunlar da iyi olabilir.

• 2ay

Gelişmiş tartılar var olmadı diyetisyen yapıyor en doğru ölçümü.

• 2ay

Tesekkurler 😊

Yükleniyor...